Wiadomości

Przebudowa Pułaskiego: walka z czasem by zdążyć przed Euro

2012-04-02, Autor: Jarosław Garbacz
Drogowcy spieszą się z przebudową ulicy Pułaskiego i budową nowego torowiska wzdłuż jezdni by zdążyć na Euro. Termin zakończenia prac upływa 30 czerwca, ale robotnicy Skanski zdążą z otwarciem drogi dla ruchu i uruchomieniem komunikacji przed mistrzostwami.

Reklama

Za to już od maja wrócą tramwaje na ul. Traugutta, bo pod koniec kwietnia zakończy się przebudowa skrzyżowania Pułaskiego i pl. Wróblewskiego. To w tej chwili najważniejsza wiadomość, zwłaszcza dla pasażerów komunikacji miejskiej. W stronę Księża Małego i Wielkiego dojeżdżają obecnie jedynie autobusy zastępcze, a podróż z tych osiedli znacznie się wydłużyła.

>Zobacz fotogalerię z postępu prac na ulicy Pułaskiego.

Prace związane z wpięciem istniejącej sieci torów do nowo powstałego torowiska po zachodniej stronie ul. Pułaskiego są już na ukończeniu.


Gotowe jest torowisko, w najbliższych dniach przeprowadzona zostanie operacja podbijania torów. Trakcja została już zamontowana w większej części od placu Wróblewskiego do skrzyżowania Pułaskiego z Komuny Paryskiej. Urzędnicy nie ukrywają, że mimo sprawnego prowadzenia robót przez wykonawcę - firmę Skanska, wciąż sporo jest do zrobienia.

- Termin jest napięty, w kontrakcie mamy zapis, że wykonawca ma wszystkie prace zakończyć do 30 czerwca. Ze względu na Euro musi być jednak wcześniej uruchomiona komunikacja tramwajowa, a kierowcy będą mieli oddaną do użytku ulicę z nową nawierzchnią - wymienia Marek Szempliński z miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje, która odpowiada za przebudowę.

Na Pułaskiego wciąż do ułożenia została m.in. ostatnia - tzw. ścieralna warstwa nawierzchni, ale już położona została ta wiążąca. Urzędnicy zapewniają, że uda się wszystkie główne prace zakończyć przed rozpoczęciem czerwcowych mistrzostw Europy w piłce nożne, które będą się odbywały również w naszym mieście.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~sers 2012-04-02
  09:15:34

  0 0

  Ale durny tytuł. Z wiatrakami walczył błędny rycerz, ale z czasem? Czas nie istnieje? Przygotowania do Euro to porażka. Tramwaje jeżdżą po jednym torowisku, obok lądowiska dla helikopterów budują miasteczko namiotowe, miasto brudne i obdrapane. Co chcecie pokazać w ramach promocji, zapchany plac Dominikański, korki w mieście, brudne tramwaje i autobusy? Antypromocja Wrocławia za 2 miliardy zł.

 • ~Janek 2012-04-02
  10:32:31

  0 0

  SERS to przykład komentarza typowego malkontenta, nieudacznika, cioty, trolla. Troll jest tak zawzięty w negowaniu wszystkiego, że kwestionuje nawet używanie eufemizmów, idiomów, przysłów. A ja ci powiem Panie Trollu, że jest takie powiedzonko: "zasr..ej tańculi to nawet koszula w doopie przeszkadza".
  Trollowi nic się nie podoba, wszystko ma być cacy.
  Otóż nie wszystko jest cacy i nie wszystkim Pan Bóg dał tyle samo optymizmu, radości, pozytywnego nastawienia do ludzi. A świat i tak jest piękny! A Wrocek majpiękniejszy!

 • ~Gregor 2012-04-02
  10:56:25

  0 0

  Janek, zgadzam się z Tobą, tylko niepotrzebnie "sersa" obrażasz. To takich malkontentów nakręca jeszcze bardziej. No i w jednym ma rację; tytuł kiepski. Jaka walka? Normalna praca. Grzegorz

 • ~ 2012-04-02
  12:29:13

  0 0

  Komentarze malkontentów są równie irytujące, co ślepych optymistów. To że Wrocław jest brudny i zaniedbany (m.in. estetycznie) - każdy widzi. Jeśli ktoś ma wątpliwości - zachęcam do wizyty w najbliższym mieście o porównywalnej wielkości za naszą zachodnią lub południową granicą. Pytanie: co można zrobić? Na przykład: czy właściciel nieruchomości, który regularnie odnawia elewacje i uzgadnia szyldy/reklamy z plastykiem miejskim, może liczyć na jakiekolwiek ulgi w podatku od nieruchomości?

 • ~Gregor 2012-04-02
  16:18:51

  0 0

  Poruszyłeś ciekawy temat (młodywrocław) z ulgami za elewacje, szyldy, porządek w strefie nieruchomości etc. Metoda kija i marchewki mogłaby wiele zdziałać. A wracając do malkontentów i niepoprawnych optymistów- mimo wszystko wolę tych drugich- z nimi jednak jest weselej i nie wysysają energii jak pijawki. Grzegorz

 • ~minimalista 2012-04-02
  20:16:40

  0 0

  Szkoda, ze nie komentujecie w temacie artykułu. Ja akurat mieszkam niedaleko i czasami odwiedzam plac budowy. Problem z tym remontem wg mnie, nie wynika z nadmiaru prac do wykonania i napiętego harmonogramu ale zwykłym nieróbstwem by Skanska. Jak były ostatnio ciepłe dni to zamiast pracować i nadrabiać zaległości to żywej duszy nie widziałem na placu placu budowy. Osobiście to zastanawiam się, czy nie założyć się o parę stówek, że nie zdążą do Euro z drogą. Być może torowisko będzie przejezdne ale całości prac nie zrobią. Z takim zaangażowaniem to można sobie chodniki wykańczać do końca 2012 roku :) Pozdrowienia dla "fachowców" ze Skanski.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.