Wiadomości

Pseudokibice pobili kibiców z Poznania na Nowym Dworze

2011-03-14, Autor: bk
W sobotę podczas finału ogólnopolskich rozgrywek piłkarskich dla dziesięcioletnich dzieci na wrocławskim Nowym Dworze grupa rodziców w koszulkach Lecha Poznań wyszła z hali przy Rogowskiej na zakupy. Po drodze zaatakowało ich kilkunastu mężczyzn – prawdopodobnie w barwach Śląska Wrocław.

Reklama

Obaj poszkodowani mieli trafili do szpitala z ranami głowy. Na szczęście okazały się one niegroźne i zostali już zwolnieni ze szpitala.

Szczegóły zajścia nie są znane. Rodzicie dziesięcioletnich piłkarzy mieli wyjść z hali Redeco do sklepiku na zakupy. Pod sklep podjechało kilka samochodów, z których wyskoczyła grupa młodych mężczyzn, która zaatakowała poznaniaków.Według Gazety Wyborczej Wrocław, powołującej się na niektórych rodziców dzieci z innych drużyn uczestniczących w turnieju, poznaniacy mieli zachowywać się prowokacyjnie. Ubrani w koszulki Lecha wznosili okrzyki pod herbem Śląska Wrocław i napisem "Ultras Śląsk" wymalowanym na pobliskich garażach. Mieli się też tam fotografować, a nawet oddawać mocz.

Komendant miejski policji we Wrocławiu powołał specjalną grupę złożoną z funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego i wydziału zajmującego się przestępczością wśród kibiców.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~ 2011-03-14
  08:00:00

  0 0

  i dobrze im zrobili za znieważenie naszych barw szkoda że maczetami nie wyłapali za to. tacy to odpowiedzialni tatusiowie dzieci grają w piłkę a oni drą się po osiedlu i podpici prowokują.

 • ~ 2011-03-14
  08:42:14

  0 0

  Rzeczywiście, ktoś bardzo mądrze się odezwał... jak koles pojedziesz do innego miasta, a tam ci wpieprz spuszczą za to, że jesteś z Wrocka, to może zmienisz zdanie....

 • ~ 2011-03-14
  10:33:01

  0 0

  Szkoda, że kibice to takie młoty i debile. Zareagowanie agresją na agresję to jedyne na co ich stać. Swoją drogą ciekawe kto pozwolił kibolom Śląska wymalować Nowy Dwór? Wygląda to szpetnie i beznadziejnie. I nie da się ukryć, że wzbudza agresję wśród ludzi - nawet mieszkających na tym osiedlu.

 • ~ 2011-03-14
  11:10:05

  0 0

  Te malunki na Nowym Dworze i w innych częściach Wrocławia wyglądają bardzo efektownie. Poznaniacy prowokowali to dostali za swoje. Nie pochwalam takich zachowań ale oddawali mocz w biały dzień na mur wymalowany w barwy WKSu, czego się spodziewali? Wielkopolskie cwaniaki.

 • ~ 2011-03-14
  11:29:03

  0 0

  Przybyli,dostali, i spierdolili ;D

 • ~ 2011-03-14
  12:16:18

  0 0

  Ten komentarz był niepotrzebny ND. Zachowanie osób które pobiły ich jest karygodne ale tak samo zachowanie podchmielonych poznaniaków którym się wydaje ,że mogą wszystko i wszędzie. Siebie warte są takie osoby. Nie rozumiem jedynie dlaczego Gazeta Wyborcza od razu przedstawia Polskę i Wrocław jako chuligańską krainę. Na całym świecie istnieją animozje. Na stadionie Śląska Wrocław od lat jest spokojnie i każdy może przyjść i obejrzeć coraz lepiej grającą drużynę. W koszulce Liverpoolu po Manchesterze nie przejdziesz się swobodnie i nikt o zdrowych zmysłach tego nie robi. Tak jak w koszulce Celticu nie wejdziesz do baru dla Rangersów i na odwrót. A już na pewno niech nie dziwi się nikt kto dostanie w zęby po wcześniejszym załatwieniu potrzeby fizjologicznej na malowidle jakiegokolwiek klubu sportowego. CHCESZ BYĆ SZANOWANY - SZANUJ INNYCH. I to jest skierowane do poznaniaków.

 • ~ 2011-03-14
  13:35:38

  0 0

  Z wypowiedzi wynika, że kibice czy raczej kibole odgrywają rolę średniowiecznych rycerzy i stają w szranki w obronie barw w formie szpetnych malowideł na murach. Panowie to nie film o grunwaldzie tylko XXI wiek, a jeśli taka jest filozofia kiboli - rycerzy walczących o taki honor to ja bardzo dziękuję za taki sport i kibicowanie. Jeśli i w innych miastach kibole wyznają ta samą zasadę rycerzy walczących o wyssany z palca honor... to mamy problem ogólnonarodowy.

 • ~ 2011-03-14
  18:38:44

  0 0

  ja napisałbym pseudokibice poboli pseudokibiców (a nie kibiców) a jeszcze lepiej artykuł zatytułowałbym: "Starcie troglodytów pod Redeco"

 • ~ 2011-03-14
  22:32:44

  0 0

  Wrocław Miasto spotkań z rzeczywistością!

 • ~ 2011-03-15
  09:02:15

  0 0

  Dziadowski i śmieszny klub ten Śląsk. "Druga liga pewna"! Bo tylko tam potrafili grać jak należy. A te beznadziejne malunki to wstyd i hańba dla miasta.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.