Porażka piłkarskiego Śląska w sparingu z GKS-em Bełchatów

2013-06-26, Autor: ŁM
Spadkowicz z Ekstraklasy lepszy od brązowego medalisty - przynajmniej w sparingu. Piłkarze Śląska Wrocław w meczu testowym przegrali z GKS Bełchatów 1:2. Gola w debiucie w barwach wrocławskiej drużyny zaliczył napastnik z Portugalii Marco Paixao.

W meczu z bełchatowianami w Śląsku zabrakło testowanego w Dynamie Drezno obrońcy Amira Spahicia i bramkarza Krzysztofa Żukowskiego, który stara się o angaż w Olimpii Grudziądz. Poza drużyną znalazł się też inny bramkarz, Rafał Gikiewicz. Za to po raz pierwszy wrocławskiej publiczności zaprezentowali się nowi piłkarze Śląska. W pierwszym składzie na ten mecz wybiegł Tomasz Hołota, Portugalczyk Marco Paixao i Albańczyk Sebino Plaku. Natomiast po przerwie na boisku pojawił się Brazylijczyk Dudu Paraiba, a także testowany w Śląsku hiszpański skrzydłowy Adria Granell.
Paixao zanotował mocny debiut w Śląsku, bo przypieczętowany bramką. W 16. minucie gry świetnie odnalazł się w polu karnym, zamieniając na gola efektowne podanie piętą Mariusza Pawelca. O kolejne bramki w tej części meczu Śląsk już się nie pokusił, bełchatowianie też nie znaleźli drogi do bramki rywala. Za to w drugiej już się rozstrzelali. A raczej celownik porządnie nastawił Mateusz Mak. I dwa razy skarcił obrońców Śląska za błędy. Po raz pierwszy w 53. minucie, gdy skorzystał z defensywnej niefrasobliwości duetu Dudu - Granell. A po raz drugi młody piłkarz GKS-u wpisał się na listę strzelców w 73. minucie, pewnym strzałem pokonując Jakuba Wrąbela. I jednocześnie ustalił wynik meczu na 2:1 dla GKS. Do remisu mógł doprowadzić Jakub Więzik, który w 80. minucie miał sytuację sam na sam z bramkarzem bełchatowian. Ale nie doprowadził, bo zmarnował swoją “setkę”.

Mecz z GKS-em Bełchatów był drugim sparingiem rozegranym przez Śląsk podczas wakacyjnych przygotowań do nowego sezonu Ekstraklasy. Pierwszą potyczkę wrocławianie rozegrali w minioną sobotę, pokonując czeskiego drugoligowca FK Karvina 3:1. A w najbliższą sobotę (29 czerwca br.) Śląsk na stadionie przy ul. Oporowskiej rozegra sparingowy mecz przyjaźni z Miedzią Legnica. Nie wiadomo jeszcze, o której godzinie rozpocznie się to spotkanie.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 1:2 (1:0)
Bramki: Paixao (16.) - Mateusz Mak (53., 71.).

Składy: Śląsk w pierwszej połowie: Kelemen – Socha, Grodzicki, Wasiluk, Pawelec – Hołota, Kaźmierczak – Plaku, Mila, Patejuk – Paixao.
Śląsk w drugiej połowie: Wrąbel – Ostrowski, Menzel, Kokoszka, Dudu – Juraszek, Stevanović – Sobota, Cetnarski, Granell – Więzik.

GKS w pierwszej połowie: Podleśny – Gonzalez, Witasik, Wilusz, Michalak – Odunka, Rachwał, Szymański, Wacławczyk (33. Baran), Prokić – Paluchowski.
GKS w drugiej połowie: Baranowski – Basta, Sawala, Flis, Kosznik – Baran, Poźniak, Mat.Mak, Bartosiak, Wroński, Mich. Mak, Piekarski.