Wiadomości

Protasiewicz: nie wykluczamy kolejnych reklam

2010-11-16, Autor: bk
- Wykonamy wyrok sądu, ale będziemy także informować, że na listach Rafała Dutkiewicza są działacze, którzy angażowali się aktywnie we wspieranie Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich wyborach prezydenckich – mówi Jacek Protasiewicz, szef wrocławskiej Platformy Obywatelskiej.

Reklama

Platforma przegrała w sądzie z Dutkiewiczem i musi sprostować swoją reklamę wyborczą, w której twierdziła, że głosowanie na Rafała Dutkiewicza, to oddanie władzy w ręce PiS. Nie znaczy to jednak, że na tym koniec.
- Nasi prawnicy analizują właśnie co ten wyrok dla nas oznacza. Nie podważamy go, ale sąd wypowiadał się jedynie o treści i formie naszego ogłoszenia, nie o faktach. A te są takie, że  na listach Rafała Dutkiewicza są działacze, którzy angażowali się aktywnie we wspieranie Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich wyborach prezydenckich – mówi Jacek Protasiewicz, szef wrocławskiej Platformy Obywatelskiej.Protasiewicz nie wyklucza, że pojawi się kolejne ogłoszenie. Tym razem wyliczająca nazwiska ludzi, którzy są na listach Dutkiewicza, ale współpracowali z PiS. Eurodeputowany już wyliczał te nazwiska: Kazimierz Kimso, Robert Raczyński, Jacek Rugieł, Ryszard Wawryniewicz czy marszałek Dolnego Śląska za czasów rządów PiS Paweł Wróblewski. - Prezydent odmówił debaty, które mogłyby rozwiać nasze wątpliwości. Nie zgodził się, więc musimy rozmawiać z wyborcami w ten sposób – dodaje Protasiewicz.

Szef wrocławskiej PO skomentował także propozycję zawiązania koalicji po wyborach w sejmiku dolnośląskim, pomiędzy Platformą a Dutkiewiczem wokół ewentualnego marszałka, prof. Tadeusza Lutego:
- O takiej koalicji będziemy rozmawiać z radnymi sejmiku po wyborach. Rafał Dutkiewicz wprawdzie jest na liście, ale już zadeklarował, że mandatu się zrzeknie. Dlatego tą propozycję odczytać można jedynie jako próbę rozdawania stanowisk dla swoich pracowników – mówi Jacek Protasiewicz. - Po wyborach w sejmiku Dutkiewicza nie będzie, dlatego ta zapowiedź może być także odczytywana jako próba rządzenia sejmikiem z tylnego siedzenia. Z fotela we wrocławskim magistracie. A na to się nie zgodzimy – dodaje.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2010-11-16
  17:32:22

  1 0

  Czy ten Platformiany " tchórz " wyliczy również niejakiego Wiesława Kiliana posła PiS , kandydata na vice prezydenta miasta , tow. posła Sławomira Piechoty z PO . Cóż tchórze zawsze stoją za ogradzeniem i krzyczą a nie stają do walki . Na czele wrocławskiego PO stoi tchórz czy oddacie głos na partię , której przewodzi tchórz ?

 • ~ 2010-11-16
  18:00:04

  1 0

  Działanie wrocławskiej platformy podchodzi po wyborczy terroryzm. Nie mają pomysłow na kampanię i swój program polityczny, to starają się dowalić konkurentom na wszelkie możliwe sposoby.

 • ~ 2010-11-16
  18:43:43

  1 0

  Paltfusy jak zwykle, nic konstruktywnego, tylko wytykanie błędów innym i bredzenie, a później mówią, że inni tworzą politykę agresji. Odpuściłem sobie tą partię po obiecanych "cudach". Najdroższy prąd, najdroższe jedzenie i najniższa pensja w UE :(

 • ~ 2010-11-16
  18:52:18

  1 0

  Oj biedny ten cwaniaczek przekręt Rafałek!

 • ~ 2010-11-16
  20:21:47

  1 0

  Protasiewicz jak zwykle pluje jadem. Nie wie, że jego szef Donald kazał: "Nie róbmy polityki. Budujmy mosty". A kandydat na wiceprezydenta Kilian - poseł PiS - kogo popierał w wyborach na prezydenta RP?

 • ~ 2010-11-16
  20:43:36

  1 0

  oto prawdziwy powód jazgotu PO http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/398588,wroclaw-dutkiewicz-podziekowal-po-nie-bedzie-jej-kandydatem,2,id,t,nk.html#dodaj-komentarz

 • ~ 2010-11-20
  07:57:19

  1 0

  Siedzi Protasiewicz w Brukseli , bierze potężne pieniądze, sam nie zechciał startować w wyborach ( bo wie,że pensja Prezydenta Wrocławia to "ochłapy" w porównaniu do jego osiągów) i śmie zabierać głos.Nie ma pojęcia co tutaj,we Wrocławiu, się dzieje.Straszy kiolenymi reklamami szkalującymi Rafała Dudkiewicza, a tym samym (w swietle już zasądzonego wyroku) stawia się ponad prawem twierdząc,że PO dalej będzie tak robiś.Hipokryci. Możę z tego ugrupowania warto wystartować Panie Protasiewicz,hę?

 • ~ 2010-11-21
  19:29:05

  1 0

  klasyk Pierwsze Oszukać - dużo szczekania zero efektu, ale z kasy zniknęło kilka stówek (tysięcy)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.