zamknij

Wiadomości

Przejścia podziemne na placu Dominikańskim do remontu. Odnowią schody, przygotują ścianę pod mural

2016-01-12, Autor: Tomek Matejuk
Lada moment powinien ruszyć remont schodów w przejściu podziemnym Brama Oławska. W planach jest też konserwacja oświetlenia w przejściu Słodowym. - Inwestycja obejmie również przygotowanie ściany pod mural, który wykonają studenci ASP - zapowiadają urzędnicy.

Reklama

O planach tegorocznych remontów wrocławskich mostów i innych obiektów inżynierskich donosiliśmy na początku stycznia.

 

Jak zapowiadają przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, lada moment, jak tylko poprawią się warunki pogodowe, rozpocznie się remont schodów w przejściu podziemnym Brama Oławska przy placu Dominikańskim.

 

- Renowacja obejmie obydwie strony przejścia, zarówno od strony parku, jak też galerii handlowej. Przeprowadzony zostanie kompleksowy remont schodów połączony z wymianą kamiennej okładziny na stopniach. Prace potrwają około dwóch miesięcy - zapowiadają w ZDiUM-ie.

 

 

Urzędnicy podkreślają, że również w obrębie placu Dominikańskiego planują konserwację instalacji oświetleniowej wraz z oprawami w przejściu Słodowym, czyli między budynkiem PZU a nowym biurowcem firmy Skanska.

 

- Inwestycja obejmie również przygotowanie ściany (po stronie z drewnianą boazerią) pod mural, który wykonają studenci ASP. Prace ruszą wiosną, po wybraniu wykonawcy w drodze przetargu - dodają w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Więcej Tych Przejść! 2016-01-12
  17:10:45

  6 0

  No WRESZCIE !!! Korzystam ja i wielu moich znajomych codziennie z tych przejść podziemnych i wreszcie miasto je odnowi, oświetli lepiej itd. NARESZCIE, bo tak mało jest takich bezkolizyjnych przejść pod jezdniami, a te, które są, bywają zaniedbane. Dobrze, że miasto je wyremontuje i mam nadzieję, że otworzy też bezsensownie zamkniętą odnogę przejścia podziemnego Oławskiego w kierunku przystanków przy biurowcu PZU !!!

 • ~komentator 2016-01-12
  21:28:10

  0 1

  Czytam ten artykuł i oczy przecieram ze zdumienia i zdziwienia :) Banda łysego chce remontować przejście a nie je zasypać ? :o To już faktycznie chyba koniec świata :o

 • ~do komentatora 2016-01-13
  00:10:37

  3 0

  komentator, sam się zasyp, najlepiej warzywem godnym twej głupoty - proponuję buraki lub kapustę :)) Jak lubisz stać na czerwonym, to sobie łaź kawałek dalej po zebrze koło IX LO, a podziemne Przejście Oławskie i wyeksponowaną tam Bramę Oławską zostaw w spokoju !

 • ~kk 2016-01-13
  11:20:22

  0 2

  jestem niepełnosprawny i bardzo mi przykro, ale nie mam jak skorzystać z tych przejść, a też pracuję. oczywiście ty, jako kierowca swojego passata albo 18letni chłopiec nie możesz tego pojąć, ale świat nie jest taki kolorowy, jak ci się wydaje. W takim miejscu brak przejść naziemnych to hańba.

 • ~@kk 2016-01-13
  12:01:26

  1 0

  kk, ale przecież masz naziemne przejście tuż obok po drugiej stronie skrzyżowania idąc w kierunku białego budynku OVO i potem w stronę ZREMBU wzdłuż ul.Podwale, a drugie naziemne masz ledwie 50-70 m obok w kierunku ul.Skargi, więc w czym problem ? Zresztą Przejście Oławskie ma łagodne ślimaki zjazdowe dla rowerów, wózków i niepełnosprawnych, więc ułatwienia są, a jedynie windy mogliby dorobić na przystanki tramwajowe, tylko że w naszym bydlęcym kraju zaraz wandale zniszczyliby taki sprzęt :((

 • ~kk 2016-01-13
  14:28:18

  0 2

  no tak, jestem niepełnosprawny, dlatego to ja powinienem nadrabiać drogi ;) co z tego, że mam problemy z poruszaniem się. ważne, że ty będziesz mógł spokojnie wozić swoją dupę do galeryjki.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy przed kolejnymi wyborami uwierzysz w nowe obietnice Jacka Sutryka?Oddanych głosów: 731