Wiadomości
Przedłużą ścieżkę rowerową na Traugutta. To kolejny projekt z WBO. Są chętni
W ostatnim czasie miasto ostro wzięło się za realizację projektów rowerowych, które zostały wybrane w zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. To choćby pasy rowerowe na ulicy Drobnera, Piłsudskiego i Świeradowskiej, a także na Kamiennej czy między Galerią Dominikańską a Dworcem Głównym.
Zobacz także
Teraz czas na kolejną inwestycję rowerową z zeszłorocznego WBO - tym razem chodzi o projekt numer 173. Pierwotnie - zgodnie z intencją pomysłodawców - zakładał on budowę drogi rowerowej na ulicy Traugutta od ulicy Oławskiej do placu Wróblewskiego.
- Inwestycja jest konieczna z uwagi na zwiększony ruch samochodowy na tym odcinku oraz narastające zainteresowanie mieszkańców Wrocławia możliwością wykorzystania roweru jako środka codziennego transportu - tłumaczyli autorzy.
Ponieważ jednak Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, niezależnie od WBO, zrealizował już ścieżkę dla cyklistów od fosy miejskiej do ulicy Krasińskiego, projekt zawężono. Powstanie więc przedłużenie istniejącej trasy - od ulicy Krasińskiego do placu Wróblewskiego.
Ścieżka rowerowa pojawi się zarówno po stronie południowej ulicy Traugutta (dla cyklistów jadących w kierunku placu Wróblewskiego), jak i po stronie północnej (dla rowerzystów przemieszczających się w kierunku ulicy Krasińskiego).
Oferty zainteresowane firmy mogły składać do 21 września. Do przetargu stanęło trzech chętnych. Elektrotim zaproponował cenę nieco ponad 651 tys. złotych, Rotomat - prawie 839 tys. złotych, a Radpol - ponad 919 tys. złotych.
Jak informują urzędnicy, na sfinansowanie całości zamówienia zamierzają przeznaczyć nieco ponad 701 tys. złotych. Droga rowerowa powinna być gotowa do 30 kwietnia 2016 roku.
Tagi: WBO 2014, zdium, inwestycje rowerowe Wrocław, droga rowerowa na Traugutta, rowerzyści wrocław, budżet obywatelski wrocław
Zobacz także
Komentarze (4):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Powódź 2024. Udało się! Koniec alarmu na Odrze we Wrocławiu! RELACJA NA ŻYWO
727535 -
Miejsca we Wrocławiu zagrożone powodzią. Gdzie mogą wylać rzeki?
149375 -
Odra pod Wrocławiem może być najwyższa w historii
46790 -
Dolny Śląsk: Alarm na rzekach już w 45 miejscach. Błyskawicznie przybywa wody! [AKTUALNY STAN RZEK]
45360 -
15 wrocławskich kamienic, które wyglądają jak z bajki! Oczarują Cię!
18830
Najczęściej komentowane
-
Wrocław: Odcinkowy pomiar prędkości na AOW. Oto stawki mandatów
7 -
Powódź 2024. Udało się! Koniec alarmu na Odrze we Wrocławiu! RELACJA NA ŻYWO
6 -
Wrocław: Policja wystawia mandaty kierowcom, którzy chcieli uchronić auta przed powodzią
6 -
Miejsca we Wrocławiu zagrożone powodzią. Gdzie mogą wylać rzeki?
5 -
Tak się buduje buspas na Jagodno. Zdjęcia z lotu ptaka
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~szy 2015-09-09
18:13:04
Ciekawe, myślałem, że ścieżka będzie tylko w jedna stronę, tj. w stronę placu Wróblewskiego. Szczerze, to nie bardzo sobie wyobrażam , gdzie ją chcą upchnąć po drugiej stronie. Zwłaszcza na przeciwko ASP, bo na ulicy ciasno na maksa, chodnik wąski i jakieś lampy. Chyba, że ten quasi skwerek przytną trochę.
~ello 2015-09-21
15:18:54
ze względu na plany ulokowania uchodźców w tym rejonie planuje się również dopuścić ruch kóz na ścieżkach rowerowych
~lcspl 2015-09-22
00:38:03
znając pomysłowość naszych urzędników/rządzących, zabiorą komunikacji i pozostałym pojazdom jeden pas ruchu....i dalej wszyscy będą stali w kilometrowych korkach by kilkudziesięciu rowerzystów w ciągu dnia sobie przejechało. ..
~benek 2015-09-22
13:41:02
lcspl napisał zabiorą komunikacji i pozostałym pojazdom jeden pas ruchu....i dalej wszyscy będą stali w kilometrowych korkach by kilkudziesięciu rowerzystów w ciągu dnia sobie przejechało. .. --------------Piszesz jak ci wieśniacy którzy nie mogą wjechać do Wro,bo ze wsi rowerem nie przyjadą a MPK tam też nie dociera.Prawdę piszesz że korki są i dalej będą po zabraniu pasa .To auta a nie rowery blokują przejazd autobusów.Pewnie nie ogarniasz że budowa ścieżek ma umożliwić aby ci co dziś stoją w korkach w aucie lub autobusie mogli wreszcie omijać te korki rowerem.Dlaczego uważasz,że tylko kilkudziesięciu rowerzystów tam pojedzie? To droga w kierunku mostu Grunwaldzkiego a pomiary robione kilka lat temu wykazały ze tylko w szczycie przejezdża tam 1300 rowerzystów. Są miasta gdzie rowery przejęły 30-50% ruchu. U nas chcemy osiągnąć poziom 15% czyli co 7 pasażer. Pozostałych 6 i podzieli się między auta i KZ. Zatem na jeden rower będzie przypadać 2,5-3 auta więc nie rozumiem dlaczego domagasz się kilku pasów dla aut skoro twierdzisz, że to się nie sprawdziło i dzis są korki nawet bez zabierania pasów? Kroki zawsze będą bo są naturalnym ogranicznikiem liczby aut. Gdyby korków nie było wszyscy rzuciliby się na auta i inwestycje w drogi nie miałyby końca. W krajach gdzie aut było więcej niż u nas, poradzono sobie robiąc buspasy i bikepasy.Zapewne trudno ci zrozumieć dlaczego ludzie wybierali KZ i rowery.To się nazywa polityka transportowa a że tej u nas nie było to są korki