zamknij

Wiadomości

Przejście przez Kazimierza Wielkiego będzie później

2010-11-25, Autor: bk
Nie uda się w tym roku skończyć budowy przejścia dla pieszych przez ulicę Kazimierza Wielkiego, w okolicach ul. Gepperta i muzeum miejskiego w pałacu królów pruskich. Budowy, która miała się skończyć w listopadzie. Powód? Tajemniczy mur, o którym nikt nic nie wiedział. Trasa WZ będzie musiała być rozkopana, aby przeciągnąć przez niego kabel, co może potrwać do końca stycznia.

Reklama

Nowe przejście dla pieszych przez Kazimierza Wielkiego  miało powstać do końca listopada. .
Chodzi o połączenie Rynku i pl. Solnego z rejonem pl. Wolności. Do tej pory, żeby dojść tam na piechotę trzeba było zejść pod ziemię na wysokości ul. Świdnickiej, albo przekraczać przy okazji dwie ulice (Kazimierza Wielkiego i Krupniczą) w rejonie biblioteki uniwersyteckiej.

Przejście miało być gotowe w wakacje, ale był problem z przetargiem. Potem Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpisał go na nowo. Wykonawca miał zdążyć z budową przed 30 listopada. Już wiadomo, że mu się to nie uda. Kłopotem okazał się tajemniczy mur.
- Chodzi o fundament budynku, którego nie było na żadnych planach. Przez niego nie da się przejść z kablem na drugą stronę ulicy tzw. przeciskiem, będziemy więc musieli zrobić przekop – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Rozkopanie ul. Kazimierza Wielkiego nie ucieszy chyba nikogo, a już na pewno nie kierowców. Zwłaszcza, że na czas robót trzeba będzie zwęzić ulicę o połowę – czyli zamknąć dwa pasy ruchu. Drogowcy mają to robić jedynie w weekendy, żeby nie sparaliżować miasta. Właśnie z tego powodu roboty mogą potrwać do stycznia.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~ 2010-11-25 07:53:15

  Mnie to cieszy, niech się kierowcy powoli przyzwyczajają do omijania Kazimierza Wielkiego. Jak sobie postoją w korku, to im jeszcze bardziej ta ulica obrzydnie. A w końcu Rafał zwęzi i zadrzewi ten staromiejski ściek komunikacyjny.

  0 0
 • ~ 2010-11-25 08:05:11

  Na razie to Rafał systematycznie oddrzewia nasze ulice. Najpier oddrzewił Powstańców Śląskich przy Hallera, teraz się bierze za okolice Wielkiej. Następna w kolejności będzie pewnie wielka wyspa i Mickiewicza.

  0 0
 • ~ 2010-11-25 08:13:33

  To przejscie rzeczywiscie jest tam potrzebna jak rower rybie, ale pomijajac fakt korkow samochodowych to tramwaje tez beda sie tam zatrzymywaly na kolejnych swiatlach co na pewno przyspieszy rekordowo szybka komunikacje miejska we Wroclawiu

  0 0
 • ~ 2010-11-25 08:48:13

  Uwzględniając zarówno potrzebę wygaszania ruchu na W-Z, jak i priorytet ruchu pieszego w centrum, mimo wszystko uważam, że to przejście jest obecnie bezcelowe. Muzeum Miejskie nie jest generatorem ruchu, który wymagałby osobnej "zebry". No i rzeczywiście spowolni to tramwaje.

  Można byłoby poczekać na Narodowego Forum Muzyki i uruchomienie inteligentnego systemu transportu (mam nadzieję, że to przejście nie wypadnie z zielonej fali dla tramwajów).

  A jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie równoległego do Powstańców-Świdnickiej ciągu komunikacyjnego Gwiaździsta-Zapolskiej-Bałuckiego-Wolności-Zamkowa-Solny. Wtedy to przejście miałoby sens. Jest okazja, bo kupcy właśnie biorą się za projektowanie hali przy Nasypowej, więc wystarczyłoby zadbać o przebicie do Zapolskiej.

  0 0
 • ~ 2010-11-25 09:24:12

  Żeby nie powielać dwa razy tego samego - link:
  http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,pogoda-zdecyduje-czy-strzegomska-bedzie-na-czas-,wia5-3266-4907.html

  0 0
 • ~ 2010-11-25 09:56:30

  Bardzo dobrze, że rozkopią. Już kilka razy ta ulica była remontowana i okazywało się, że żadnego armagedonu nie było.

  0 0
 • ~ 2010-11-25 11:12:46

  "Drogowcy mają to robić jedynie w weekendy, żeby nie sparaliżować miasta" a np 24-11-2010 ok godziny 17 na placu JPII były wieszane na słupach ozdoby świąteczne, gdzie dźwig zajął jeden pas jezdni w stronę rynku i nikt się nie przejął paraliżem miasta. Przejście wydaje mi się jest ważniejsze niż ozdoby świąteczne więc po co w ogóle się przejmować paraliżem ruchu :(

  0 0
 • ~ 2010-11-25 13:59:20

  Urzędnicy nie wiedzą bo nie znają historii, że w latach 60-tych wyburzono brutalnie dziesiątki kamienic w miejscu dzisiejszej ul. Kazika Wlk. Po to by nienaturalnie przeciąć autostradą historyczną zabudowę starego miasta i rozerwać je nienaturalnie na pół!

  0 0
 • ~ 2010-11-26 19:37:08

  To amatorzy robót inzynieryjnych, a nie inzynierowie. Pomijajac celowość tego zadania za 0,5 mln,sa plany historyczne w archiwum miejskim, są georadary ect. To sa bredzenia rzecznika, który sie na tyle wczesnie urodził iż nie rozumie a może nieche rozumieć nawarstwiania sie historii miasta przez ca 1000 lat. Co mieliby powiedzieć biedni Rzymianie, a jednak budują coś nowego, ulic tez a jakie autostrady! Niema racji entuzjasta zasady, że im gorzej to lepiej. Za zatorami kryja sie straty czasu, pieniedzy, paliwa i czasami życia. Ekonomia i gospodarka głupcze zdałoby sie powtórzyc za mądrymi. W wymiarze jakosci zycia mieszkańców też.

  0 0
 • ~ 2010-12-03 19:49:39

  wyrzucić z pracy osobę która to przejście wymyśliła.to nie może być wrocławianin bo szkodzi naszemu miastu

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy odwiedzisz restauracje po otwarciu?
Oddanych głosów: 126