Wiadomości

Przed nami wakacyjne remonty. Zobacz, gdzie wymieniana będzie nawierzchnia

2011-06-14, Autor: js
Zbliżające się wakacje to dla jednych czas błogiego lenistwa, dla innych okres wzmożonej pracy. Tradycyjnie już z w najcieplejsze miesiące w roku na wrocławskich ulicach rozpoczną się wakacyjne remonty. Zobacz gdzie i kiedy planowana jest wymiana nawierzchni.

Reklama

Ulice, na których prowadzone będą prace znajdują się praktycznie w każdym zakątku Wrocławia. Wakacyjne remonty polegać będą na wymianie nawierzchni, czyli frezowaniu i położeniu nakładki bitumicznej. W lokalizacjach, w których prace będą wymagały całkowitego wyłączenia ruchu drogowego, roboty będą odbywać się w nocy i w dni wolne od pracy.

I tak do końca lipca wymiana nawierzchni ma być przeprowadzona na ulicach - Krakowskiej, Opolskiej, Chociebuskiej i Ukraińskiej, a do końca wakacji Kosmonautów i odcinku Hallera od Ojca Beyzyma do Mieleckiej. Od połowy września pojedziemy wyremontowanym Podwalem na długości od ul. Traugutta do Kołłątaja, zaś z początkiem października nowe oblicze mają zyskać ul. Żernicka, Sułkowska, Wagonowa, Fabryczna, Ślężna (od Armii Krajowej do Kamiennej) i Karkonoska (od Przyjaźni do Wyścigowej).

Łączny koszt wymiany nawierzchni na wymienionych odcinkach wynosi prawie 16,5 mln Złotych, przy czym nie jest to koszt ostateczny, bowiem zlecenie prac na ostatnich czterech wymienionych ulicach (Wagonowa, Fabryczna, Ślężna i Karkonoska) jest w trakcie procedury przetargowej.

Wakacyjny plan robót przewiduje również utwardzenie nawierzchni gruntowych w następujących miejscach:
- Borowska sięgacz
- Motylkowa, Łubinowa (odcinki)
- Jordanowska
- Promenada
- Ałunowa, Skoczna
- Parking przy Imparcie
- Złotnicka (od Piołunowej do Nowotarskiej)
- Wieruszowska.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~ 2011-06-14
  16:07:57

  0 0

  Na mapie jest zaznaczony odcinek Armii Krajowej, że będzie remontowany, ale niestety już poniżej nie jest napisane w jakim terminie odbędzie się remont.

  A co do kwoty, to chyba jakiś błąd jest, bo nie chce mi się wierzyć, że remont zostanie przeprowadzony TYLKO ZA 16,5 tys zł. Proszę to sprawdzić jeszcze raz i poprawić.

 • ~ 2011-06-14
  16:11:46

  0 0

  " Łączny koszt wymiany nawierzchni na wymienionych odcinkach wynosi prawie16,5 tys. Złotych" - super, a reszte zapłąci tuwroclaw.com :)

 • ~ 2011-06-14
  16:54:52

  0 0

  Dokładnie takie dane zostały przedstawione podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

 • ~ 2011-06-14
  16:59:46

  0 0

  ps. wspomniana w komentarzu Armii Krajowej (od ul Ślężnej do ul. Spiskiej) także jest w trakcie przygotowywania postępowania przetargowego, szczegółowych terminów realizacji na razie nie ma.

 • ~ 2011-06-14
  17:06:02

  0 0

  taaa, a wyjdzie tak jak z remontami po zimie i akcja naprawiania chodnikow. w obu przypadkach ZDiUM oraz media glosno krzyczaly o funduszach i wielkich remontach, a ul. Gorlicka wymieniona w oby przypadkach do dzisiaj nie ma ani zalatanych dziur ani chodnika. samochodem jedzie sie 20km/h.

 • ~ 2011-06-14
  17:08:13

  0 0

  no to się robi na psiaku, się robi hahaha:D

 • ~ 2011-06-14
  18:33:31

  0 0

  Tak tanio, bo to może chińczycy z covec będą robić ;)

 • ~ 2011-06-14
  20:12:53

  0 0

  Oczywiście remontuje się tylko południowo-zachodni Wrocław, natomiast we wschodniej i północnej części miasta - biała plama. Tak urzędnicy "dbają" o całe miasto. My tu na Psim Polu płacimy podatki, a u nas nic się nie robi. Skandal!

 • ~ 2011-06-14
  23:45:32

  0 0

  Podwale to dramat. Remontu zaporowskiej tutaj brakuje.

 • ~ 2011-06-14
  23:57:04

  0 0

  Wystarczy odrobina inteligencji, aby zobaczyć, iż w większości przypadków do remontu idą ulice o znaczeniu tranzytowym, a o ile dobrze wiem ulica o znaczeniu tranzytowym na Psim Polu do wielu lat jest w dobrym stanie! Chodzi mi oczywiście o ulicę Jana III Sobieskiego! Tylko nie piszcie, że są inne "bardzo ważne" ulice z tranzytem na waszym osiedlu, bo się uśmieję! Wyjazdy z wioch typu Wilczyce czy Kiełczów to nie drogi tranzytowe, to lokalne uliczki o bardzo małym znaczeniu! Takich jest pełno we Wrocławiu i każdy by chciał, żeby były w lepszym stanie, ale wasza propaganda robi się już męcząca, bo jesteście najzwyklej w świecie pazerni i chcielibyście, żeby cała kasa szła na wasze, buraczane osiedle w szczerym polu! Na moim osiedlu nikt nigdy nie planował nawet rewitalizacji dawnego ratusza z czasów, kiedy tak jak Psiak, nie należało ono do Wrocławia! Wy będziecie mieć odświeżaną całą starówkę! Na moje osiedle nie dojeżdża tyle autobusów, co na wasze, a ostatnio bardzo się rozrosło, głównie dzięki miastu, które pobudowało dużo TBS-ów, ale nie zadziałało kompleksowo i nie dodało nowej linii autobusowej! My dostajemy od miasta hajs tylko na tandetny festyn i to są całe inwestycje na naszym osiedlu! Ok! Przebudowali jedną ulicę, ale to tylko ze względu na budowę małej magistrali pod jej nawierzchnią, bo inaczej zabrakłoby wody dla tych nowych budynków! I to wszystko! A wy ciągle mało i mało! U nas nikt nie narzeka! Żenujące! :/

 • ~ 2011-06-15
  08:07:59

  0 0

  Przepraszam bardzo ale Azaliowa i Pawłowicka została wyremontowana bo tam sobie PRezydent do domku jeździ (mimo, że w planie były inne ulice) więc Psiaki nie szczekać.

 • ~ 2011-06-15
  08:31:56

  0 0

  No niestety, jednak autor/ka nie dokładnie dosłyszał/a. Natomiast jeśli nie ma problemów ze wzrokiem, to proszę przeczytać z tej strony dokładnie ile będzie kosztował ten remont i poprawić na właściwy.

  http://www.wroclaw.pl/ulice_do_remontu,1.dhtml

  Koszt remontu jest blisko 1500 razy większy niż tu podano :)

 • ~ 2011-06-15
  09:39:11

  0 0

  kropla w morzu potrzeb ale rafał woli imprezy i igrzyska na kredyt dla ciemnego ludu....cieszcie się że jakiekolwiek drogi jeszcze macie, są gorsze miasta,..........że tak za magistratuje troszke...szkoda że Wrocławiowi trafiła się ekipa imprezowiczów, balowiczów, PRowców glancusiów lansujących się w mediach, świetnie wyglądających na pierwszych stronach gazet które pisza o dziwnych osiągnięciach których nie ma....., a moglibysmy mieć gospodarza,( chocia z nie wiem w sumie kogo...) który kocha miasto i robi wszystko jak prawdziw gospodarz - bo jak ktoś jest z innego miasta, to dlaczego miałby się przejmowac jakimś tam Wrocławiem w którym akurat ma stołek.........a sennat już pachnnie

 • ~ 2011-06-15
  21:02:23

  0 0

  A co remontem Miłoszyckiej? Był zapowiadany i co? Psie Pole jak zwykle dzielnicą siódmej kolejności odśnieżania i remontowania?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.