Pokonać Piłę po raz drugi. #VolleyWrocław gra u siebie z PTPS-em

2021-01-11, Autor: ah

Po przerwie świąteczno-noworocznej #VolleyWrocław powróci na ligowe parkiety. W poniedziałek 11 stycznia spotkaniem z drużyną Enea PTPS Piła zainauguruje nowy rok. Wygrana będzie niezwykle cenna dla obu zespołów.

30 grudnia pilanki rozgrywały zaległy mecz z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz. Obie drużyny plasują się w dolnej części tabeli, przy czym gospodynie do tej pory wygrały tylko jedno spotkanie w lidze. Premierowa odsłona była niezwykle zacięta. Praktycznie do stanu 24:24 trwała walka punkt za punkt. W nerwowej końcówce, granej na przewagi, więcej zimnej krwi zachowały bydgoszczanki, które zwyciężyły partię 27:25. W drugiej partii przyjezdne rządziły na boisku (25:13). Trzecia część przypominała pierwszego seta. Enea zaczęła od prowadzenia 7:3, ale goście doprowadziły najpierw do remisu, a później wyrównanej walki. Set wygrała ekipa z Bydgoszczy 33:31, a cały mecz zakończył się również na ich korzyść 3:0. Na początku roku z funkcji pierwszego trenera Enea PTPS Piły zrezygnował Adam Grabowski, który drużyną dowodził od września. W dalszej części sezonu team poprowadzi dotychczasowy drugi trener pilanek Damian Zemło. Mecz z #VolleyWrocław będzie jego debiutem.

Zmiany nastąpiły także w szeregach wrocławianek. Oficjalnie stanowisko pierwszego trenera objął Dawid Murek. Były siatkarz - legenda polskiego sportu - debiut, a zarazem sukces w tej roli ma już za sobą. Siatkarki pod jego wodzą zwyciężyły w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet „I Memoriale im. Lecha Kaczyńskiego”. Wydarzenie odbywało się w Częstochowie, notabene mieście ważnym dla Dawida Murka. Dolnoślązaczki zwyciężyły w obu spotkaniach turnieju. Najpierw w półfinale wygrały z Asotrą Płomień Sosnowiec 3:0, aby w finale pokonać ekstraklasowy zespół Joker Świecie tym samym wynikiem. Teraz przyszła pora na pierwsze zwycięstwo w lidze. Spotkanie z Piłą wydaje się być doskonałą okazją, żeby to uczynić. Triumfator dopisze cenne punkty do ligowej tabeli. W pierwszym pojedynku #VolleyWrocław zwyciężył 3:1 (25:22, 25:18, 18:25, 25:17).

- Czas świąteczny spowodował, że ostatni mecz był dawno. Mimo, że zagrałyśmy turniej w Częstochowie to brakowało nam już tych emocji stricte meczowych. Mieliśmy sporo czasu na spokojne treningi, ale też i na odpoczynek. Teraz przed nami mecz z Piłą, która ostatnio przechodzi ciężki czas. My natomiast mam wrażenie, że wyglądamy coraz lepiej. Mam nadzieję, że wykorzystamy wszystkie te niuanse i przywieziemy bardzo ważne trzy punkty – zapowiada Kamila Witkowska, środkowa #VolleyWrocław

Mecz 15. Kolejki TAURON Ligi z Enea PTPS Piła już 11 stycznia, tj. poniedziałek. Początek o godzinie 20:30. Transmisja w Polsacie Sport.