Wiadomości

Prezydent i wojewoda w debacie o opłatach na AOW

2011-01-12, Autor: Bartłomiej Knapik
Kto i jak ma płacić za przejazd autostradową obwodnicą Wrocławia? Jaki będzie efekt wprowadzenia odpłat dla ruchu ulicznego i rozwoju miasta? Czy akcje na portalach społecznościowych szkodzą, czy pomagają w dyskusjach z rządem o szczegółach rozporządzeń? Portal tuwroclaw.com i Zachodnia Izba Gospodarcza zapraszają na debatę prezydenta Dutkiewicza i wojewody Skorupy na ten temat.

Reklama

Dyskusja w piątek o 16 w sali nr 21 budynku Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii przy ulicy Smoluchowskiego 48.

Aleksander Marek SkorupaRafał Dutkiewicz. Pierwszy twierdzi, że do opłat za przejazd obwodnicą podchodzimy zbyt emocjonalnie. Drugi prosił wrocławian o wysłanie maili do ministerstwa infrastruktury i gromadzenie się na Facebooku.

W piątek będą dyskutować na ten temat oraz odpowiedzą na pytania:

1. Jaki będzie efekt wprowadzenia odpłat za przejazd na AOW dla pojazdów osobowych, a jaki gdy płacić będą kierowcy pojazdów ciężarowych?
- dla ruchu ulicznego miasta
- dla rozwoju Wrocławia

2. Czy i jak nakłonić ministerstwo infrastruktury i rząd do zmian w planowanym rozporządzeniu o bezpłatnych przejazdach wewnątrz i płatnym wjeździe na AOW?
- czy akcje na portalach społecznościowych szkodzą, czy pomagają w dyskusjach z rządem.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~ 2011-01-12
  11:04:48

  0 0

  Czy ten kawałek obwodnicy na pewno jest częscią autostrady? Tak został kiedys niefortunnie nazwany i teraz mamy tego skutek. Przywrócić nazwę S-8 i po kłopocie

 • ~ 2011-01-12
  11:15:11

  0 0

  Można wprowadzić myto za tranzyt miejski. Oczywiście wyższe niż opłata autostradowa.

 • ~ 2011-01-12
  11:37:16

  0 0

  "Pierwszy twierdzi, że do opłat za przejazd obwodnicą podchodzimy zbyt emocjonalnie" - gość chce żeby zrobili w bambuko 700 tysięcy mieszkańców Wrocławia i twierdzi że podchodzimy do tego zbyt emocjonalnie?! Chyba se jakieś żarty z nas robi!

 • ~ 2011-01-12
  13:19:49

  0 0

  smieszy mnie cała gra w wykonaniu po. Ta partia ma ewidentny problem ze znalezieniem swojego stanowiska. Czując , że zbliżają się wybory kombinują tak aby wyszło, że to dzięki nim AOW bedzie bezplatna, a tak naparwde to tylko i wylacznie oni mieszają przy tej drodze. Raz platna raz darmowa. A na koncu wyjdzie w ich slowach, ze to opozycja chciala platnych przejazdow, a po jest cacy i tato tusk i dziadek schetyna zalatwili nam darmowa droge. Hipokryzja pierwsza klasa. Coraz częsciej nie mogę znalezc sensownosci w tej partii , taka jak byla kiedys.

 • ~ 2011-01-12
  13:35:33

  0 0

  Dokładnie jak pisze Urszula - jest to łącznik między A4 a planowaną S8. Kto wymyślił A8???
  Druga sprawa - jeśli zostaje A8, również ciężarówki powinny jeździć za free - nawet miastu opłacałoby się do tego dołożyć. Darmowa obwodnica faktycznie wyprowadziłaby ciężarówki z miasta, przez co drogi nie będą rozjeżdżane, my mieszkańcy mniej stracimy czasu i paliwa na stanie w korkach.

 • ~ 2011-01-12
  14:14:18

  0 0

  Obecnie otwarty fragment (Magnice-A4) nigdy nie miał być "autostradowy" - przymiotnik dotyczy trasy od A4 do Oleśnicy.


  Nowy wojewoda najwyraźniej jest samobójcą. Rzucił lub przyjął wyzwanie politykowi, który ma na swoich usługach sztab wizerunkowców ćwiczony od 8 lat budzący respekt nawet wśród wytrwałych krytyków. Do tego będzie mieć nieprzychylną sobie publiczność (bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie popierać odpłatności).Coś mi się wydaje, że Marek Skorupa będzie musiał zostać wymieniony na swoim stanowisku.

 • ~ 2011-01-12
  14:19:10

  0 0

  @mlodywroclaw.pl - tu się kompletnie nie zgadzam. Marek Skorupa po 1. został wojewodą już po tym, jak opublikowano to rozporządzenie, po 2. parę razy już mówił, że jest za bezpłatną obwodnicą i tylko metody walki mu raczej nie odpowiadają i wreszcie po 3. raczej chcemy porozmawiać o tym, co z tym kartoflem zrobić, niż organizować starcie. pozdrawiam

 • ~ 2011-01-12
  22:30:01

  0 0

  To nasz prezio jest skory do debat??? Pierwszy raz słyszę, no chyba że sam tą debatę ukartował i wszystko bedzie przygotowane pod niego żeby pokazać głupiemu społeczeństwu jaki to on jest THE BEST!!!

 • ~ 2011-01-12
  23:54:33

  0 0

  @ autor - staram się śledzić wypowiedzi nowego wojewody odnośnie AOW i ewidentnie są one bardzo zmienne. Zapewne sam wolałby, aby ta obwodnica była bezpłatna, ale zawsze bronił stanowiska rządu i prezentował je jako racjonalny, rozsądny kompromis. A takim ono nie było (w mojej opinii). To oczywiste, że od tego jest rzecznikiem rządu w regionie, ale w swoją nową rolę wczuł się zbyt gorliwie i prostolinijnie. Jurkowlaniec w tej samej sprawie próbował jakoś balansować, i niuansowac stanowisko PO.
  Ma Pan rację, że ze względu na fakt, iż w rządzie połapali się już odnośnie absurdalności całego pomysłu - koszty budowy infrastruktury do poboru opłat są zbyt wysokie, aby przedsięwzięcie przyniosło istotny zysk finansowy w czasie jednej kadencji, a straty polityczne będą bolesne. Stąd Skorupa nie będzie już adwersarzem Dutkiewicza, a sojusznikiem w słusznej sprawie. Ale myślę, że prezydentowi będzie zależało na wytknięciu mu paru "kwiatków" - topór wojenny ciągle jest odkopany.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.