Polki i Serbki stoczą bezpośredni bój o bilety na Igrzyska Olimpijskie

2019-08-03, Autor: Artur Gołdyn

Po drugim dniu zmagań siatkarek o Igrzyska Olimpijskie w Tokio tylko zespoły Polski i Serbii mają szansę na awans. Obie drużyny wygrały swoje sobotnie mecze i w niedzielę staną naprzeciwko siebie i stoczą bezpośredni pojedynek o bilety do Tokio.

Sobotnie spotkania dla Polek i Serbek miały, podobnie jak piątkowe, przygotować oba zespoły do bezpośredniej walki między sobą.

W pierwszym sobotnim spotkaniu jako pierwsze na parkiet wybiegły zespoły Serbii oraz Portoryko. Faworytkami tego spotkania były zawodniczki z Europy, co potwierdziły swoimi poczynaniami na boisku, ani przez chwilę nie czując zagrożenia, jeśli chodzi o końcowy rezultat spotkania. Podopieczne Zorana Terzicia bez problemów wygrały to spotkanie 3:0 notując drugie zwycięstwo w turnieju bez straty seta. Zawodniczki z Portoryko zanotowały natomiast drugą porażkę. Podobnie jak w piątkowym meczu z Polską, siatkarkom z Ameryki Południowej najlepiej wyszła druga partia, gdzie zdobyły 20 punktów. Tylko na tyle było stać podopieczne Jose Mielesa.

W drugim sobotnim spotkaniu Polki zmierzyły się z reprezentacją Tajlandii. Faworytem, rzecz jasna, były gospodynie całego turnieju, które miały sięgnąć po kolejne zwycięstwo. Dosyć nieoczekiwanie jednak Tajki bardzo mocno od samego początku postawiły się podopiecznym Jacka Nawrockiego. W pierwszym secie gra cały czas toczyła się punkt za punkt, jednak w końcówce to Polki okazały się silniejsze wygrywając 25:23. Drugi set miał podobny przebieg, ale to nieoczekiwanie Tajki zapisały go na swoją korzyść, ogrywając Polki w końcówce i doprowadzając do remisu 1:1. Trzecia partia również padła łupem Azjatek i sytuacja naszych zawodniczek w tym spotkaniu zrobiła się bardzo nieciekawa. Na szczęście Polki nie poddały się i po wygranej w czwartej partii 25:23 doprowadziły do piątego seta w tym spotkaniu. W decydującej odsłonie podopieczne Jacka Nawrockiego postawiły kropkę nad "i" i wygrały całe spotkanie 3:2.

Przed ostatnim dniem rozgrywek w najlepszej sytuacji znajdują się Serbki, które prowadzą z kompletem punktów. Polki są na drugiej pozycji ze stratą jednego punktu do zespołu Zorana Terzicia. O tym, kto pojedzie na Igrzyska Olimpijskie, zadecyduje niedzielne spotkanie pomiędzy obiema ekipami. Początek o 20:30.