zamknij

Wiadomości

Przejścia podziemne na placu Dominikańskim do remontu. Odnowią schody, przygotują ścianę pod mural

2016-01-12, Autor: Tomek Matejuk
Lada moment powinien ruszyć remont schodów w przejściu podziemnym Brama Oławska. W planach jest też konserwacja oświetlenia w przejściu Słodowym. - Inwestycja obejmie również przygotowanie ściany pod mural, który wykonają studenci ASP - zapowiadają urzędnicy.

Reklama

O planach tegorocznych remontów wrocławskich mostów i innych obiektów inżynierskich donosiliśmy na początku stycznia.

 

Jak zapowiadają przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, lada moment, jak tylko poprawią się warunki pogodowe, rozpocznie się remont schodów w przejściu podziemnym Brama Oławska przy placu Dominikańskim.

 

- Renowacja obejmie obydwie strony przejścia, zarówno od strony parku, jak też galerii handlowej. Przeprowadzony zostanie kompleksowy remont schodów połączony z wymianą kamiennej okładziny na stopniach. Prace potrwają około dwóch miesięcy - zapowiadają w ZDiUM-ie.

 

 

Urzędnicy podkreślają, że również w obrębie placu Dominikańskiego planują konserwację instalacji oświetleniowej wraz z oprawami w przejściu Słodowym, czyli między budynkiem PZU a nowym biurowcem firmy Skanska.

 

- Inwestycja obejmie również przygotowanie ściany (po stronie z drewnianą boazerią) pod mural, który wykonają studenci ASP. Prace ruszą wiosną, po wybraniu wykonawcy w drodze przetargu - dodają w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Więcej Tych Przejść! 2016-01-12 17:10:45

  No WRESZCIE !!! Korzystam ja i wielu moich znajomych codziennie z tych przejść podziemnych i wreszcie miasto je odnowi, oświetli lepiej itd. NARESZCIE, bo tak mało jest takich bezkolizyjnych przejść pod jezdniami, a te, które są, bywają zaniedbane. Dobrze, że miasto je wyremontuje i mam nadzieję, że otworzy też bezsensownie zamkniętą odnogę przejścia podziemnego Oławskiego w kierunku przystanków przy biurowcu PZU !!!

  6 0
 • ~komentator 2016-01-12 21:28:10

  Czytam ten artykuł i oczy przecieram ze zdumienia i zdziwienia :) Banda łysego chce remontować przejście a nie je zasypać ? :o To już faktycznie chyba koniec świata :o

  0 1
 • ~do komentatora 2016-01-13 00:10:37

  komentator, sam się zasyp, najlepiej warzywem godnym twej głupoty - proponuję buraki lub kapustę :)) Jak lubisz stać na czerwonym, to sobie łaź kawałek dalej po zebrze koło IX LO, a podziemne Przejście Oławskie i wyeksponowaną tam Bramę Oławską zostaw w spokoju !

  3 0
 • ~kk 2016-01-13 11:20:22

  jestem niepełnosprawny i bardzo mi przykro, ale nie mam jak skorzystać z tych przejść, a też pracuję. oczywiście ty, jako kierowca swojego passata albo 18letni chłopiec nie możesz tego pojąć, ale świat nie jest taki kolorowy, jak ci się wydaje. W takim miejscu brak przejść naziemnych to hańba.

  0 2
 • ~@kk 2016-01-13 12:01:26

  kk, ale przecież masz naziemne przejście tuż obok po drugiej stronie skrzyżowania idąc w kierunku białego budynku OVO i potem w stronę ZREMBU wzdłuż ul.Podwale, a drugie naziemne masz ledwie 50-70 m obok w kierunku ul.Skargi, więc w czym problem ? Zresztą Przejście Oławskie ma łagodne ślimaki zjazdowe dla rowerów, wózków i niepełnosprawnych, więc ułatwienia są, a jedynie windy mogliby dorobić na przystanki tramwajowe, tylko że w naszym bydlęcym kraju zaraz wandale zniszczyliby taki sprzęt :((

  1 0
 • ~kk 2016-01-13 14:28:18

  no tak, jestem niepełnosprawny, dlatego to ja powinienem nadrabiać drogi ;) co z tego, że mam problemy z poruszaniem się. ważne, że ty będziesz mógł spokojnie wozić swoją dupę do galeryjki.

  0 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Polska powinna wpuścić uchodźców z białoruskiej granicy?
Oddanych głosów: 94