Wiadomości

Przebudowa pl. Społecznego opóźniona o 4 lata

2010-05-19, Autor: bk
Najszybciej jak się ta. Taki jest termin remontu estakad na pl. Społecznym. Popularne ślimaki miały zostać rozebrane. Jednak przez kryzys plany przebudowy całego placu się opóźniły, więc remont jest koniecznością.

Reklama

W tej chwili na ślimakach obowiązuje zakaz wjazdu dla pojazdów cięższych niż 3,5 tony.
- Musimy je wyremontować. Ich stan jest tak zły, że wymagają remontu, albo się zawalą. Kryzys przesunął plany, jakie mieliśmy dla pl. Społecznego, o jakieś cztery lata. To z jednej strony smutne, ale z drugiej szczęśliwie się składa, że nie będziemy remontować obiektów, które byłyby rozbierane rok później - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Przypomnijmy, że obowiązuje już nowy plan zagospodarowania przestrzennego, dla tego miejsca.

Po przebudowie powstanie tutaj tunel, którym przejedziemy od mostów: Pokoju i Grunwaldzkiego aż do skrzyżowania ulic Pułaskiego i Kościuszki. Uwaga jednak, nie ma to być tunel pod rzeką, ale pod ulicami wzdłuż niej, bo jak tłumaczą urzędnicy, „inaczej się nie da – tak duże będą potoki ruchu”.

Miejsce estakad zajmie kilkanaście nowych budynków, w tym, dokładnie vis-a-vis mostu Grunwaldzkiego, pojawi się kolejna galeria handlowa.

Kiedy czekają nas zmiany? W ciągu następnego roku ma się pojawić koncepcja tego, w jakiej kolejności miasto będzie podejmować kolejne działania działania. Czyli za ile będzie sprzedawać konkretne działki pod konkretne budynki. - Jednak tempo naszych działań zależy od rynku. Miejsce jest bardzo atrakcyjne, ale rynek nieruchomości wciąż nie daje takich możliwości, jakie dawał jeszcze kilka lat temu – mówi w wywiadzie z nami >Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. - Plac społeczny wymaga dwóch rzeczy. My musimy zbudować infrastrukturę, a deweloperzy budynki. Na tę naszą część trzeba pieniędzy. Można je zarobić sprzedając grunty, i tak to jest poukładane, ale czy rynek to przyjmie? Moim zdaniem coś może się tu rozpocząć na przełomie 2013 i 2014 roku - dodaje.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Marek Natusiewicz 2010-05-19
  18:18:25

  0 0

  Ślimaki jednak trochę inaczej wyglądają.
  To, czy ten tunel będzie obok rzeki to sie okaże, gdyż kiedyś to właśnie tutaj płynęła Oława.
  Może ta cała inwestycja jest i "poukładana", ale raczej nic pieknego z tego nie wyjdzie - takie są prawa "wolnego rynku".

 • ~ 2010-05-19
  20:33:53

  0 0

  Panie Marku, dlaczego tak pesymistycznie od razu, że "raczej nic pieknego z tego nie wyjdzie" ? Jestem przekonany, że będzie zdecydowanie ładniej! Do tego zostanie bardzo dobrze wykorzystany ten teren, który w końcu będzie do czegoś służył, bo w tej chwili służy, ale do stania w korku...! Może Pan ma lepszy pomysł i zna się lepiej od architektów i projektantów, że Pan tak myśli...:) Prosiłbym o podzielenie się pomysłami...?:) Bo przecież krytykować jest najłatwiej... Mi się podoba!

 • ~Marek Natusiewicz 2010-05-19
  22:19:33

  0 0

  Proszę zapoznać się z wynikami konkursu. Szczególnie polecam oba wyróznienia.
  I nagroda też była lepsza niż ten plan. A nie wyjdzie dlatego, że taki są, niestety, prawa "wolnego rynku" - jak się nie da trzymać krótko to się wszystko rozłazi. A że nie da się trzymać to wynika z PRAWA.
  A pomysłów to ja na tem temat małem już kilka. W każdy razie współuczesniczyłem...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.