Wiadomości

Podczas Euro piwa nie kupisz na stadionie

2011-08-04, Autor: Bartłomiej Knapik
To jest dopiero pyrrusowe zwycięstwo. Posłowie zezwolili na sprzedaż piwa na stadionie, ale podczas Euro i tak nikt go nie kupi. Bo można sprzedawać trunek do 3,5 proc. zawartości alkoholu, a takiego główny sponsor Mistrzostw Europy sprzedawać nie będzie.

Reklama

W ubiegłym tygodniu Sejm zdecydował, że mimo wszystko będzie można wypić piwo na stadionie (choć nie było to wcale łatwe i oczywiste). Małe ale to decyzja, że będzie można kupić ekstrakt z chmielu jedynie do 3,5 proc. zawartości alkoholu.

I właściwie wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że podczas Euro na stadionach (i w strefach kibica) można będzie sprzedawać jedynie piwo marki Carlsbeg, oficjalnego sponsora imprezy. Zaś duńska firma nie ma zamiaru podawać go na stadionach.
- Nie będziemy sprzedawać piwa na stadionach podczas Euro i polskie prawo nie ma tu zastosowania. To jest impreza UEFA, a wymaga ona od nas sprzedaży piwa bezalkoholowego – mówi nam Melania Popiel, rzeczniczka prasowa Carlsberga w Polsce.Jednak nie chodzi tylko o stadion, ale również o strefy kibica. W czerwcu przyszłego roku taka powstanie w Rynku i na pl. Solnym. Wciąż jednak nie wiadomo, czy obejmie ona ogródki lokali. Jeśli tak by się stało może się okazać, że także w nich nie będzie można w tym czasie kupić piwa, bo Carslberg wciąż nie zdecydował czy będzie chciał sprzedawać piwo o 3,5 proc. zawartości alkoholu.
- Nie mamy w ofercie słabszego piwa, na pewno nie będziemy go sprzedawać w sklepach, bo klienci uważają takie za mieszane z wodą. To byłby cios w nasz wizerunek. Natomiast nie podjęliśmy jeszcze decyzji czy sprzedawać je na imprezach masowych. Do czerwca mamy sporo czasu – mówi Melania Popiel.

- Wciąż się zastanawiamy jaki zasięg będą miały strefy kibica – mówi Michał Janicki, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. Euro. - Nie wiemy jeszcze co zrobić z tymi ogródkami, ale weźmiemy pod uwagę także argument o zakupie piwa – obiecuje.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Wozik 2011-08-04
  09:31:26

  0 0

  Oczywiście, że nie mają takiego piwa... W Szwecji można je kupić na każdej stacji benzynowej i w każdym sklepie spożywczym, ale nie mają...

 • ~rumcajs 2011-08-04
  19:10:14

  0 0

  do Wozika. Ależ nie musisz aż tak daleko jechać;) po prostu wiedzą, że będzie to nieopłacalne bo polak musi dużo o wysokiej zawartości.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.