zamknij

Biznes

Prezydent Dutkiewicz z absolutorium za wykonanie budżetu. Nikt nie był przeciw

2013-06-27, Autor: tm
Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej rajcy udzielili prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi absolutorium z wykonania budżetu za zeszły rok. Nikt nie był przeciw - opozycyjni radni wstrzymali się od głosu. - Zdecydowane pogorszenie się zewnętrznych uwarunkowań lokalnego życia gospodarczego utrudniło realizację przez samorząd Wrocławia zadań publicznych - mówił podczas sesji Dutkiewicz.

Reklama

Szczegóły wykonania zeszłorocznego budżetu Wrocławia poznaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, urzędnicy pochwalili się wtedy niższym niż zakładano deficytem, dowiedzieliśmy się także, ile dokładnie miasto zarobiło na sprzedaży mienia.

 

Do miejskiej kasy wpłynęły w 2012 roku prawie 3 mld 592 mln złotych, a ubyło z niej niespełna 3 mld 693 mld złotych.

 

- Mimo trwającego kryzysu dochody rosną, chociaż nie tak dynamicznie ja w poprzednich latach. A ponieważ wydatki wzrosły jeszcze mniej, udało nam się obniżyć deficyt - tłumaczył wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

 

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej rajcy udzielili prezydentowi Wrocławia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok 2012.  Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, wstrzymało się 15, nikt nie głosował przeciw.

 

 

- Z perspektywy minionego dziesięciolecia 2012 rok należał niewątpliwie do najbardziej burzliwych okresów w najnowszej historii stolicy Dolnego Śląska. Zdecydowane pogorszenie się zewnętrznych uwarunkowań lokalnego życia gospodarczego utrudniło realizację przez samorząd Wrocławia zadań publicznych - mówił podczas sesji prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 

Dutkiewicz podkreślał, że stan wrocławskiej gospodarki na tle innych polskich metropolii jest względnie pozytywny.

 

- Dane dotyczące stopy bezrobocia i dochodów z podatku dochodowego od osób fizycznych pokazują, że baza ekonomiczna Wrocławia jest relatywnie odporna na niekorzystne procesy zachodzące w zewnętrznym otoczeniu gospodarczym. Chcę wyraźnie podkreślić, że nie uważam tego faktu za szczególny powód do zadowolenia – zdecydowanie lepiej jest być najsilniejszym biegunem wzrostu w czasach prosperity, jak miało to miejsce w drugiej połowie minionej dekady, niż przodować wśród gasnących lokomotyw rozwoju - tłumaczył prezydent Wrocławia.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ewa 2013-06-28
  11:37:04

  0 0

  KToś tu mija się z prawda mówiąc że utrudnienie realizacji zadań publicznych wynika z pogorszenia zewnętrznych uwarunkowań- gdyby pieniądze zamiast na fajerwerki wydawać na pilne potrzeby w mieście np walące się mosty problemu by nie było! Szkoda że ludziom tak mydli się oczy......wszystkie miliony które idą na lans mogłyby bardrzo znacząco poprawić jakość życia w mieście któa co roku spada bo stan infrastruktury jest opłakany

 • ~w 2013-07-01
  09:14:55

  0 0

  co Dutkiewicz bajdurzy o trudniejszych czasach w gospodarce, przecież dla niego liczą się dochody a widać jasno że w 2011 dostał 500 mln zł więcej, a w 2012 kolejne prawie 100 mln zł więcej, więc sytuacje ma idealną, coraz więcej pieniędzy. Co to za banialuki opowiada, wydał i zmarnotrawił tyle milionów na jakieś bzdury i teraz się tłumaczy z długów!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Jacek Sutryk powinien zostać odwołany ze stanowiska?Oddanych głosów: 1410