zamknij

Wiadomości

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w jednym ze szpitali. Ogranicza działanie oddziałów

2020-04-10, Autor: mgo

Oddziały anestezjologii i intensywnej terapii, blok operacyjny, neurochirurgia, chirurgia ogólna i dziecięca, urologia, ortopedia oraz SOR - te części szpitala im. Marciniaka funkcjonują w ograniczonym zakresie z powodu epidemii.

Reklama

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka we Wrocławiu, ze względu na potwierdzone zakażenie koronawirusem u pacjenta oddziału anestezjologii, ogranicza działalność. SOR zajmuje się teraz wyłącznie zabezpieczaniem przypadków na miejscu, kilka oddziałów zabiegowych funkcjonuje w wąskim zakresie.
 
- Wcześniej było podejrzenie zakażenia u lekarki z obszaru chirurgii, ale wynik okazał się ujemny. Obecna sytuacja pacjenta szpitala, u którego badanie potwierdziło zakażenie - informuje Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa.
 
Kilkunastu innych pacjentów oddziału anastezjologii zostanie teraz przebadanych na obecność koronawirusa. Wyłączona z pracy i przebadana zostanie również grupa kilkudziesięciu osób z personelu medycznego. - Szpital podejmuje działania, aby jak najszybciej przywrócić funkcjonowanie newralgicznych obszarów - dodaje Nowakowski.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~~~Zet 2020-04-10
  16:02:45

  43 2

  Do ~Mateusz Bednarczuk: To Twój analityczno-hipotetyczny profil osobowy opracowany m.in. na podstawie wpisów:
  Nazwisko wskazuje, że przodkowie - to UKR-y (którzy zapewne w ramach Akcji „Wisła” trafili na Dolny Śląsk). Waginosceptyk, narcystyczny „estetyczny pedant”. Obecnie pracuje w „Hugo Boss”. Były student ASP oraz model [fotograficzno-modowo-plastyczny; tzw. q(ueen) q(ueer; wolne tłumaczenie: ‘królowa ciot’)model lub maxmodel). „Tęczowy” aktywista. Zwolennik partii politycznej matkobijcy Pedronia oraz „intensywnego życia wielkomiejskiego”. Zwalcza (podstępnie i zaciekle) tych, którzy są hetero-normatywni. Interesuje się tym, co „tęczowe” i wszystkim, co z tym jest wedle niego związane (m.in. „tęczowe” nauczanie w szkole oraz przedszkolach, ekologia, smog, itd.). Żyje ponad stan, odwiedza inne (na całym świecie, gdzie cioty urządzają eventy) aglomeracje i pokrewne pod względem seksualnym grupy. Dobrze się ubiera, a właściwie „lubi” się dobrze ubrać – tak przynajmniej sądzi (tak na ogół mają osobniki o skłonnościach egotyczno-narcystycznych, które np. wartościują w sposób następujący: gorszy strój = gorszy człowiek). Lubi też listonoszy. Jest zapatrzony w siebie, ma przesadne i wysoce próżne mniemanie o sobie – nieskromne poczucie wyższości (ksywka: Monsieur); tak naprawdę to pogardza innymi. Sprzeczności między tym, co mówi, a co robi – nie stanowią dla niego (np. etycznego) problemu. Kłamie, jest cynicznym oraz wyrachowanym manipulantem (inspiruje go makiawelizm Borgiów?). Lubi żyć na cudzy koszt, jak się da: w wyszukanym luksusie. Umiarkowanie bystry. Pozuje na twardego i zdecydowanego, choć w sytuacjach krytycznych bliżej mu do lękliwego histeryka. Przejawia skłonności sadystyczne lub psycho-sadystyczne. Dobrze maskujący się, próżny arogant. Sympatyk pozorów, blichtru, fasadowości. Ekonomiczny ignorant. Najprawdopodobniej w młodości był molestowany i wykorzystywany seksualnie (ojciec/ojczym/konkubent/sąsiad/starszy kolega, itp. – wpisz właściwe), co wpłynęło na jego tzw. nie-heteronormatywną seksualność. Najwyraźniej w stosownym czasie „nie dopilnowała” go matka – stąd jest anty-społecznym (w znacznym stopnia i względem wielu grup, choć do tych „ekskluzywnych” – z jego punktu odniesienia – stara się przynależeć) egoistą. Ma solidne deficyty dobrego wychowania, w sferze wykształcenia, kultury osobistej oraz szereg indywidualnych kompleksów (co z reguły imputuje innym). Obecnie ‘wykorzystuje’ go w pracy jego przełożony (o czym nie wiem jego chłopak – tak, jak on nie wiesz o jego skokach w bok), który go zatrudnił.
  Wróbelki ćwierkają, że namierza go międzynarodowa grupa policyjna zwalczająca pedofilię.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy zaszczepisz się trzecią dawką szczepionki na COVID-19?
Oddanych głosów: 451