zamknij

Wiadomości

Rada Miejska: nie będzie speckomisji w sprawie stadionu

2012-04-06, Autor: jagr
Przy wstrzymującym się PiS-ie i głosujących "przeciw" radnych prezydenckich wniosek Platformy Obywatelskiej o powołanie specjalnej komisji, która miałby zająć się badaniem przebiegu budowy stadionu na Euro oraz działalnością miejskiej spółki Wrocław 2012 został odrzucony.

- Czy wszystko jest idealnie? Nie, nie wszystko idzie idealnie. Czy napotykamy na trudności? Tak, napotykamy na ogromne trudności. Czy je rozwiązujemy? Tak, rozwiązujemy je i dotrzymujemy słowa: na koniec kwietnia stadion będzie gotowy - mówił na zakończenie dość spokojnej nadzwyczajnej sesji Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Dlaczego potrzebne było to zapewnienie? Bo Michał Janicki, wiceprezydent Wrocławia odpowiedzialny m.in. za budowę stadionu, musiał zgodnie z prawdą odpowiedzieć na pytanie rajców, że nie wie, ile będzie ostatecznie kosztowała budowa stadionu. Nie wie ile, ani czy w ogóle Max Boegl zapłaci kary za to, że prace nie skończyły się zgodnie z umową, bowiem:

- Termin upłynął 20 października, ale dostaliśmy cały segregator powodów, dla których nie mógł być dotrzymany, od pogody do wód podziemnych i teraz analizujemy wszystkie te powody - tłumaczył Janicki.


Po co PO chciało tej sesji? By zadać pytanie o ostateczny koszt stadionu (699 mln zł netto - nie licząc wciąż nierozstrzygniętych ostatecznie dodatkowych kosztów Maxa Boegla poniesionych przez zmiany projektu w  trakcie budowy na życzenie miasta albo UEFA). By zapytać, kiedy stadion będzie gotowy (na koniec kwietnia), kiedy będzie ostateczne pozwolenie na użytkowanie (w połowie kwietnia), ale także dlatego nie zabezpieczono interesów podwykonawców, którzy strajkują i zeszli z budowy (zdaniem Janickiego to wina złego prawa).

Co nowego dowiedziała się opinia publiczna na tej sesji? Jedynie tego, że oświetlenie, które pozwoli, że stadion będzie wyglądał jak "chiński lampion" będzie gotowe w maju. Czyli po ostatecznym zakończeniu budowy stadionu. Oraz, że "dla UEFA" nie ma tematu pt. "nie będzie Euro we Wrocławiu".

Reklama

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~pan 2012-04-06 14:21:27

  no to platforma zaliczyła wtopę. czemu każdy temat onimuszą spalić? nawet jak ewidentnie dzieją się jakies nieprawidłowości, to oni nie potrafią tego wyciągnąć na zewnątrz i zrobić z tego prawdziwej debaty o przyszłości tej czy innych ważnych dla miasta spraw?

  0 0
 • ~set 2012-04-06 17:03:12

  Wrocławianie przegrali z Klubem Rafała. W końcu będziemy wiedzieli, kto spowodował że mamy złą umowę, że Max rządzi, że terminy są przekładana, ze nie będzie kar umownych, że zmieniono projekt i wycenę. To wielkie pasmo porażek. Chwała im za odwagę, hańba za partactwo, nieudolność, ignorancję. Miał być sukces, jest porażka i kompromitacja. Zamiast promocji mamy krytykę w TV, a trawa nie rośnie.

  0 0
 • ~ 2012-04-07 08:29:40

  Niestety radnych mamy słabiutkich bo żaden z nich nawet nie potrafił zadać konkretnie pytania-szkoda bo mieli dobrą szanse na ruszenie tego bagna ale oni chyba boją się że do domu potem nie wrócą......nie wiem co myslec-wstyd mi za Pana Janickiego który albo z bezczelności albo dlatego że jest jeszcze chłystkiem w któykich spodenkach uważa że to nie spółka ma opóxnienia tylko wykonawca-po co więc jets spółka, gdzie jest nadzór????kiwedy i jakie kary????A może miasto boi się wspominać o karach bo wterdy dopiero wykonawca wyliczy ile go kosztowało kikkukrotne zwijanie sprzętu i porządkowanie placu budowy żeby odbyły się na nim imprezy........tu leży problem-gdyby miasto nie miało nic za skóra to jako inwestor trzymała by wykonawce za tzw mordę bo to publiczne pieniądze są wydawane i nie ma mowy o jakichkolwiek niejasnościach

  0 0
 • ~ 2012-04-07 11:39:39

  platforma zwołała sesję i zrobiła to tak samo jak w wypadku powodzi kilka lat temu, czyli oparła się wyłącznie na faktach medialnych. zabrakło poważnych pytań, nie było analizy, a przecież można było wyciągnąć wszystkie ciemne sprawki i zrobić naprawdę ostrą dyuskusję na ten temat.
  @set
  to nie wrocławianie przegrali. to platforma dała ciała... niestety jak zawsze...

  0 0
 • ~Jan Wolny 2012-04-18 14:07:55

  Sprawa dziury pod niedoszłą galerią przy stadionie.

  Bizmesmeni Solorz i Birka przeliczyli się ze swoimi możliwościami lub też bardziej prawdopodobne nie widzą interesu w tej galerii, ale to by znaczyło że za późno dojrzeli.
  Tylko że ja nie rozumiem dlaczego to ja jako mieszkaniec Wrocławia mam zwracać koszt ich wpadki.
  Bo takie kręcenie żeby o koszt tej dziury zwiększyć cenę tej działki to może być tylko pobożne życzenie.
  Co do wniosku Platformy o powołanie specjalnej komisji do zbadania przebiegu budowy stadionu oraz działalności spółki Wrocław 2012... oczywiście odrzuconego przez radnych klubu prezydenta, który posiada w Radzie większość.
  Zastanawia mnie co taki stan rzeczy ma wspólnego z demokracją, czyli z ustrojem demokratycznym w którym podobno żyjemy?

  Jan Wolny ob. RP

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką nazwę powinien nosić skwer przy Zakładzie Karnym przy ul. Kleczkowskiej?
Oddanych głosów: 458