PLFA: Diabły na szczycie tabeli

2010-05-25, Autor: Piotr Kolisko
Zwycięstwo Devils w wyjazdowym spotkaniu ze Steelers pozwoliło tej drużynie na powrót na pierwsze miejsce w tabeli PLFA I.

W spotkaniu czwrtej kolejki PLFA I wrocławskie Diabły zmierzyły się w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Steelers. Spotkanie rozgrywane w Będzinie miało scenariusz podobny do wcześniejszych pojedynków z udziałem Devils.

Szybka deklasacja rywala i pierwsze dwie kwarty zakończone zwycięstwem 36:0 nie pozwoliły zespołowi gospodarzy mysleć w tym meczu o zwycięstwie. Chociaż druga połowa rozpoczęła się od dwóch przyłożeń zespołu Hutników to jednak kolejne akcje wrocławskiej drużyny pokazały, iż Steelers nie będą w stanie nawiązać równorzędnej walki z zespołem lidera PLFA I.

Tak o przegranym spotkaniu Hutników mówił manager Steelers - Szymon Widera:

- Niestety w naszej ekipie dzieje się coś złego. Po raz kolejny przegrywamy w pierwszej połowie. Mamy trudności, aby wejść we właściwy rytm wraz z rozpoczynającym gwizdkiem. Po przerwie pokazaliśmy, że potrafimy grać w futbol i możemy robić to dobrze. Drugą połowę przegraliśmy 13:20 i warto wspomnieć, że jedno przyłożenie nam cofnięto ze względu na przewinienie. Kluczową kwestią jest dla nas teraz rozpoczynanie spotkań od dobrej gry, a nie próby odrabiania strat w trzeciej i czwartej kwarcie.

Kolejne spotkanie wrocławscy Devils rozegrają już 29 maja na Stadionie Olimpijskim a ich przeciwnikami będzie Pomorze Seahawks. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13.

Zagłębie Steelers Interpromex – Devils Wrocław 13:58 (0:14, 0:22, 6:8, 7:14)

I kwarta

0:7 przyłożenie Krzysztofa Wydrowskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)

II kwarta

0:21 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)

0:23 2 punkty w obronie za powalenie zawodnika Steelers w jego polu punktowym przez Szymona Adamczyka

0:30 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 39-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)

0:36 przyłożenie Daniela Delahoussaye`a po 5-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego

III kwarta

6:36 przyłożenie Rafała Datki po 4-jardowej akcji po podaniu Michała Krzelowskiego

6:44 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 23-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za 2 punkty Krzysztof Wis po 5-jardowej akcji biegowej)

IV kwarta

6:51 przyłożenie Daniela Delahoussaye`a po 43-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)

13:51 przyłożenie Mariusza Ozimka po 15 jardowej akcji powrotnej po puncie Devils (podwyższenie za 1 punkt Marcel Kramarczyk)

13:58 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 16-jardowej akcji po podaniu Wydrowskiego (podwyższenie za 1 punkt Wis)