PLFA8: Warsaw BEagles pokonują Diabły

2011-10-10, Autor: pK, press
Warsaw BEagles triumfowali w pierwszej edycji rozgrywek futbolu ośmioosobowego, rozgrywanych pod egidą Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA). W rozegranym w sobotę 8 października w Warszawie Turnieju Finałowym PLFA 8 drużyna „B” Warsaw Eagles w półfinale pokonała Griffons Słupsk, by w finale, po dogrywce, pokonać Devils Wrocław „B”.

W meczu koronującym Turniej Finałowy i cały sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, Diabły od początku przejęły inicjatywę. Już pierwsza, długa seria ofensywna została ukoronowana przyłożeniem Stefana Bocheńskiego po podaniu Bartosza Dziedzica.

W całej pierwszej połowie Psy Gończe nie były w stanie sforsować szyków obronnych rywali. Wrocławianie zdobywali kolejne jardy, ale przed przerwą nie potrafili ponownie wykonać akcji punktowej.

Przed rozpoczęciem trzeciej kwarty Devils prowadzili 7:0. Narada ze sztabem szkoleniowym podziałała pozytywnie na gospodarzy Turnieju Finałowego. Znakomitą formę, taką jak prezentował w turniejach eliminacyjnych, odnalazł running back BEagles Jakub Juszczak. Po ładnej serii ofensywnej warszawianie zmniejszyli prowadzenie rywali do raptem jednego punktu.

Odpowiedź Diabłów była natychmiastowa. W następującym ciągu akcji w ataku precyzyjnym podaniem popisał się Patryk Podziemski, a piłkę złapał Filip Oliwa. Po kolejnym skutecznym podwyższeniu za jeden punkt wrocławianie prowadzili ośmioma punktami.

Nie podłamało to zawodników drużyny ze stolicy. Po ostatniej w regulaminowym czasie zmianie stron, niedługo po rozpoczęciu czwartej kwarty serię ofensywną ukoronował Tomasz Balcer po podaniu Artura Górskiego. Dzięki skutecznemu podwyższeniu za dwa punkty BEagles doprowadzili do remisu.

Na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Devils mieli wyborną szansę na rozstrzygnięcie na swoją korzyść losów meczu. Przyjezdni zbliżyli się na raptem dwa jardy do pola punktowego Psów Gończych. W trzech próbach nie potrafili jednak sforsować bardzo mocnej w drugiej połowie formacji obrony BEagles. W czwartej próbie trener Dimos Spiropoulos zaordynował próbę kopnięcia z pola za trzy punkty.

Po raz kolejny defensywa warszawian stanęła na wysokości zadania. Zablokowane kopnięcie pozwoliło drużynie ze stolicy doprowadzić do dogrywki.

Jako pierwsi, w dodatkowej części gry, piłkę otrzymali gospodarze. Podbudowane znakomitą postawą w drugiej połowie Psy Gończe szybko zdobyły przyłożenie po biegu Jakuba Bartlera. Chwilę później dwa punkty dołożył Jakub Juszczak po kolejnym biegu.

Diabły nie były w stanie odpowiedzieć akcją punktową, która pozwoliłaby doprowadzić do drugiej dogrywki. W dwóch pierwszych akcjach formacja obrony BEagles cofnęła rywali o ponad 10 jardów. W trzeciej próbie podanie w wykonaniu przyjezdnych nie udało się. By móc podtrzymać serię ataku Devils musieli w jednym zagraniu zdobyć aż 20 jardów. Rozgrywający gości został jednak powalony przed linią wznowienia akcji i to Warsaw BEagles mogli celebrować zwycięstwo w pierwszej edycji rozgrywek futbolu ośmioosobowego.

Tak o wyniku meczu finaowego mówi Seweryn Plotan, menadżer Devils:

- Czujemy lekki niedosyt, zarówno po sezonie PLFA I i PLFA 8. W finałach obu rozgrywek zabrakło nam naprawdę bardzo niewiele by wygrać. Oba mecze przegraliśmy dosłownie o centymetry. Jestem jednak dobrej myśli, gdyż wielu zawodników, którzy wystąpili w „ósemkach” jest na najlepszej drodze do gry w pierwszym składzie w naszej drużynie PLFA I.

Warsaw BEagles - Devils Wrocław „B” 22:14 (0:7, 0:0, 14:7, 0:0, 8:0)

I kwarta

0:7 przyłożenie Stefana Bocheńskiego po podaniu Bartosza Dziedzica (podwyższenie za jeden punkt Alan Neary)

III kwarta

6:7 przyłożenie Jakuba Juszczaka po akcji biegowej

6:14 przyłożenie Filipa Oliwy po podaniu Patryka Podziemskiego (podwyższenie za jeden punkt Alan Neary)

IV kwarta

14:14 przyłożenie Tomasza Balcera po podaniu Artura Górskiego (podwyższenie Marcin Jodłowski po podaniu Artura Górskiego)

dogrywka

22:14 przyłożenie Jakuba Bartlera po akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Jakub Juszczak)