Wiadomości

Powiększył się Klub Radnych Rafała Dutkiewicza

2011-12-13, Autor: Jarosław Garbacz/tm
W ubiegłym tygodniu oficjalnie rozstał się z Prawem i Sprawiedliwością i było niemal przesądzone, że trafi do radnych prezydenckiego klubu. Piotr Kuczyński w poniedziałek został członkiem Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza.

Reklama

O zmianie przynależności Piotra Kuczyńskiego zdecydowała ostatnia sesja Rady Miejskiej. To właśnie podczas obrad pod koniec listopada radny poparł niespodziewany wniosek prezydenckiego klubu o podniesienie dla wrocławian stawek podatkowych od nieruchomości do maksymalnego pułapu.

Gdyby rajca zagłosował przeciw, wniosek prezydenckich radnych upadłby. Albowiem mimo, że mają oni w radzie większość, to na sali nie było radnej Katarzyny Obary i do uchwalenia rozporządzenia zabrakłoby właśnie jednego głosu.

To rozsierdziło radnych z Prawa i Sprawiedliwości. Piotr Babiarz grzmiał, że natychmiast będzie składał wniosek o wyrzucenie Kuczyńskiego z partii i klubu. Tak się jednak nie stało, bo ten ostatni sam zrezygnował z członkostwa w PIS.

Jak argumentował, bardziej zależało mu na nawiązaniu współpracy z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem.
Przypomnijmy, że to co stało się na niedawnej sesji, to pierwszy przypadek w historii wrocławskiego samorządu, gdy radni sami wystąpili o podwyżkę podatków.

Dzięki temu wzrostowi w przyszłym roku do budżetu Wrocławia ma trafić 9 mln złotych więcej. Jak twierdzą radni z klubu Rafała Dutkiewicza, właściciele standardowych mieszkań 50-metrowych zapłacą w przyszłym roku tylko 6,50 zł podatku więcej niż obecnie. Podkreślają, że podwyżki nie dotkną najuboższych, bo nie obejmują one mieszkań komunalnych.

Po przejściu na stronę prezydenta rajcy z PIS-u, klub Rafała Dutkiewicza liczy 20 radnych w 37-osobowej RM.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2011-12-13
  10:26:41

  0 0

  Zapamiętajcie dobrze tę twarz-nigdy więcej na niego nie głosujcie- kto wie czy to nie zakamuflowana opcja KWRD była...........kolejny człowiek przeciw mieszkańcom worlćawia

 • ~zapamiętam tą twarz 2011-12-13
  12:22:05

  0 0

  MOŻE I TRAFI DO BUDŻETU MIASTA 9 ML ZŁ, ALE BEDZIE GO TRZEBA ODDAĆ NA SOCJAL I NIE PŁACONE CZYNSZE , A PODEJŻEWAM ŻE JESZCZE ZABRAKNIE. NIE MOŻNA BEZKARNIE PODNOSIĆ PODATKÓW. RAFAŁ DUTKIEWICZ TO UPADEK ZESARA, KTÓRY WZNIÓSŁ SIĘ NA PIENIĄDZACH Z UNI EUROPEJSKIEJ. TO JUŻ KONIEC.

 • ~kumien 2011-12-13
  12:54:45

  0 0

  Dlaczego ten podatek nie obejmuje mieszkań komunalnych? Czy ja jestem jakiś gorszym obywatelem, że miasto traktuje mnie jak gąbkę do wyciskania kasy?

 • ~mirka 2011-12-13
  18:58:39

  0 0

  Kuczyński - człowiek szczur, uciekł z Pis, jak może teraz patrzeć swoim wyborcom w twarz?

 • ~ 2011-12-13
  20:52:24

  0 0

  Piotr Kuczyński - człowiek, dla którego liczy się tylko kariera - kariera, którą przekłada ponad dobro mieszkańców (i swoich wyborców).

 • ~ 2011-12-14
  07:32:24

  0 0

  to podobnie jak jego obecny mocodawca i cały klub jego radnych- zrobią jak widac wszystko co chce wódz, byleby się przypodobac..a mieszkańcy.no cóż są, zagłosowali. kij im w tył...........

 • ~del 2011-12-14
  14:21:25

  0 0

  Kuczyński - oddaj mandat!! Może przed zmianą klubu zapytałbyś o zdanie swoich wyborców?? Nędzny karierowicz

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.