PLFA: Mistrzowie nie zwalniają tempa

2011-04-11, Autor: Piotr Kolisko
Devils Wrocław przedłużyli do jedenastu passę kolejnych spotkań bez porażki. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu uporali się z zespołem AZS Silesia Miners wygrywając 31:6.

Początek spotkania z Miners nieoczekiwanie nie należał do Devils, którzy popełniali liczne błędy w ofensywie. Dobrze ustawiona obrona Miners spowodowała, iz odpowiedzialność za zdobywanie punktów dla Diabłów spadła na ich formację defensywna. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy efektowną akcją powrotną po przechwyceniu piłki rzuconej przez rozgrywającego Miners popisał się Filip Borowski i do szatni mistrzowie schodzili z 17-punktową zaliczką.

Po przerwie jedyne przyłożenie dla zespołu Miners w tym spotkaniu zdobył Michał Zapiór. Ostatnie punkty dla wrocławian w dalszej części spotkania zdobył Christopher Washington. Tak o spotkaniu z Miners mówił po meczu Seweryn Plotan, menadżer Devils Wrocław:

– Przed nami trudne starcie wyjazdowe z Seahawks Gdynia, także z powodu tego, że pod znakiem zapytania stoi występ naszego kontuzjowanego rozgrywającego. Jeśli jednak defensywa zagra tak jak dzisiaj, to i tak będziemy mieli duże szanse na wygraną w Gdyni. O zwycięstwie w tym meczu mogą jednak zadecydować detale

W szeregach Devils wyróżnił się wszechstronny Piotr Wis, który regularnie łapał podania i dobrze blokował przy akcjach biegowych. W drugiej połowie zastąpił on na pozycji rozgrywającego kontuzjowanego Maurice’a Lovetta. Filarem obrony był Adam Matryba, który aż trzykrotnie powalał rozgrywającego gospodarzy przed linią wznowienia akcji.

Swój kolejny mecz ligowy Devils rozegraja 16 kwietnia na wyjeździe z Seahawks Gdynia. Będzie to starcie drużyn, które w tym sezonie jeszcze nie przegrały.

AZS Silesia Miners – Devils Wrocław 6:31 (0:7, 0:10, 0:0,6:14)

I kwarta

0:7 przyłożenie Maurice’a Lovetta po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

II kwarta
0:9 dwa punkty dla Devils po błędzie Miners (safety) – wyrzuceniu piłki za pole punktowe przy wprowadzaniu jej przy odkopnięciu (punt)

0:17 przyłożenie Filipa Borowskiego po 45-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za dwa punkty Adam Synacek)

IV kwarta
0:24 przyłożenie Michała Nowaka po 1-jardowej akcji powrotnej po odzyskaniu piłki zgubionej przez Miners (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

6:24 przyłożenie Michała Zapióra po 73-jardowej akcji po podaniu Michała Kołka

6:31 przyłożenie Christophera Washingtona po 5-jardowej akcji po podaniu Piotra Wisa (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)