Polska przegrała w ćwierćfinale ME U 18 z Włochami 52:70

2011-07-29, Autor: Bartłomiej Knapik
Nieskuteczni w ataku, z dziurawą obroną, a co najważniejsze zbyt często zagubieni i rozbici – tak wyglądała w piątek w Orbicie reprezentacja Polski. Biało-czewoni dobrze przygotowanym, szybkim Włochom byli w stanie przeciwstawić tylko serce – zasłużenie przegrali i będą walczyć o miejsca od 5 do 8.

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie: wykorzystywali fakt, że pod koszem mieli dwóch zawodników znacznie wyższych od przeciwnika. Grali pod kosz, gdzie KarnowskiNiedźwiedzki nie mieli kłopotów z Włochami. Niestety tylko do czasu. Gdy przeciwnicy zaczęli podwajać, a nawet potrajać naszych gracz podkoszowych i ci zmuszeni byli go grania na obwód okazało się, że drugiej opcji w ataku Polacy nie mają.
Pocieszająca była początkowo postawa w obronie. Jednak po pierwszych minutach Włosi zaczęli wykorzystywać swoją szybkość, dochodzili do dobrych pozycji dystansowych i rzucali.

Z każdą minutą było jednak coraz gorzej. Zamiast do dobrej obrony dołożyć dobry atak Polacy grali coraz bardziej nerwowo. W grze naszych pojawiło się więcej pretensji, miej gry zespołowej, a Włochom wszystko wychodziło. Zaś gdy polski zespół kompletnie się rozsypał na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy okazało się, że trener Szambelan wykorzystał już wszystkie „czasy”. I tak po dwóch kwartach przegrywaliśmy w ćwierćfinale z Włochami 20:36.

Po przerwie Polacy wrócili do gry. Znów to oni dyktowali tempo, dogrywali dobre piłki... i pudłowali. Do tego na obronie nie było za dobrze. Mimo to byli „na fali” - aż do momentów, w którym po raz drugi Grochowski, nasz rozgrywający, próbował wymusić faul w ataku a złapał przewinienie techniczne.
Potem do końca kwarty grali już praktycznie tylko Włosi i tę część meczu zakończyli wynikiem 51 do 29.

Ostatnia część gry zaczęła się znów dobrze: pod kosz wbijali się wreszcie wpuszczony na dłużej KoelnerMichalak. Włosi jednak grali swoje, a w ataku mieli jeszcze dużo szczęścia. Polacy walczyli dzielnie, choć nieskutecznie i odpadli w ćwierćfinale ze znacznie lepszymi od nich w piątek przeciwnikami.