zamknij

Biznes

Przetarg na nowe przejście dla pieszych przez Legnicką jeszcze wiosną

2020-02-18, Autor: Marta Gołębiowska

Przetarg na budowę naziemnego przejścia dla pieszych przez Legnicką, na wysokości Młodych Techników, miał zostać ogłoszony w sierpniu ubiegłego roku. Teraz prezydent Jacek Sutryk zapowiada, że stanie się to w tym kwartale. 

Budowa kolejnego przejścia dla pieszych przez ulicę Legnicką jest wymuszona barierą architektoniczną, z jaką od lat muszą się tam zmagać wrocławianie, a zwłaszcza osoby starsze, niepełnosprawne i z wózkami dziecięcymi. Mowa o przejściu podziemnym na wysokości Młodych Techników, które łączy obie strony Legnickiej oraz umożliwia dostęp do przystanków komunikacji miejskiej. 

Reklama

CZYTAJ TEŻ: WZDŁUŻ LEGNICKIEJ POWSTANIE NOWA DROGA ROWEROWA

Inwestycję, polegającą na stworzeniu w tym miejscu wygodnej alternatywy w postaci przejścia naziemnego, miasto zapowiada już od kilku lat. Nowa deklaracja padła w poniedziałek - prezydent Wrocławia Jacek Sutryk obiecał, że przetarg na jego budowę zostanie ogłoszony w tym kwartale. Według szacunków ZDiUM realizacja zadania przez wybraną firmę może potrwać około 8 miesięcy. Oprócz pasów dla pieszych powstaną tam przejazd rowerowy oraz sygnalizacja świetlna. 

To kolejne przejście naziemne, które powstanie w centrum miasta w rejonie przejść podziemnych, od których magistrat stopniowo odchodzi. Wcześniej takie inwestycje zostały zrealizowane w rejonie placu Jana Pawła II, placu Strzegomskiego i placu Grunwaldzkiego. 

SPRAWDŹ: KOLEJNE MIEJSCA PARKINGOWE SĄ JUŻ PŁATNE 

Czy nowe przejście dla pieszych przez Legnicką jest potrzebne?
Oddanych głosów: 555

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Zet 2020-02-18 14:33:47

  Czy we władzach miasta ktoś ogarnia problem logistycznej przepustowości tzw. ulic przelotowych?! Ulica Legnicka i tak jest pocięta światłami i nie ma dłuższego fragmentu, który można by pokonać nie natrafiając na światła i/lub pasy. Za chwilę ta trasa, i tak w godzinach szczytów zakorkowana - będzie non stop niedrożna!

  20 6
 • ~Breslau_Mock 2020-02-19 08:10:56

  Bez sensu taka sonda, bo wiadomo, ze to przejście jest potrzebne, ale mieszkańcom tej okolicy, którzy mają problem z dostaniem się na przystanek tramwajowy. Tak więc to bardzo potrzebna inwestycja, która ułatwi życie osobom starszym, inwalidom i matkom z dziećmi. To jest ulica w centrum miasta, nie może być barierą dla mieszkańców.

  W ogóle to bardzo źle zaprojektowana ulica, która wtłacza niepotrzebnie ruch samochodowy do centrum. Szczęście, ze powstają trasy tramwajowe na ND i przez Popowice, inwestycje, które zapewnią sprawną komunikację zachodniej części miasta.

  Przydałby się łącznik samochodowy od PL. Strzegomskiego do ul Zaporoskiej, żeby zmarginalizować znaczenie tzw. Trasy WZ.

  6 12

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rozliczacie PIT we Wrocławiu?Oddanych głosów: 59