Edukacja i nauka
Psychologowie będą walczyć we Wrocławiu o regulację zawodu
Wydarzenie organizuje SWPS
Czy dziś każdy może wykonywać zawód psychologa? Czy klienci gabinetów terapeutycznych mogą czuć się bezpiecznie? Co można robić po studiach psychologicznych poza prowadzeniem psychoterapii? W sobotę, 9 listopada studenci SWPS we Wrocławiu organizują debaty na temat przyszłości psychologii oraz regulacji zawodowych w tej dziedzinie.
Zobacz także
– Brak uregulowań często doprowadza do świadczenia usług psychologicznych przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji w tym zakresie. Chcemy to zmienić – mówi Paweł Zieliński z Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii.
Pierwsza debata pod tytułem „Psychologia XXI wieku” odbędzie się we wrocławskiej siedzibie SWPS, o godz. 12.30 między innymi z udziałem dziekana SWPS we Wrocławiu, prof. Tomasza Zaleśkiewicza, psychologa ekonomicznego; prof. Macieja Dymkowskiego, psychologa społecznego; dr Julity Koszur, zajmującej się psychologią polityczną i psychologią internetu oraz dr. Jarosława Kulbata, eksperta w dziedzinie wpływu społecznego.
– Nowoczesna psychologia odkrywa kolejne zagadki ludzkiego umysłu. Wraz z naukowcami, praktykami i pasjonatami psychologii porozmawiamy o tym, jakie są najbardziej niedoceniane i przeceniane dziedziny psychologii oraz co najnowsze badania wnoszą do wiedzy o człowieku – mówi Jakub Kuś, przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii.
O godz. 17.00 w kawiarni przy ul. Włodkowica 21 odbędzie się druga debata dotycząca ustawy o zawodzie psychologa z udziałem dr Małgorzaty Toeplitz-Winiewskiej przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, dr. Tomasza Grzyba, mgr Ewy Okręglickiej-Forysiak oraz prof. Stanisława Kowalika.
– Poprzez ogólnopolskie akcje informacyjne, panele dyskusyjne i w końcu zbiórkę podpisów chcemy zmobilizować Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej do wznowienia prac nad nową ustawą, która będzie satysfakcjonować wszystkich: studentów, środowisko aktywnych psychologów i klientów usług psychologicznych – argumentuje Paweł Zieliński.
Wydarzenia skierowane są do studentów, praktyków, naukowców oraz wszystkich zainteresowanych naukami społecznymi. Na wszystkie debaty wstęp jest wolny.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Najczęściej komentowane
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert