zamknij

Wiadomości

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk o atakach na protest. „Nie pozwolimy, aby ktokolwiek wrocławską kobietę bił, poniżał i kopał”

2020-10-29, Autor: bas

Jest oświadczenie prezydenta Wrocław ws. środowych incydentów na protestach ws. aborcji. Jacek Sutryk potępił agresywne zachowania i wezwał wrocławian do obrony kobiet. Przekonywał też, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego była efektem działań politycznych i naruszyła ważne dla Polaków wartości.

Reklama

Prezydent Jacek Sutryk swoje wystąpienie rozpoczął od tego, że rzeczą absolutnie priorytetową dla rządu i samorządów jest dziś przeciwdziałanie epidemii COVID-19 i zapobieganie dalszym zachorowaniom. – Niedopuszczalne jest, aby w tym czasie włącza i wywołać jakiekolwiek inne tematy, które mogą nas i nasze zaangażowanie, i zainteresowanie, od tego wątku zasadniczego oderwać – mówił prezydent, dziękując lekarzom, pielęgniarkom, diagnostom i całemu personelowi medycznemu walczącemu z epidemią.

Włodarz Wrocławia uważa jednak, że ubiegłotygodniowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego złamał te, zasadę budząc obywatelski sprzeciw. – Ważne dla nas w Polsce od co najmniej 30 lat są takie wartości, jak wolność i demokracja, jak możliwość samodecydowania. Te rzeczy zostały nam tym wyrokiem zabrane i rozumiem absolutnie to oburzenie tych, którzy wychodzą i spacerują po ulicach mniejszych i większych polskich miast – powiedział Sutryk, który uznał, że epidemia nie była dobrym czasem na zajmowanie się takimi sprawami.

ZOBACZ TEŻ: Policja po środowych protestach: były incydenty, wylegitymowano 180 osób, zabezpieczono monitoring

Zdaniem prezydenta Wrocławia za wyborem takiego terminu ogłoszenia wyroku stały działania polityczne. Jacek Sutryk zaapelował do polityków, by „zastanowili się, co zrobili”. – Jest jeszcze czas, aby politycy zastanowili się, co zrobili. Aby doszła do nich wreszcie informacja, że to oni doprowadzili do tego, co się dzieje na naszych ulicach – apelował prezydent.

Samorządowiec odniósł się też do środowych ataków na protesty Strajku Kobiet, w trakcie których poturbowane zostały m.in. dziennikarki. Zdaniem prezydenta były to zdarzenia haniebne, do których nigdy nie powinno dojść na ulicach Wrocławia.

– Ich jest zdecydowana mniejszość. Oni na ogół nie potrafią stanąć twarzą w twarz. A jeżeli już stają z nami twarzą w twarz, to stają zamaskowani, zasłonięci, bo się wstydzą swoich twarzy. Wstydzą się być może tego, że atakują innych. Mam nadzieję, że się wstydzą, albo wstydzić się tego będą. Oni nie są w stanie wyjść i stanąć przed wami, tak jak wy idziecie spacerować. Oni są wiecznie zakapturzeni i im się nasza walka i troska o te sprawy nie podoba. Ale nie zwracajmy na nich uwagi, ich jest mniejszość i nimi powinna zająć się policja – oświadczył Jacek Sutryk, który zapewnił, że pozostaje w kontakcie z komendantem policji.

Prezydent Sutryk wezwał też mężczyzn do obrony kobiet we Wrocławiu. – Teraz ja sobie pozwolę na taką odezwę: Jesteśmy razem z kobietami, jesteśmy, byliśmy i będziemy. Nie pozwolimy, aby ktokolwiek wrocławską kobietę bił, poniżał i kopał. Nie pozwolimy na to w naszym mieście – apelował w oświadczeniu, licząc że sprawcy środowych zdarzeń zostaną złapani i ukarani przez policję.

Oceń publikację: + 1 + 146 - 1 - 99

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Breslau_Mock 2020-10-30 07:01:54

  Tak jest Panie Prezydencie. Dla takich śmieci, którzy biją nasze kobiety nie ma miejsca we Wrocławiu

  3 24
 • ~wprxceo1265 2021-02-18 00:54:49

  Do ~Breslau_Mock: Dobrze wiesz, że dzień bez wazeliny - to dzień stracony! Dalej się 'udzielasz' i 'czopkujesz' nieheteronormatywnemu [niemieckiemu p]Rezydentowi Wrocka? Pamiętaj o Twoim analityczno-hipotetycznym profilu osobowym opracowany na podstawie Twoich wpisów na tutejszym portalu:
  Ważne: cechuje się pewną nieporadnością (a nawet dziecinną ufnością) w zachowaniach społecznych, ma silny mechanizm wypierania stanów zagrożenia oraz ignoruje informacje o ewentualnie grożących niebezpieczeństwach. Najprawdopodobniej w młodości byłeś molestowany i wykorzystywany seksualnie (ojciec/ojczym/konkubent/sąsiad/starszy kolega, itp. – wpisz właściwe), co wpłynęło na Twoją tzw. nie-heteronormatywną seksualność. Najwyraźniej w stosownym czasie „nie dopilnowała” Cię matka – stąd jesteś anty-społecznym (w znacznym stopnia i względem wielu grup) egoistą, masz solidne deficyty dobrego wychowania, w sferze wykształcenia, kultury osobistej oraz szereg indywidualnych kompleksów (co z reguły imputujesz innym). Zapewne obecnie wykorzystuje Cię w pracy Twój przełożony (o czym nie wiem Twój chłopak – tak, jak Ty nie wiesz o jego skokach w bok), który zatrudnił Cię na dosyć wysokim stanowisku w magistracie (znacznie przekraczającym Twoje kompetencje), dającym wysokie zarobki (uzupełniane premiami ekstra). Czujesz się pewny (w istniejącym układzie biurokratyczno-ratuszowym), a do innych ludzi (spoza Twojego wagino-sceptycznego środowiska) odnosisz się z lekceważeniem oraz słabo skrywaną pogardą („prymity”, „półgłówki”, „oszołomy”, itd.). Żyjesz ponad stan, odwiedzasz inne aglomeracje i pokrewne pod względem seksualnym grupy, dobrze się ubierasz (tak na ogół mają osobniki o skłonnościach egotyczno-narcystycznych, które np. wartościują w sposób następujący: gorszy strój = gorszy człowiek).
  Informacje, które Tobie nie pasują oraz ludzi, którzy je głoszą – najchętniej byś zakazał i zdelegalizował, bowiem tylko Twój ogląd świata jest jedynie słuszny, a przynajmniej – póki co – dla Ciebie bardzo wygodny, wręcz finansowo komfortowy!
  Opto-kan Twojego mózgu najprawdopodobniej wykazałby na poważny niedorozwój pewnych ośrodków związanych z wyższymi uczuciami/emocjami. Przestępców, gangsterów, morderców klinicyści badają między innymi pod kątem reakcji na małe dzieci. Jeśli osobnik wykazywał cechy opiekuńcze, chciał chronić i bronić je – oznaczało, że ma cechy ludzkie, jest zsocjalizowany, mógł wrócić do społeczeństwa, by normalnie w nim funkcjonować. Twoja kompulsywno-obsesyjna niechęć (nienawiść?) do pro-lajferów, zdjęć ukazujących okrutnie zamordowane (po wielokroć jeszcze nienarodzone) dzieci – jest zastanawiająca i wskazuje na skłonności (cechy) psycho- oraz socjopatyczne. Wzruszasz się i oburzasz, gdy znajomego mulata spotkała przykrość (ciekawe: gdy ja chodzę z moimi znajomymi o odmiennej karnacji jakoś nigdy coś takiego się NIE zdarzyło!) – a dogłębnie nie wstrząsa Tobą myśl o rozszarpanych, zamordowanych bezbronnych dzieciach?! To jest nieludzkie!
  Do Twojej wiadomości: większość mężczyzn o orientacji homoseksualnej (60%) podejmuje seks analny bez użycia prezerwatywy, nawet jeśli są zakażeni wirusem HIV (barebacking). Ze stosunkiem analnym wiąże się duża liczba chorób (z których wiele nie występuje wcale w populacji heteroseksualnej lub występuje rzadko), takich jak: AIDS, syfilis, rzeżączka, żółtaczka typu B i C, rak odbytu, ziarnica weneryczna pachwin, lamblioza, kryptosporidia, opryszczka, brodawczak, drobnoustrojowe zakażenie przewodu pokarmowego isospora belli, zakażenie grzybicze microsporidia, narośla na genitaliach i inne, spośród których duża część posiada poważne komplikacje i/lub jest nieuleczalna. Ryzyko zakażenia wirusem HIV u młodych mężczyzn (w przedziale wiekowym od 15 do 22 lat) o orientacji homoseksualnej, którzy kiedykolwiek uprawiali seks analny, jest pięciokrotnie wyższe niż u tych, którzy nigdy nie podejmowali seksu analnego.
  Nauce znane są przypadki, że udaje się prominentnych oraz aktywnych homo-działaczy związków LGBTQ wyleczyć lub (choć byli krytyczni czy sceptyczni wobec leczenia homoseksualizmu, wskutek badań nad procesem leczenia) radykalnie w tej kwestii zmienili zdanie. Np. amerykański psychiatra żydowskiego pochodzenia profesor Robert Leopold Spitzer w 2003 r. opublikował wyniki swych badań. Był on (zmarł w 2015) uważany za bardzo aktywnego orędownika działalności homoseksualistów. Czynnie zwalczał pogląd, że homoseksualizm to zboczenie, choroba lub zaburzenie psychiczne. Odegrał kluczową rolę w usunięciu homoseksualizmu jako zaburzenia psychicznego z podręcznika psychiatrii w roku 1973. Zbadał on, jak niektóre osoby o orientacji homoseksualnej zareagują na terapię reparatywną. Badanie objęło 200 respondentów obojga płci (143 mężczyzn, 57 kobiet), którzy zadeklarowali zmianę orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną trwającą co najmniej 5 lat. W podsumowaniu wyników badań prof. R.L. Spitzer m.in. napisał: „Chociaż autor był początkowo sceptyczny, w czasie badań nabrał przekonania co do możliwości zmiany orientacji seksualnej u niektórych gejów i lesbijek”. Pomimo, że przykłady ‘zupełnej’ zmiany orientacji nie były powszechne, to jednak większość uczestników badania stwierdzała zmianę przeważającej lub wyłącznie homoseksualnej orientacji (występującej przed terapią) na przeważającą lub wyłącznie heteroseksualną orientację w ostatnim roku jako rezultat terapeutycznej naprawy.
  Dodam, że zgadzam się ze znanym psychiatrą – psychologiem, który wypowiadając się na temat homoseksualistów i osób trans-seksualnych (cytuję z pamięci) rzekł: – „(…) Często są to osoby wrażliwe, wartościowe, godne szacunku. Potrzebują wsparcia, terapii, leczenia. Nierzadko są wewnętrznie splątani, z silnymi zaburzeniami tożsamości (…) Nie ma jednak mojej zgody, aby jednostka chorobowa była normą społeczną (…)”. Dlatego walcząc o dalsze istnienie społeczeństwa – tej granicy trzeba bezwzględnie bronić, zdecydowanie zwalczając wszelką promocję zachowań typu LGBTQ w przestrzeni medialno-społecznej.
  Podsumowując: zastanów się, czy to, co napisałem jest adekwatne do Twojej sytuacji, „prześpij się” z problemem, przemyśl jakim jesteś człowiekiem. Być może, że nadal masz szansę na normalne życie!
  P.S. Internet 'pamięta'!

  34 0
 • ~wprxceo1265 2021-02-18 01:20:54

  P.S. To mi się spodobało! Do ~Breslau_Mock: chyba zagubiłeś się czasoprzestrzeni! W nazi-czasach Mocka "Völkischer Beobachter" łgał non stop, zaś obecnie robią to TVN(azi), "Koscher Zeiteung" pod redakcją A. Schechtera-Michnika, jak i TVP(iS), etc. I nikt ich w tych faszystowskich czasach NIE delegalizuje! A Ty chyba masz uczulenie na katolicyzm i wszystko co z nim związane - w przeciwieństwie filo-&LGBTQ&RTV&AGD (jak to najczęściej sodomici mają).

  34 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Muzeum Śląska Wrocław to potrzebna inwestycja?
Oddanych głosów: 39