Pogoń Prudnik - WKK Wrocław 91:86. Nieudana wyjazdowa inauguracja wrocławian

2019-10-07, Autor: prochu

Wyjazdy były pietą achillesową WKK w poprzednim sezonie. Wrocławianie chcieli to zmienić już teraz, jednak na pierwsze zwycięstwo poza domem trzeba jeszcze poczekać. W 2. kolejce pierwszej ligi, po bardzo wyrównanym meczu WKK przegrał w Prudniku z Pogonią 85:91.

- Mecz w Prudniku był taki jak się spodziewaliśmy, bardzo ciężki, wynik ważył się do ostatnich sekund - przyznaje Tomasz Prostak. - Czego zabrakło w końcówce? Myślę, że lepszego rozwiązania akcji w ataku przy wyniku, kiedy mieliśmy 5 punktów przewagi. Tutaj też mam pretensje do siebie, gdyż właśnie w takich momentach powinienem pomóc naszej młodej drużynie swoim doświadczeniem. Niestety tak się nie stało - dodaje.

Obie strony od początku dawały sobie sygnały, że będzie to twarde spotkanie. Dobrze mecz rozpoczął Jakub Patoka (4 punkty, 2 zbiórki), jednak po ponad 3 minutach gry musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Dobrą energię dał kapitan WKK - Jakub Koelner - który zdobył 22 punkty (6 celnych "trójek" na 7 prób).

Zarówno pierwsza, jak i druga kwarta zakończyły się remisem. Po przerwie wrocławianie popisali się serią 10:0 (61:51) i wydawałoby się, że będą kontrolować wynik. Nie udawało im się jednak powstrzymywać ataków zawodników z Prudnika, a sami ofensywnie nieco nie dawali rady. Trzecia kwarta prawie zakończyła się - tak jak poprzednie - remisem, jednak na dwie sekundy przed jej końcem Marcin Salamonik trafił zza łuku (74:71).

Na początku ostatniej części meczu wrocławianie zdobyli pięć punktów z rzędu, a na niecałe cztery minuty do końca wygrywali 82:77. W kluczowych momentach nie trafiali jednak rzutów, co przełożyło się na wynik końcowy. - Na pewno mecz w Prudniku będzie dla nas skuteczną lekcją na przyszłość. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski tak, aby już kolejny wyjazdowy mecz potoczył się po naszej myśli i zakończył się naszym zwycięstwem - przyznaje Tomasz Prostak.

Kolejne spotkanie WKK rozegra w sobotę (12 października) o godzinie 18 w WKK Sport Center. Rywalem wrocławian będzie Miasto Szkła Krosno.

Pogoń Prudnik - WKK Wrocław 91:85 (27:27, 24:24, 23:20, 17:14)
Pogoń: Salamonik 21 (7), Pisarczyk 18 (1), Suliński 15 (5), Mroczek-Truskowski 14 (1), Mordzak 12 (1), Garwol 6 (2), Nowakowski 5, Sanny 0.
WKK: Koelner 22 (6), Prostak 21 (1), Niedźwiedzki 18, Jędrzejewski 11, Uberna 9 (1), Patoka 4, Matusiak 0, Sitnik 0, Kroczak 0.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1