PLFA: The Crew wygrywa bitwę o Wrocław

2011-05-22, Autor: Piotr Kolisko

Tysiąc osób zgromadzonych na trybunach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu zobaczyło najlepszy futbol amerykański jaki dostępny jest w naszym kraju. Liczne zmiany prowadzenia, trzymająca w napięciu do ostatnich minut sytuacja na boisku pozwalają bezsprzecznie mówić o sobotnich derbach Wrocławia jako o najlepszym meczu PLFA w tym sezonie. Po tym spotkaniu jedno jest pewne - panowanie we Wrocławiu wróciło to The Crew.

Wystarczy spojrzeć na statystyki meczowe obrazujące rozkład punktów w poszczególnych kwartach by stwierdzić, iż ci kibice których zabrakło w sobotę na Stadionie Olimpijskim mają czego żałować. The Crew pokonując Diabły zakończyli niesamowitą 13 passę trzynastu meczów bez porażki aktualnego jeszcze Mistrza PLFA.

Walka punkt za punkt rozpoczęła się od pierwszych minut kiedy łatwe punkty po błędzie obrony Crew zdobyli Devils. Na odpowiedź załogi nie trzeba było długo czekać gdyż już w następnej akcji biegowej swoje pierwsze punkty w spotkaniu zdobył Mark Philmore.

> ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z TEGO SPOTKANIA

Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty odpowiedzieli Devils, gdyż po 80-jardowej akcji i wyrwaniu się kilku obrońcom, przyłożenie dla gości zdobył Grzegorz Mazur. Druga część spotkania przyniosła więcej dobrych akcji sekcji defensywnej przez co większość akcji kończyła się punktami lub nieudaną grą w czwartej próbie. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszli jednak Devils. Złe krycie gospodarzy obnażył rozgrywający Luke Balch, który podał do niepilnowanego Piotra Wisa.

Przełomową akcję spotkania wykonał jednak wcześniej wspomniany Philmore, który swoją akcja powrotną wskrzesił nadzieję w szeregach The Crew. Trzy kolejne przyłożenia z rzędu sprawiły, iż na tablicy wyników zarysowała się przewaga Crew 33:26. W dalszej części spotkania z dobrej strony zaprezentował się zawodzący do tej pory Justin Walz, który najpierw asystował Philmore'owi a później sam zdobył 25 jardów po akcjach biegowych.

Ostatnia seria Diabłów zakończyła się na połowie gospodarzy, po tym jak Aki Jones powalił na ziemię Balcha i goście musieliby zdobyć w czwartej próbie ponad 20 jardów. Gdy to się nie powiodło, świętowanie wygranej rozpoczęła Załoga. Tak o meczu mówił skrzydłowy Devils, Grzegorz Mazur:

- Oba zespoły grały na podobnym poziomie. Załoga, to zdecydowanie najtrudniejsi rywale z jakimi przychodzi nam się mierzyć w tej lidze. Dzisiaj przegraliśmy, ale wierzę, że na pewno dostaniemy szansę na rewanż w finale.

The Crew – Devils Wrocław 41:34 (14:13, 0:6, 12:7, 15:8)

I kwarta

0:7 przyłożenie po przejęciu piłki w polu punktowym przeciwnika przez Adama Gabriela Matrybę (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

7:7 przyłożenie Justina Walza po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

14:13 przyłożenie Grzegorza Mazura po 75-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha

II kwarta

14:19 przyłożenie Piotra Wisa po 15-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha

III kwarta
14:26 przyłożenie Grzegorza Mazura po 12-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

20:26 przyłożenie Pawła Wojnarowicza po 4-jardowej akcji po podaniu Justina Walza

26:26 przyłożenie Mateusza Ruty po 40-jardowej akcji powrotnej po przejęciu podania Luke'a Balcha

IV kwarta
33:26 przyłożenie Mateusza Grzędzińskiego po 28-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

33:34 przyłożenie Christophera Washingtona po 65-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za dwa punkty Piotr Wis po podaniu Luke'a Balcha)

41:34 przyłożenie Justina Walza po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Sutkowski po podaniu Justina Walza)