Edukacja i nauka

Polacy najlepsi w grach matematycznych i logicznych

2011-08-29, Autor: an, PWr
5 złotych i 4 srebrne medale na Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych w Paryżu zdobyła polska grupa, której opiekunem był dr doc. Janusz Górniak z Politechniki Wrocławskiej

W sobotę w Paryżu zakończyły się XXV Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Logicznych i Matematycznych. 27-osobowa reprezentacja Polski wywalczyła na nich 9 medali, w tym aż 5 złotych. Opiekunem grupy jest dr doc. Janusz Górniak z Politechniki Wrocławskiej. Ponadto nasi przedstawiciele zdobyli także 4 srebrne krążki.

Zwycięzców powitać będzie można dziś przy Politechnice Wrocławskiej o godzinie 15:00.

Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych, zwane także Mistrzostwami Świata, organizowane są w Paryżu od 1987 roku. Polska reprezentacja uczestniczy w nich od 1992 r.

W Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i pomaturalnych, studenci, profesjonalni matematycy i informatycy, a także inne osoby dorosłe różnych profesji. Zawodnicy startują w jednej z ośmiu kategorii wiekowych i zawodowych.