Wiadomości

Prawicowcy zablokowali przejście Świdnickie w ramach kampanii wyborczej

2014-10-23, Autor: jg
W środę o godzinie 17 dokonano próbnej blokady przejścia Świdnickiego. Blokującymi byli kandydaci w wyborach samorządowych, członkowie i sympatycy Kongresu Nowej Prawicy.

Reklama

Akcja przy przejściu Świdnickim toczyła się w niesprzyjających warunkach pogodowych, a jednak ruch pieszy w tym miejscu okazał się bardzo duży.

 

– Krótkotrwała blokada spowodowała powstanie dużego zgromadzenia. To mało uciążliwe utrudnienie przejścia miało na celu pokazanie obecnym na miejscu mieszkańcom Wrocławia konsekwencji realizacji planu przebudowy, która jest forsowana przez obecne władze miasta – podkreślają organizatorzy.

 

 

W akcji przy przejściu Świdnickim udział wziął, między innymi, kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta miasta Robert Maurer. – Rozdano kilkaset ulotek, sprawa wzbudziła duże zainteresowanie u części przechodniów – dodają pomysłodawcy.

 

Przypomnijmy, że w ramach całej inwestycji ma powstać przejście naziemne na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej i Kazimierza Wielkiego, na nowo zagospodarowany zostanie plac przed dawnym barem Barbara, zbudowane zostaną podwójne przystanki tramwajowe i wreszcie zaadaptowane zostanie przejście podziemne na potrzeby galerii sztuki.

 

W ostatnim etapie przebudowy, nad zabudowanym przejściem podziemnym pojawią się wiaty przystankowe z prętów z włókna szklanego, imitujące budynki, które niegdyś stały w tym miejscu.

 

– To będzie taka instalacja szklista, która stanie się pewnym znakiem Europejskiej Stolicy Kultury i będzie bardzo ładnie podświetlona – zapewniał niedawno prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~m. 2014-10-23
  09:37:53

  3 0

  Władze miasta nawet nie zdają sobie sprawy jaki będzie się dział armageddon kiedy tłumy przechodzące w każdej minucie pod ziemią nagle będą musiały stać dwukrotnie na światłach (z czasem oczekiwania minimum 60 sekund, jak w innych miejscach we Wrocławiu) aby przedostać się na drugą stronę Kazimierza Wielkiego. Że nie wspomnę o tych, którzy w ostatniej sekundzie będą jeszcze gonić aby zdążyć na tramwaj...
  Swoją drogą, kto wpadł na pomysł aby podwójny przystanek podzielić jeszcze światłami dla tramwajów? Czy kolejne światła mają na celu zwiększenie przepustowości komunikacji publicznej na tej jakże ważnej trasie?

 • ~granitowy 2014-10-23
  11:34:43

  5 0

  Ja jestem ciekawy, czy w projekcie (bo na wizualizacjach tego nie widać) znowu mieszkańcy Wrocławia (zwłaszcza matki z dziećmi w wózkach i inwalidzi na wózkach) zostaną uszczęśliwieni tą cholerną kostką granitową. Wrocław to takie miejsce, gdzie jest płasko, to żeby mieszkańcy nie mieli takiego łatwego życia - wszystko trzeba wybrukować. Najlepiej wziąć do tego najgorszych patałachów, bo jak widzę kładzioną kostkę teraz a np przed 1939 - to się zastanawiam czy Niemcy mieli może kosmiczną technologię kładzenia bruku?

 • ~Maciej 2014-10-23
  15:34:53

  0 0

  Ci geniusze, którzy zablokowali przejście, chyba nie wiedzą, że według projektu po wybudowaniu przejścia naziemnego dalej będzie można przechodzić przejściem podziemnym, z tym, że węższym.

 • ~m. 2014-10-23
  19:43:41

  2 0

  @Maciej: Pożyjemy, zobaczymy. Po pierwsze, jakoś urzędnicy wrocławscy nie zaskarbili sobie mojego zaufania. Po drugie, jeśli rzeczywiście zostawią wąskie przejście, to ciekawe jak przy tym ruchu będzie spełniać swoją rolę.

 • ~Maciej 2014-10-23
  20:37:53

  0 0

  m -> wąski tunel wystarczy, bo założenie jest takie, że większość ludzi będzie korzystać z przejścia naziemnego. Ze swoich obserwacji powiem, że w miejscach, gdzie był tunel i dodali ludziom alternatywę w postaci pasów większość ludzi zaczęła korzystać z przejścia naziemnego. Tak jest min. na ul. Emilii Plater w Warszawie, gdzie po wybudowaniu przejścia naziemnego, dotychczasowe przejście podziemne opustoszało.

 • ~komentator 2014-10-23
  22:02:45

  0 0

  Niech zrobią taką akcję jak będzie jarmark bożonarodzeniowy gdzie ciągle przechodzi tam kilka tysięcy osób dziennie . A po drugie to do k u r w y nędzy ! chyba ktoś kto zaprojektował to przejście kiedyś , nie zrobił tego po to że miał taki kaprys tylko w konkretnym celu czyli bezpiecznym i płynnym ruchu pieszych i kierowców .

 • ~Maciej 2014-10-23
  22:26:34

  0 0

  komentator -> jak kiedyś wyglądało planowanie w mieście widać po dzielnicach blokowisk i trójpasmowej ulicy 200 metrów od Rynku... na szczęście czasy się zmieniły.

 • ~m. 2014-10-24
  08:50:31

  1 0

  @Maciej: Nie bądź naiwny. Dzisiejsze planowanie wygląda nie lepiej - polityka i lobby różnych środowisk. A na koniec pieniądze. Jakby ktoś naprawdę chciał ucywilizować ruch w tym miejscu, to samochody i tramwaje wpuściłby pod ziemię. Nie zapominaj, że każde takie światła robią "na złość" nie tylko kierowcom, ale i pasażerom komunikacji publicznej. I bardziej te tramwaje stoją zamiast jechać, tym mniej atrakcyjną ofertę stanowią.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.