Wiadomości

Prezydent Dutkiewicz nie wybiera się do Warszawy. „Przed nami wiele do zrobienia”

2014-07-24, Autor: Tomek Matejuk
Przebywający od kwietnia na zwolnieniu lekarskim Rafał Dutkiewicz zdementował plotki, jakoby miał wkrótce zamienić fotel prezydenta Wrocławia na stanowisko premiera polskiego rządu. - Przed nami wiele (dobrego!) do zrobienia. Razem nam się uda. Wrocław jest najważniejszy! A... i nigdzie się nie wybieram - napisał na Facebooku Dutkiewicz.

Reklama

Od dłuższego czasu mówi się o wstąpieniu prezydenta Wrocławia do Platformy Obywatelskiej, takiej możliwości nie wyklucza też sam Rafał Dutkiewicz.

 

Ostatnio pojawiły się również plotki, że Dutkiewicz ma być kandydatem na premiera (albo szefa PO), gdyby Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej.

 

Wiadomo, że we wtorek prezydent naszego miasta rozmawiał z Tuskiem o współpracy z PO we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

 

 

W środę późnym wieczorem Dutkiewicz  skomentował zamieszanie wokół jego osoby.

 

- Jestem dumny z mojego miasta i jego mieszkańców. Przed nami wiele (dobrego!) do zrobienia. Razem nam się uda. Wrocław jest najważniejszy! A... i nigdzie się nie wybieram - napisał na Facebooku Rafał Dutkiewicz.

 

Przypomnijmy, że od kwietnia prezydent Wrocławia przebywa na zwolnieniu lekarskim, po tym jak spowodował wypadek na Ostrowie Tumskim.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~m. 2014-07-24
  15:05:21

  1 8

  Hmmm... Co by tu jeszcze spieprzyć...? Może jakieś przejście podziemne do zasypania? Może gdzieś jeszcze fontanny brakuje?

 • ~m. 2014-07-25
  08:49:17

  1 3

  "Przed nami wiele (dobrego!) do zrobienia. Razem nam się uda." Razem? Jego styl rządzenia jest iście dyktatorski. Już niech nie manipuluje. Aha, ciekawe o czym on jeszcze myśli, bo póki co oto do czego przyczynił się we Wrocławiu:
  - zadłużenie, drugie po Warszawie
  - najgorsza komunikacja publiczna w Polsce, której dodatkowo miasto nie ma w planach żadnego rozwoju a co najwyżej doraźne łatanie
  - zarządzanie finansami publicznymi na miarę krajów trzeciego świata, tj. inwestycje dla garstki wybrańców (jak NFM czy stadion) ale nic dla ogółu
  - brak miejsc w żłobkach i przedszkolach
  - największa w Polsce ilość świateł drogowych na kilometr, które co ciekawe wcale nie ułatwiają poruszania się po mieście pieszym - z uwagi na czas oczekiwania na zielone i brak synchronizacji
  - największe korki w mieście i najniższa prędkość pojazdów w centrum
  - ukrywanie rzeczywistego stanu finansów miasta poprzez transferowanie długu do spółek miejskich
  - arogancja władzy poprzez nieudostępnianie informacji dotyczących działalności spółek miejskich do wiadomości publicznej - pożyczka MPWiK dla Śląska
  - brak realizacji obietnic wyborczych - finansowanie sportu zawodowego (Śląsk Wrocław)
  - ... i wiele innych

 • ~shrek 2014-07-25
  14:00:28

  1 2

  Wielka szkoda, że platformerski pluszak nie wybiera się na stałe do Warszawy. Niestety będzie musiał zostać przez wyborców odspawany od korytka.

 • ~ 2014-07-26
  11:14:54

  0 1

  Jaka szkoda, Rafałku.

 • ~Driver. 2014-07-26
  14:18:37

  1 0

  A do prokuratury na zeznania w sprawie tragedii do jakiej doprowadzil na Piasku sie wybiera?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.