Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki we Wrocławiu

2020-05-22, Autor: bas

W piątek po południu z oficjalną wizytą do Wrocławia przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odwiedził KOWR na wrocławskim Muchoborze Wielkim, gdzie przekazał na ręce marszałka Cezarego Przybylskiego akt własności gruntów, na których ma powstać nowy szpital.

Reklama

Szef rządu 22 maja wziął udział w uroczystości przekazania aktu notarialnego dotyczącego przekazania gruntów pod budowę Nowego Szpitala Onkologicznego.

Przekazanie gruntów pod inwestycję realizowaną przez dolnośląski samorząd zapowiedziano już w ubiegłym tygodniu. Wartość nieruchomości o powierzchni 22 ha to ok. 18,5 mln zł. Chodzi o działkę na wrocławskich Żernikach.

WIĘCEJ W ARTYKULE: Premier przekazał grunty pod budowę nowego szpitala we Wrocławiu

Wcześniej szef rządu odwiedził Wołów, gdzie wizytował stopień wodny na Odrze, a także Górę Świętej Anny, gdzie złożył kwiaty pod Pomnikiem Czynu Powstańczego.

Przed południem premier był też na Górnym Śląsku, gdzie odwiedzi jedną z gliwickich firm.

Wrocławskie inwestycje. Czy poznasz je po jednym zdjęciu?

Wrocławskie inwestycje. Czy poznasz je po jednym zdjęciu?

Mimo epidemii praca na ulicach Wrocławia wre. Powstają budynki, nowe torowiska i drogi. Bardzo możliwe, że gdy po kwarantannie znów "zwiedzimy" miasto, kilka widoków zdecydowanie nas zaskoczy. Sprawdźcie, czy poznacie najważniejsze inwestycje drogowe na zdjęciach! Za materiały dziękujemy spółkom WI i ZDiUM.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 35

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Anna Krysiak 2020-05-22
  18:19:03

  6 11

  Panie premierze Morawski proszę przestrzegać karte praw osob niepełnosprawnych nie wie Pan że Wrocław jest daleko za murzynkami

 • ~Piotr Baron 2020-05-22
  22:46:24

  4 4

  Góra Świętej Anny również znajduje się na Górnym Śląsku, treść artykułu wprowadza w błąd.

 • ~Grażyna Konarkowska 2020-05-23
  00:07:17

  11 2

  Od kiedy to wrocławska ul. Kosmanautów leży na terenach Osiedla Muchobór Wielki? Radzę zapoznać się z mapą adm. Wroclawia i
  nie wprowadzać czytelników w błąd.

 • ~wprxceo1265 2021-02-25
  22:56:56

  32 0

  Jeżeli tak jest - jak znalazłem z internetach - to jest (jak mówią niektórzy): 'grubo'! Zapewne historycy, jak otrzymają pełny dostęp m.in. do akt STASI, 'Aneksu WSI', etc., etc., będą mogli stwierdzić, ile w poniższym tekście jest Prawdy, ale już jej tylko cząstka - jest bardzo niepokojąca!
  Morawiecki Kornel – zmarł: 30.09.2019; żyd, mason, ojciec Mateusza; zalegendowany jako twórca „Solidarności Walczącej”. W latach 80. ub. wieku ‘działał’ w konspiracji we Wrocławiu, gdzie stacjonowała cześć Armii Północnej ZSRR – czyli pod samym nosem GRU! Gdy Gorbaczow i Reagan zabierali się do podpisania traktatu INF – 09.11.1987 cywilna bezpieka „zdołała” go wykryć. Oficjalna legenda głosi (https://kulturaliberalna.pl/2018/03/20/myslecki-pawlowski-rozmowa), że nie aresztowano go w stanie wojennym, „bo zepsuł mu się samochód i nie dojechał” do punktu konspiracyjnego (na pocz. stanu wojennego współpracował m.in. z Frasyniukiem Władysławem, który też ‘przypadkiem’ uniknął aresztowania; co ciekawe, uczestnicy tamtych wydarzeń dobrze wiedzieli, że Kornel był ‘głęboko’ zakonspirowany (przed żoną), bowiem mieszkał u… kochanki). Syn Mateusz twierdzi, że ojciec zawsze szybko naprawiał awarie (https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/mateusz-morawiecki-wspomina-w-fakcie-ojca/vy8w5h7). Właśnie po spotkaniu z nim umarł (przypadkiem zawieziony przez Kornela nie do pobliskiego szpitala, a do dalszego, gdzie ‘doznał’ zawału – takie zgony to wizytówka WSI i GRU) Michał Falzmann (który wykrył aferę FOZZ – matkę wszystkich afer: https://prawy.pl/82258-szok-profesor-dakowski-w-rozmowie-z-stanislawem-krajskim-sugeruje-zwiazek-kornela-morawieckiego-z-smiercia-michala-falzmanna). Prokurator Czyżewski Andrzej, przeglądając akta Stasi w Instytucie Gaucka w Berlinie trafił na dokumenty mówiące o zwerbowaniu Morawieckiego Mateusza przez majora dr. Ksenia Jacka z WSI. Trzeba wiedzieć, że Morawiecki Mateusz pracował z Kseniem Jackiem w bankach BH oraz BZWBK. „(…) cała ich [obu Morawieckich] kariera zawodowa i polityczna była oparta na fakcie, że wcześniej byli agentami Zwiadu Wojsk Pogranicza (akta ZWOP oddz. Wrocław), a także wywiadu Północnej Grupy Wojsk Radzieckich w Polsce (…)”. Mjr J. Kseń ‘dorobił’ Kornelowi legendę ‘Solidarności Walczącej’. Morawieccy wiedząc o homoseksualizmie abp. Gulbinowicza – zapewne szantażując go – odkupywali tanio ziemię w atrakcyjnych miejscach we Wrocławiu, a którą Kościół Katolicki wcześniej otrzymywał od Państwa.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.