Wiadomości

Przekazali wrocławskiemu szpitalowi przyłbice i maseczki

2020-04-27, Autor: mh/materiały prasowe

Kolejna partia maseczek i przyłbic ochronnych oraz słodka niespodzianka trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu. Przekazali je pracownicy Hali Stulecia, w podziękowaniu za pracę i wytrwałość białego personelu.

Reklama

Przypomnijmy, że 17 kwietnia rozpoczęły się obchody 150. rocznicy urodzin Maksa Berga, twórcy Hali Stulecia.

– W pierwotnych planach mieliśmy między innymi zaproszenie wrocławian na przejażdżkę tramwajem Max Berg i poczęstowanie ich urodzinowym ciastem według oryginalnego przepisu z naszego ulubionego 1913 roku. Ze względu na obecną sytuację nie jest to możliwe, ale kucharze Hali Stulecia nadal stoją przecież na posterunku. Dlatego postanowiliśmy nasze plany nieco zmodyfikować – mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

Przypominamy, że pracownicy Hali Stulecia uruchomili nieużywaną drukarkę 3D i przyłączyli się do zbiórki dla strażaków-ochotników, organizowanej przez zarząd powiatu wrocławskiego. – Znaleźliśmy w naszych magazynach stare drukarki 3D. Zespołowi IT udało się uruchomić jedną z nich i od tamtej pory codziennie drukujemy przyłbice. Niech strzegą tych, którzy narażają własne życie, ratując innych – dodaje Piasecka.

Przy okazji dostarczenia własnoręcznie wykonanych przez pracowników Hali Stulecia przyłbic i maseczek ochronnych, urodzinowymi smakołykami obdarowani zostali lokalni bohaterowie – biały personel Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu.

Ciasteczka zostały upieczone według oryginalnego przepisu z 1913 roku, czyli roku powstania Hali Stulecia.

– Część osób z naszej załogi szyje maseczki czy drukuje przyłbice, inni pomagają osobom przebywającym na kwarantannie dostarczając posiłki i wyprowadzając psy. My jako kucharze postanowiliśmy dodać coś od siebie – mówi Krzysztof Baca, szef kuchni Hali Stulecia.

Działania opatrzone hasztagiem #HalaPomaga to jeden z elementów kampanii #UrodzinyNaMAXA.

Czy pomagasz innym w czasie pandemii koronawirusa?




Oddanych głosów: 1229

Od 20 kwietnia złagodzenie obostrzeń. Sprawdź, czy wiesz co wolno, a co nadal jest zakazane!

Od 20 kwietnia złagodzenie obostrzeń. Sprawdź, czy wiesz co wolno, a co nadal jest zakazane!

Od 20 kwietnia 2020 roku rząd wprowadza pierwszy etap łagodzenia zakazów i nakazów związanych z epidemią koronawirusa. Zmiany będą dotyczyły m.in. zasad robienia zakupów, przemieszczania się dzieci i młodzieży, wyjść do parku i lasu czy wizyt w kościołach. Sprawdź, czy znasz nowe zasady!

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 24

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
  • ~~~Zet 2020-04-27
    09:13:19

    39 11

    Redakcjo!
    Na zdjęciu są drukarki przestrzenne! Konformistycznie wysługujecie się rządzącym, a oni nawet nie dadzą tyle kaski, by była biblioteka foto-& info-graficzna?!

  • ~~~Zet 2020-04-27
    09:17:38

    39 12

    Płace w Polsce rosną wolniej, niż się wydaje!
    Ze statystyk wynika, że przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw rośnie w tempie 6-7% rocznie. Tyle że faktyczna siła nabywcza Polaków rośnie znacznie wolniej. I nie chodzi u tylko o trudno uchwytną inflację, lecz o dobrze widoczną słabość złotego.
    Nadto trzeba pamiętać, że:
    1) Od czasu Anschlussu Polski do UE siła nabywcza złotego SPADŁA O POŁOWĘ!;
    2) Cały wzrost płac - Z NADDATKIEM - został wypracowany przez WZROST WYDAJNOŚCI!

  • ~~~Zet 2020-04-27
    09:21:23

    39 10

    Nadchodzą duże podwyżki cen chleba!
    Drożeje zboże dla przemysłu piekarniczego. Jeszcze w tym tygodniu podrożeje pieczywo, makarony i kasze, średnio o 10-20 proc. – pisze w poniedziałek 'Koscher Zeitung' ["Gaz. Wyb."].
    "Zwykle młyny przerabiające zboże na mąkę mają ich parotygodniowe zapasy, do tej pory większość sprzedawała mąkę zrobioną z ziaren kupionych przed wybuchem pandemii. Teraz to się skończyło, nikt nie ma zapasów, które by starczyły do nowych zbiorów, czyli połowy lipca" - alarmuje "G.W.[no]".
    Pszenica podrożała z 750 zł za tonę w styczniu do 940 zł pod koniec kwietnia. Jak zaznaczono, wzrost cen nakręciła panika wywołana koronawirusem i wzmożony popyt na produkty mączne wewnątrz krajów Unii, "jak również ssanie na rynku światowym". "W efekcie młyny płacą dziś za pszenicę ok. 20-25% więcej niż na pocz. roku".

  • ~~~Zet 2020-04-27
    09:22:25

    39 9

    Minister: Jeśli dojdzie do dużej suszy, pojawi się problem ograniczania mocy w największych elektrowniach!
    Jeśli dojdzie do dużej suszy, to na pewno spotkamy się z problemem ograniczania mocy w największych elektrowniach - mówi minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w wywiadzie dla "DGP".

  • ~~~Zet 2020-04-27
    09:24:08

    39 10

    Ludzie, którzy tracą pracę, nie mogą czekać na wsparcie - mówi PAP lider skrajnej lewicy 'Razem' Adrian Zandberg. Dodaje, że ws. wsparcia w ramach świadczenia kryzysowego Lewica ma zapewnienie PSL, że takie rozwiązanie poprze. "Będziemy w tej sprawie rozmawiać ze wszystkimi" - zapewnia 'Mosze' Zandberg.

  • ~~~Zet 2020-04-27
    09:24:54

    39 11

    Premier Saksonii Michael Kretschmer skrytykował w niedzielę polski rząd za obowiązek 14-dniowej kwarantanny, nałożony na polskich obywateli, którzy wracają z zagranicy do kraju. Na początku przyszłego tygodnia Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Warszawie zajmie się tematem małego ruchu granicznego.

  • ~~~Zet 2020-04-27
    09:29:05

    38 10

    Totalitaryzm rodem z "Nowego wspaniałego świata" Aldousa Huxleya!
    Pandemia przyspieszyła rewolucję w przestrzeni powietrznej w naszym kraju. Drony będą przewozić testy na Covid-19, dezynfekować przystanki autobusowe czy... mierzyć temperaturę przechodniów – czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".
    "Bezzałogowe statki powietrzne (BSP) szykują się do lotów, które mają wspomóc medyków, służby ratunkowe i porządkowe w walce z koronawirusem. Jak dowiedziała się 'Rzeczpospolita', do transportów medycznych gotowy jest już dron Hermes, który miałby na kilkukilometrowych odcinkach przewozić próbki z wymazami do badań i odciążyć tzw. karetki-wymazówki, których w całym kraju jest ponad 150". Pierwsze autonomiczne loty miałyby odbyć się w ciągu najbliższych tygodni i zaznacza, że podobnych projektów jest więcej. "Ministerstwo Zdrowia, we współpracy ze szpitalem w Siedlcach, przygotowuje się do uruchomienia pilotażowego programu z bezzałogowcami. Jednak tzw. dronoidy, czyli latające roboty, dostaną masę nowych zadań". Wg prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) Janusza Janiszewskiego, w obecnej sytuacji transport za pomocą dronów to gigantyczna szansa na wsparcie infrastruktury i służb w walce z koronawirusem, a jednocześnie możliwość rozwoju nowego rodzaju usług.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.