zamknij

Wiadomości

Pomoc miasta dla Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

2011-01-31, Autor: Agnieszka Nesterowicz
Wrocławskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta otrzyma w tym roku od miasta ponad 100 tysięcy złotych. Kłopoty Towarzystwa na co dzień pomagającego bezdomnym związane są z brakiem dofinansowania ze środków rządowych oraz zwiększającą się liczbą przyjętych osób.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podjął decyzję o zwiększeniu dotacji dla schronisk dla osób bezdomnych. Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta otrzyma pomoc w wysokości 950 tys. złotych. Miasto przeznaczy także dodatkowo 300 tys. zł na prowadzenie noclegowni dla bezdomnych mężczyzn.

Reklama

 

Przypominamy, że potrzebujący mogą korzystać uruchomionej pod koniec zeszłego roku ogrzewalni przy pl. Legionów 7/8. Ogrzewalnia uruchomiona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest czynna całą dobę, a stałe dyżury pełnią pracownicy socjalni. W sumie około 50 osób może tam skorzystać łóżka, napić się czegoś ciepłego i odebrać kupony na darmowe posiłki w Caritasie.

 

Tej zimy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zakupił 50 wojskowych łóżek (podwójnych) dla 100 osób. Łóżka te będą udostępniane schroniskom i noclegowniom, które zgłoszą konieczność uzupełnienia miejsc o tzw. dostawki w związku z dużo większą niż zwykle liczbą potrzebujących chcących skorzystać z pomocy schroniska lub noclegowni. Dodatkowo 15 łóżek przekazał szpital wojskowy, a Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia przekazała nowe materace oraz koce.Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2011-02-01 07:48:18

  w lidzie jest 100 tyś., w pierwszym akapicie 950 tyś. to ile w końcu?

  0 0
 • ~ 2011-02-01 09:31:05

  Miasto przeznaczyło mniej pieniędzy na schronisko.. Sprawa pojawiła sie juz w grudniu na łamach Gazety Wrocławskiej - która poinformowała iz schronisko Brata Alberta musiało wziaść kredyt na bierzace koszty w wysokosci ok. 170.000 (z tego co pametam). Naciski cześci mieszkańców na Prezydenta - sprawiły iż dało on dodatkowe pieniądze na pomoc dla schroniska. Osobiscie uwazam że jest to lepiej niż wydać 1.500.000 miliona na 6 godzinny Sylwester w Rynku. Pamiętać trzeba iż te osoby potrzebują pomocy - poza tym pomagając nie tworzymy patologii, kontrolujemy stan zdrowia tych osób, zapobiegamy również po części kradzieżą, zamarzaniu tych osób itp. Napewno spraw jest wiele. Ja jako mieszkaniec życzył bym sobie aby w końcu profesjonalnie zająć się tym problemem. Sa rodziny w których męzowie lub matki sa alkoholikami - awantury domowe, przemoc w rodzinie itp. Warto by było aby w końcu wybudowac prawdziwy budynek dla tych ludzi-by nie musieli uciekac z domu nie wiadomo gdzie. To samo tyczy się osób bezdomnych, lepiej by spały tam niz gdzie indziej. Pomoc psychologów, MOPS, i innych specjalistów a także pewne programy wyciagania tych ludzi z położenia w jakim się znaleźli poprzez zatrudnianie tych osób stopniowo do np sprzątania ulic, pielęgnacji zielenii, pomocy w malowaniu szkoł, konserwacji boisk szkolnych - może by ich powoli wyciągała. Nie powinno byc nic za darmo. Myślę ze aktywacja tych osób przez mozliwość podjęcia pracy - przyniosła by obopólne korzysci dla miasta i tych osób.

  0 0
 • ~ 2011-02-01 09:36:02

  W końcu jest co we Wrocławiu robic ... bezdomni mogli by sprzątać np. psie kupy w parkach, na ulicach. Miasto zakupiło by z 20 urządzeń do zbierania odpadów psich i wzamian za pomoc dla schroniska i jego sponsorowanie - oni dodatkowo odelegowuja z 40 chętnych (ludzi którzy pracują - a nie chcą się napić) do pracy na rzecz miasto. Dodatkowo osoby te dostały by wynagrodzenie np. 500-1000zł. Coś można nad tym pomyśleć. Mysle że jak by się zabrało prezesą spółek miejski pensje o połowę - to by się pieniądze znalazły. Przy okazji było by troche czysciej, i bezdomni nie spali po klatkach. Co wy na to?

  1 0
 • ~ 2011-02-01 10:03:16

  Miejskie spółki to jawna niegospodarność-jak może prezes takiej spólki zarabiać ponad 20 000 skoro wykonuje takie same zadania jak inni dyrektorzy w magistracie za duuuzo mniejsza kase???a pieniązki pochodzą z tego samego źródła....po co więc przeplaca???a rady nadzorcze/??spółki to twór do zaciągania zobowiązań i wyprowadzania kasy z miasta na wielką skalę!

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto zawinił w wypadku tramwaju przy Dolmedzie?
Oddanych głosów: 456