zamknij

Wiadomości

Prezydent Wrocławia oficjalnie poparł Kidawę-Błońską. Sutryk: „To nie jest czas na eksperymenty”

2020-02-20, Autor: Bartosz Senderek

Choć wybory na prezydenta odbędą się dopiero 10 maja, prezydent Wrocławia już wie, na kogo odda swój głos. Jacek Sutryk oficjalnie poparł Małgorzatę Kidawę-Błońską i zachęcił mieszkańców naszego miasta, by nie eksperymentując, ale wsparli kandydatkę PO.

Reklama

Prezydent Jacek Sutryk zaapelował do mieszkańców Wrocławia, by w trakcie wyborów prezydenckich postawili na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej. – To nie jest czas i miejsce na eksperymenty, na poszukiwania, na doświadczanie różnych nowych pomysłów. To jest czas, żeby postawić na panią marszałek Małgorzatę Kidawę-Błońską, jako sygnatariuszkę 21 tez samorządowych dla Polski – zaapelował.

Zdaniem prezydenta Wrocławia Małgorzata Kidawa-Błońska, będzie najlepiej ze wszystkich kandydatów dbała o interesy samorządów, które obchodzą swoje 30-lecie. – Radość z jubileuszu co jakiś czas przeplata się z coraz większą troską i z obserwowanym przez nas kryzysem, który wywoływany jest przez rząd różnymi zmianami prawnymi, które samorząd coraz bardziej dotykają, odbierając mu władztwo i godząc w przede wszystkim pierwszą z 21 tez, które przyjęliśmy w Gdańsku, która mówi o pełnym prawie wspólnoty samorządowej do samodzielnego decydowania o całokształcie spraw lokalnych – powiedział prezydent Sutryk.

Sama Kidawa-Błońska podczas wizyty na wrocławskim Rynku mówiła, że samorząd w Polsce musi być wolny i niezależny. – Nie może być tak, że samorządom narzucane są decyzje odgórnie, bez konsultacji, bez dialogu – mówiła kandydatka, która zadeklarowała, że gdy zostanie prezydentem, będzie chronić samorządy przed centralizacją.

W kampanii wyborczej Kidawę-Błońską wsparli też prezydenci Wałbrzycha Roman Szełemej i Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Zobacz galerię

NA KOGO ODDASZ GŁOS W WYBORACH PREZYDENCKICH 2020?
Oddanych głosów: 2833

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 163

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Zet 2020-02-20 16:44:15

  Jest [nie poddana stresowi] miła, ale też - z tego co o niej wiem [sorry: taka prawda] - GŁUPIA, a na gospodarce i polityce - nie zna się! Będzie więc, jak wszyscy dotychczasowi [zaznaczam, że opinię formułuję o ludziach, a nie o pełnionym stanowisku, którego byli niegodni!: jak nie "kable" z nieukończoną zawodówka - to z tzw. wykształceniem prezydenckim, jak nie alkoholicy - to debile, etc.] prezydenci: pacynką dowolnie manipulowaną przez "deep state POLIN"!

  54 2
 • ~mdj11 2020-02-20 18:08:18

  Witam.
  Bardzo a to bardzo popieram Pana Prezydenta Sutryka w zdaniu: "– To nie jest czas i miejsce na eksperymenty, na poszukiwania, na doświadczanie różnych nowych pomysłów." Tylko że pani Kidawa-Błońska jest tutaj EKSPERYMENTEM.
  Sorry panie Sutryk, ale obecny Prezydent jak najbardziej NIE JEST EKSPERYMENTEM.
  Z całym SZACUNKIEM dla pani Kidawy-Błońskiej, ale to nie ta klasa, nie ten styl, nie to wykształcenie, nie to DOŚWIADCZENIE.

  24 9
 • ~Gregor Peck 2020-02-22 16:52:24

  Kidawa to szkoda całkowita. Potrzebuje suflera żeby czegoś nie palnąć. Kto o zdrowym umyśle głosuje na osobę która nie ma pojęcia o polityce , ona nawet nie wie jaki jest program w PO bo może go nie ma ...

  12 1
 • ~Zet 2020-03-11 18:51:26

  Nowy dowcip z kuluarów KneSejmu: "Kidawa z Błońską jadą pociągiem. Błońska mówi: Spójrz jaki piękny las Kidawa na to : Nie widzę, bo mi drzewa zasłaniają".

  41 0
 • ~~~Zet 2020-04-28 19:40:02

  Wcześniej pisałem:
  "Jest [nie poddana stresowi] miła, ale też - z tego co o niej wiem [sorry: taka prawda] - GŁUPIA, a na gospodarce i polityce - nie zna się!"
  Jak mówił baca: - To scyro prowda!
  Wypowiedzi Kandydatki okazały się zabójczą bronią w ręku konkurencji: sama się wykończyła!

  35 0
 • ~~~Zet 2020-05-01 16:06:46

  Super-tajna broń konkurentów p. Kidawy-Błońskiej: pozwolić się jej wypowiadać, by mogła się sama zdezawuować!
  W tej chwili NIE ma żadnych szans w wyborach!
  Jak teraz wygląda J. Sutryk, który bezwarunkowo poparł Panią Kandydatkę?!

  34 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ratownicy medyczni powinni dostać podwyżki?

Oddanych głosów: 488