Wiadomości

Przy urzędzie miasta stanęły specjalne namioty. To ogrzewane poczekalnie [ZDJĘCIA]

2020-10-05, Autor: mgo

Na placu Nowy Targ oraz ul. Zapolskiej działają już dwa zabudowane, ogrzewane namioty, które pełnią funkcję poczekalni dla osób, chcących osobiście załatwić sprawy w magistracie.

Reklama

W dwa specjalne namioty o powierzchni 150 mkw., które od poniedziałku służą czekającym w kolejce do Centrum Obsługi Mieszkańca, zainwestował wrocławski magistrat. Wszystko przez ograniczenia, związane z epidemią koronawirusa, która obecnie, zarówno na Dolnym Śląsku, jak i w całej Polsce, znajduje się w fazie wzrostowej

Będzie można tam usiąść, wypełnić dokumenty przy stoliku i ogrzać się. Zamontowany został tam system nagłośnienia, dzięki czemu mieszkańcy słyszą tam wyczytywane numery bieżąco obsługiwanych spraw. Krzesła ustawione są co dwa metry, nie brakuje też środków do dezynfekcji rąk. Każdy namiot ma dwa wejścia - główne i ewakuacyjne.

Namioty na pl. Nowy Targ i ul. Zapolskiej powstały z myślą o rozpoczynającym się okresie jesienno-zimowym. Mieszczą po 70 osób. W budynkach urzędu miasta, ze względu na zaostrzony reżim sanitarny, może bowiem przebywać ograniczona liczba petentek i petentów. Reszta, w przypadku większych kolejek, musi czekać na zewnątrz.

Godziny pracy COM można sprawdzić tutaj. Warto pamiętać, że nie wszystkie sprawy trzeba tam załatwiać osobiście, a urząd miasta przyjmuje wyłącznie płatności kartą. 

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~IvI 2020-11-22
  23:07:53

  0 0

  W artykule roi się od kłamstw.
  "Zamontowany został tam system nagłośnienia, dzięki czemu mieszkańcy słyszą tam wyczytywane numery bieżąco obsługiwanych spraw."
  Byłoby miło, gdyby to była prawda. Niestety w namiocie nie są wyczytywane numery bieżąco obsługiwanych spraw, gdyż jakiś geniusz w UM zadecedował o wyłączeniu systemu kolejkowego i numerki w ogóle nie są wydawane. A petenci są wołani na zasadzie "4 osoby w sprawach prawa jazdy", "2 osoby w sprawie rejestracji samochodu", "2 osoby w sprawach meldunkowych". A ludzie w kolejce muszą organizować się sami i niestety cały okres oczekiwania - trwający szczególnie w przypadku spraw związanych z rejestracją samochodów do kilku godzin - spędzać w tymże namiocie.
  "dwa specjalne namioty o powierzchni 150 mkw[...]Mieszczą po 70 osób." wedle jakich norm? Ciekawe, że w sklepie o powierzchni 150 mkw może przebywać co najwyżej 1 osoba na 15 mkw, czyli 10 osób, ale już w namiocie pod Urzędem Miejskim 70!!!
  Dlaczego w UM wyłączono systemy kolejkowe? Dlaczego osoby oczekujące nie mogą wziąć numerka i jeśli jest przed nimi długa kolejka pójść chociażby na spacer, czy na zakupy? Dlaczego zmusza się ludzi chcących załatwić sprawę urzędową do spędzania długiego czasu w namiocie pełnym ludzi?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.