zamknij

Wiadomości

Przybywa sygnalizacji świetlnych na wrocławskich ulicach. W przyszłym roku pojawią się kolejne

2014-12-30, Autor: Tomek Matejuk
Plac Grunwaldzki, plac Strzegomski i skrzyżowanie ulicy Świdnickiej i Bogusławskiego - to miejsca, gdzie powstała w tym roku nowa sygnalizacja świetlna. Na tym nie koniec - pewne jest, że w przyszłym roku kolejne światła pojawią się na placu Kościuszki, a także na Legnickiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Młodych Techników.

Reklama

Jak wyliczają urzędnicy, wiosną uruchomiono nową sygnalizację świetlną na placu Grunwaldzkim - na wysokości ulicy Bujwida, nieopodal akademików Kredka i Ołówek, z kolei na początku listopada do użytku oddano naziemne przejście dla pieszych wraz ze światłami na placu Strzegomskim.

 

Zakończono też rozbudowę sygnalizacji świetlnej na alei Armii Krajowej, przy ulicy Widnej.


Jak już donosiliśmy, zakończyła się właśnie budowa sygnalizacji świetlnej wraz z przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej z Bogusławskiego. Przy okazji tej inwestycji poszerzono tam też chodnik, wydłużono przystanek tramwajowy i wytyczono pasy rowerowe.

 

Obecnie trwają odbiory techniczne, które jak informują urzędnicy zakończą się po 6 stycznia 2015 roku.

 

 

Trwa już także budowa sygnalizacji świetlnej na placu Kościuszki, gdzie kierowców czeka prawdziwa rewolucja.

 

- Zakończenie zadania nastąpi – biorąc pod uwagę opóźnienie spowodowane ratowniczymi badaniami archeologicznymi oraz kamerowaniem sieci MPWiK – na początku marca 2015 roku. Pierwotny termin to 31 stycznia - wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

 

W przyszłym roku ma powstać także sygnalizacja świetlna wraz z przejściem dla pieszych i przejazdem rowerowym przez ulicę Legnicką na wysokości skrzyżowania z ul. Młodych Techników. To inwestycja, która pierwotnie miała być gotowa już w tym roku.

 

- Projekt sygnalizacji świetlnej wraz z przejściem dla pieszych będzie gotowy na początku lutego 2015 i wtedy zostanie ogłoszony przetarg na realizację - zapowiada Ewa Mazur.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~facepalm 2014-12-30
  11:41:56

  2 0

  taaaaak! kurFa! dodajmy jeszcze więcej sygnalizatorów w samym centrum! prponuję po dwa na kazdą krzyzówkę, przed i za nią. Pani Ewa Mazur jest odklejona od rzeczywistosci, moglaby wstac zza swojego biurka i mapek, i pojsc w tzw "miasto" a konkretniej pojezdzić, ale nie wieczorkiem tylko w godiznach 13-18!! .... a może ta Pani nie ma prawa jazdy nawet?
  DNO

 • ~m. 2014-12-30
  12:11:53

  7 0

  Nie zapominajmy, że kolejne sygnalizacje świetlne spowalniają nie tylko ruch samochodowy, ale i pojazdy komunikacji publicznej. Ta już w chwili obecnej jest jedną z najgorszych w Polsce - mamy najwolniejsze tramwaje. Czy urzędnicy wierzą, że ktokolwiek chętnie przesiądzie się na tramwaj, kiedy nawet stojąc w korku własnym samochodem jest się wszędzie szybciej?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy przed kolejnymi wyborami uwierzysz w nowe obietnice Jacka Sutryka?Oddanych głosów: 1022