Próba generalna przed ligą zaliczona. Ślęza pewnie pokonała Piasta Żmigród [RELACJA]

2018-03-05, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy Wrocław nie dali większych szans Piastowi Żmigród i pewnie wygrali 3:0 w półfinale Okręgowego Pucharu Polski. Gole dla podopiecznych Grzegorza Kowalskiego strzelili Marcin Wdowiak, Hubert Muszyński i Kornel Traczyk. W finale 1KS zagra ze zwycięzcą spotkania Mechanik Brzeźna - Sokół Marcinkowice.

Po raz trzeci w swej historii (poprzednio w 2015 i 2016 roku) Ślęza awansowała do finału rozgrywek Pucharu Polski w okręgu wrocławskim. W pierwszym w tym roku oficjalnym meczu, żółto-czerwoni spisali się znakomicie, pewnie i jak najbardziej zasłużenie zwyciężyli żmigrodzkiego Piasta. Była to jednocześnie próba generalna przed startem rundy wiosennej III ligi, który zaplanowano na najbliższy weekend.

Jak na pierwszy mecz o stawkę po zimowej przerwie, piłkarze stworzyli widowisko mogące podobać się kibicom. Obie drużyny mniej więcej tyle samo czasu potrafiły utrzymywać się przy piłce. Widoczna różnica była za to w sytuacjach podbramkowych i ilości strzałów. W tych statystykach zdecydowanie dominowali wrocławianie, którzy prowadzenie objęli w 33. minucie, kiedy po zagraniu Macieja Matusika z rzutu wolnego Marcin Wdowiak głowa skierował piłkę do bramki Piasta. Rywale mogli tuż przed przerwą wyrównać, bo jeden ze żmigrodzian znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak Damian Ziarko popisał się świetną interwencją.

W drugiej połowie nieformalni gospodarze (bo oficjalnie byli nimi piłkarze Piasta, ale mecz odbył się we Wrocławiu) podwyższyli wynik spotkania za sprawą Huberta Muszyńskiego. Tym razem z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Kluzek, a Muszyński popisał się skuteczną główką. Wynik meczu ustalił Kornel Traczyk, już w doliczonym czasie gry. Dodajmy, że ostatni kwadrans Ślęza grała w przewadze, bo jeden ze żmigrodzian - Michał Koźlik - zobaczył czerwoną kartkę za kopnięcie Macieja Firleja bez piłki.

Ślęza wykonała swoje zadanie i teraz myśli już o wiosennej ligowej inauguracji. Pierwszym ligowym rywalem 1KS-u będzie Stal Brzeg.

Piast Żmigród - Ślęza Wrocław 0:3 (0:1)
Bramki: Wdowiak 33, Muszyński 64, Traczyk 90

Piast: Szczerbal - Niewieściuk, Koźlik, Juchacz, Jaros (46 Bzdęga), Majbroda (69 Sołtyński), Kohut, Kępczyński, Kieca, Chyrek (46 Trzepacz), Bobkiewicz (69 Moryson)
Ślęza: Ziarko - Molski, Grabowski (63 Jarczak), Wdowiak, Łątka, Muszyński, Repski (80 Korytek), Mańkowski, Matusik (46 Traczyk), Kluzek (90 Lasota), Firlej (80 Berkowicz).

Żółte kartki: Molski, Wdowiak, Repski, Matusik, Firlej oraz Trzepacz.
Czerwona kartka: Koźlik (76, Piast, brutalny faul)
Sędzia: Damian Sylwestrzak.