Przegrali z Hicksem. Trzecia porażka koszykarzy Śląska z rzędu [GALERIA]

2017-11-30, Autor: prochu

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali z R8 Basketem Kraków 77:89 w rozgrywanym awansem meczu 14. kolejki pierwszej ligi. Podopieczni Radosława Hyżego znów zagrali niezłe spotkanie, ale raz jeszcze nie przełożyło się to na wynik. Katem wrocławian był Michael Hicks, który decydujących momentach zdobył 16 punktów, zachowując przy tym stuprocentową skuteczności rzutów z gry.

Wrocławianie rozegrali w środę kolejny mecz na dobrym poziomie, niestety ponownie zabrakło kropki nad i. Zawodnicy Radosława Hyżego zaczęli spotkanie z wysokiego "C", przez większość spotkania utrzymywali wysoką skuteczność, ale w czwartej kwarcie nie mogli znaleźć odpowiedzi na niesamowitego Michaela Hicksa. Lider R8 w ostatniej ćwiartce zdobył szesnaście punktów na stuprocentowej skuteczności rzutów, niejednokrotnie trafiając przez ręce, nawet z 8. metra!

Zaczęło się jednak bardzo dobrze. Od początku meczu w barwach gospodarzy nieźle prezentował się Karol Michałek. Dzięki jego dobrej dyspozycji po obu stronach parkietu Śląsk zaczął budować przewagę. W przeciwieństwie do miejscowych, goście mieli problem z konstruowaniem akcji i otwieraniem pozycji. Po pierwszej kwarcie wrocławianie prowadzili 23:12.

Wysiłek defensywny w drużynie gospodarzy był widoczny gołym okiem, ale przy takim potencjale kadrowym rywala, nie dało się zatrzymać każdego. W drugiej odsłonie kilkukrotnie skrzętnie wykorzystał to wyborny strzelec, jakim jest Jakub Załucki. Jego trafienia zza łuku częściowo zredukowały dystans między obiema drużynami. Zawodnicy trenera Hyżego konsekwentnie realizowali jednaks swoje założenia ofensywne i do szatni schodzili prowadząc 39:33.

Podczas gdy wrocławianie skupieni byli na dokładnym kryciu największej gwiazdy R8 Basketu czyli Michaela Hicksa, za odrabianie strat po stronie krakowian wziął się Marcin Nowakowski. Rozgrywający dwoił się i troił, w całym meczu zanotował aż 22 punkty, 6 zbiórek i 5 asyst. W drużynie Radosława Hyżego o swoim wielkim talencie przypomniał z kolei Jakub Musiał, który wchodząc z ławki zaliczył aż 19 punktów i 3 asysty w 22 minuty. Przed czwartą kwartą Śląsk wciąż prowadził, ale już tylko 58:56.

Po kilku minutach czwartej kwarty wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą, bo był remis 68:68. Wtedy jednak dosłownie sprawy w swoje ręce wziął Michael Hicks. Amerykanin z polskim paszportem zdobył jedenaście punktów w krótkim czasie, a dwa "oczka" dołożył Nowakowski. R8 Basket w niespełna dwie minuty zdobył trzynaście punktów z rzędu i właściwie było po meczu. W kilku akcjach zawodnicy Rafała Knapa po prostu oddali piłkę w ręce Hicksa, który - niczym w grze komputerowej - do kosza trafiał nawet rzucając z bardzo dalekiego dystansu przez ręce bezradnych rywali. I choć wrocławianie znów zaprezentowali się nieźle, to ostatecznie przegrali 77:89.

- Tym, co definiuje, który zawodnik jest lepszy są małe rzeczy, detale. We właściwym momencie trzeba zagrać dobrze i podjąć odpowiednią decyzję. Koszykówka jest pod tym względem bardzo trudnym sportem. Próbowaliśmy dzisiaj różnych rzeczy, by powstrzymać Michaela Hicksa, niektóre zadziałały bardzo dobrze, ale trudno utrzymać to przez całe spotkanie. Ten zawodnik trafiał takie rzuty przeciw lepszym zawodnikom w lepszych ligach. Nie był do zatrzymania, można było mu jedynie utrudnić życie, a dziś nie zrobiliśmy tego w wystarczającym stopniu - mówił po meczu Radosław Hyży.

Przed wrocławianami teraz dwa mecze wyjazdowe - w najbliższą sobotę (2 grudnia) ze Zniczem Pruszków, a w następną (9 grudnia) z Sokołem Łańcut. Tegoroczne zmagania wrocławianie zakończą domowym  meczem z Astorią Bydgoszcz.

Śląsk Wrocław - R8 Basket Politechnika Kraków 77:89 (23:12, 16:21, 19:23, 19:33)
Śląsk: Musiał 19 (2), Pławucki 11 (1), Krakowczyk 10 (2), Mroczek-Truskowski 9 (1), Michałek 8, Żeleźniak 8 (2), Bluma 7, Dziewa 3, Grzeliński 2.
R8 Basket: Hicks 27 (5), Nowakowski 22 (2), J.Załucki 17 (3), Pełka 8, Hlebowicki 7, Malczyk 6 (1), A.Załucki 2, Kwiatkowski 0.