Biznes

Potężny kompleks biurowy tuż przy Dworcu Głównym już gotowy

2013-11-21, Autor: tm
Drugi etap inwestycji Aquarius Business House, czyli wybudowanego przez Echo Investment biurowca klasy A , właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Tym samym cały kompleks przy zbiegu ul. Borowskiej i Swobodnej, tuż obok wrocławskiego Dworca Głównego, jest już gotowy.

Reklama

Pierwszy etap ogromnej inwestycji biurowej u zbiegu ul. Borowskiej i Swobodnej oddano do użytku pod koniec ubiegłego roku. Teraz skończyły się także prace przy drugim etapie budowy, który właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Tym samym cały Aquarius Business House jest już gotowy.

 

Przypomnijmy, że latem Echo Investment sprzedało obiekt za 42 mln euro hiszpańskiemu inwestorowi Azora Europe. W myśl zawartej umowy, Echo przez kolejne pięć lat będzie zarządzać budynkiem.

 

 

Jak pisaliśmy kilka dni temu, do biurowca właśnie wprowadził się BNY Mellon, a oprócz amerykańskiego banku powierzchnie biurowe w Aquarius Business House wynajęły do tej pory także takie firmy jak Tieto Poland, PwC, AXIT, Randstad, Lux Med, BOŚ Bank, Expander Advisors, Credit Agricole czy Farmacja Plus.

 

Kompleks składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków. Powierzchnia biurowa całego obiektu przeznaczona na wynajem to 25 000 metrów kwadratowych. Architektura budynku powstała w pracowni Arcad z Kielc.

 

Obsługujące obiekt parkingi dla samochodów oferują łącznie 410 miejsc: 323 w parkingu kubaturowym, 37 w parkingu podziemnym oraz 50 na parkingu zewnętrznym.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Piotr z Wrocławia 2013-11-21
  17:30:38

  0 3

  Kilka lat temu, gdy starając się o licencję TAXI, zdawałem egzamin z topografii miasta. I niech mi ktoś powie, w którym miejscu Sobodna łączy się z Borowską?;-)

 • ~Piotr z Wrocławia 2013-11-21
  21:23:54

  0 4

  Kilka lat temu, gdy starałem się o licencję TAXI, zdawałem egzamin z topografii miasta. I niech mi ktoś powie, w którym miejscu Swobodna łączy się z Borowską?;-)

 • ~Piotr z Wrocławia 2013-11-22
  07:28:27

  0 2

  Już wyjaśniam podchwytliwość mojego wczorajszego pytania. Otóż Borowska wogóle nie styka się ze Swobodną tylko z ulicą Suchą. Ze Swobodną łączy się druga nitka jezdni, czyli ulica Ślężna. Podobnie jest z ulicami Nowy Świat i Białoskórniczą, które przed wojną stanowiły dwie, odrębne ulice oddzielone kamienicami, a dziś są wizualnie jednym ciągiem komunikacyjnym. Autor artykułu popełnił więc błąd. Wybaczalny dopóki nie stara się zostać wrocławskim taksówkarzem:-) Panie z Wydziału Transportu UM nie są tak tolerancyjne:-)

 • ~Bez licencji 2013-12-13
  22:00:19

  1 0

  Panie \"taksówkarzu\" proszę sobie wpisać chociażby w mapie nawigacji ul.l Borowska nr1 i ul. Stawowa nr 1, to się Pan dowie gdzie zbiegają się ul .Borowska z ul.Swobodną...Chciał się Pan wykazać,ale nie wyszło,no i po co było mieszać w sprawę panie z Wydziału Transportu?:-) Licencja zawisła na włosku..

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.