Porażka Ślęzy. Ale wrocławskie koszykarki wciąż są w grze o finał

2016-04-21, Autor: jg
Koszykarki Ślęzy przegrały z Wisłą Can-Pack Kraków 67:77 w trzecim meczu półfinału play-off ekstraklasy. W rywalizacji do trzech zwycięstw wrocławianki przegrywają 1-2. Kolejne spotkanie w czwartek o godz. 18:30 w hali AWF-u.

Po meczach w Krakowie Ślęza stanęła przed szansą, żeby rozstrzygnąć losy półfinałowej rywalizacji na własnym parkiecie. Dziś już wiemy, że tak się nie stanie. Co więcej, to Wisła jest o krok o awansu do wielkiego finału.

Być może właśnie wielka stawka trzeciego spotkania sprawiła, że wrocławianki rozpoczęły środowy pojedynek bardzo nerwowo. Przede wszystkim popełniały proste i niewymuszone błędy, z których rywalki zdobywały łatwe punkty.

Po pierwszej kwarcie było już 26:12 dla Wisły. Fragmenty dobrej gry w drugiej części pozwoliły Ślęzie zbliżyć się na 10 oczek (20:30 po 14 minutach rywalizacji), jednak „Biała Gwiazda” nadal kontrolowała to, co się dzieje na boisku. Kolejne minuty rywalizacji przyjezdne wygrały 9:0 i prowadziły aż 41:22.

Wrocławianki dopiero po zmianie stron potrafiły przeciwstawić się Wiśle i odrabiać straty. Ślęzę do walki poderwały Sharnee Zoll i Katarzyna Krężel. Ta pierwsza agresywnie atakowała kosz Wisły, a druga raziła rzutami z dystansu – skompletowała między innymi akcję trzy plus jeden.

Po trzeciej kwarcie wrocławianki przegrywały, ale już tylko 52:61. W czwartej zbliżyły się nawet na siedem oczek (60:67 na pięć minut przed końcem). Na więcej jednak krakowianki nie pozwoliły. Górę wzięło ich doświadczenie, które zdobywały między innymi w Eurolidze. W tych rozgrywkach – przypomnijmy – mistrzynie Polski awansowały w tym sezonie do najlepszej ósemki.

Kolejny mecz Ślęzy z Wisłą w czwartek (21 kwietnia) o godz. 18:30 w hali wrocławskiej AWF. Dzięki Lidze Partnerów 1KS-u wstęp jest bezpłatny.

Ślęza Wrocław – Wisła Can-Pack Kraków 67:77 (12:26, 14:17, 26:18, 15:16)

Ślęza: Sharnee Zoll 26 (1), Egle Sulciute 12,Katarzyna Krężel 10 (1), Agnieszka Śnieżek 7 (1), Chay Shegog 6, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Marissa Kastanek 2, Magdalena Leciejewska 2, Dorota Mistygacz.

Wisła Can-Pack: Justyna Żurowska-Cegielska 21, Yvonne Turner 17 (2), Magdalena Ziętara 13 (1), Denesha Stallworth 10, Laura Nicholls 8, Cristina Ouvina 8 (1), Agnieszka Szott-Hejmej. Stan rywalizacji: 2-1 dla Wisły Can-Pack.