Wiadomości

Radni Dutkiewicza kontra Piechota: spór o program

2010-10-15, Autor: bk
Szymon Hotała, radny klubu Rafała Dutkiewicza zaatakował kandydata PO na prezydenta, Sławomira Piechotę twierdząc, że przedstawiony przez niego program jest nierealny. Polityk Platformy twierdzi, że to nie prawda i doskonały dowód na konieczność zorganizowania debaty. Do której oczywiście nie dojdzie.

Reklama

Hotała przekazał dziś dziennikarzom, i działaczom PO, swoje pytania do programu Piechoty (na końcu tekstu) , o którym pisaliśmy we wtorek. Jego zdaniem program jest nierealny i wewnętrznie sprzeczny.
Nie podobało mu się m.in. zarzut o długach robionych przez Rafała Dutkiewicza: „W 2002 roku, gdy Sławomir Piechota był członkiem zarządu miasta zadłużenie wynosiło 56,4 proc, a obecnie 55 proc.”.

Na replikę kandydata PO nie trzeba było długo czekać:
- W 2002 roku zadłużany był tylko budżet. Teraz do długu nie liczą się pożyczki zaciągane na finansowanie inwestycji, a zobowiązania zaciągają także spółki miejskie, które za czasów gdy byłem w zarządzie nie mogły tego robić. Gdyby więc dodać je wszystkie dług miasta byłby wyższy niż 100 procent – mówi Sławomir Piechota, kandydat PO na prezydenta. - List radnego Hotały pokazuje, że to są ważne tematy i trzeba o nich porozmawiać. Dlatego jeszcze raz wzywamy do debaty pana radnego i prezydenta Dutkiewicza – dodaje.Na deklaracjach się nie skończyło. Obecny na konferencji poseł Michał Jaros zadzwonił do Szymona Hotały i przekazał zaproszenie na pierwszą debatę, na temat sportu w niedzielę o 13.

Radny zaproszenia nie przyjął.
- Nasz program prezydent przedstawi w przyszłym tygodniu. Będzie jakieś 4 razy grubszy i dużo konkretniejszy niż ten pokazany przez PO – mówi Szymon Hotała, radny klubu Rafała Dutkiewicza.

Oto pytania, jakie radni Dutkiewicza skierowali do Sławomira Piechoty (w nawiasie cytaty z programu wyborczego kandydata PO):
- Ile osób, kandydat PO zamierza zwolnić z pracy? Jakie komórki UM będzie likwidował?
(pytanie odnosi się do punktu: „zlikwiduję zbędne i dublujące się w licznych strukturach urzędu i spółek zależnych funkcje i stanowiska, tworząc jednolite centra usług np. w zakresie księgowości, obsługi płac, obsługi prawnej, wsparcia IT i zaopatrzenia”)

- Czym Pan poseł Piechota zamierza zastąpić ARAW? W jaki sposób zamierza przekazać informacje o likwidacji ARAW-u mniejszym gminom wokół Wrocławia? Czy nakłoni rząd do wprowadzenia długo oczekiwanej ustawy aglomeracyjnej?
(pytanie odnosi się do punktu: „zmniejszę ilość spółek należących do miasta poprzez prywatyzację lub likwidację tych spośród z nich, które nie są niezbędne dla realizacji zadań podstawowych miasta oraz poprzez łączenie niektórych innych w większe”)

- W jaki sposób Sławomir Piechota sfinansuje budowę parkingów wielopoziomowych na osiedlach?
(pytanie odnosi się do punktu: "będę wspierał budowę parkingów wielopoziomowych na osiedlach, także we współpracy z deweloperami, spółdzielniami mieszkaniowymi i wspólnotami mieszkaniowymi”)

- Czy nakłoni rząd do zwiększenia nakładów na edukację?
(pytanie odnosi się do punktu: „zapewnię zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach, także we współpracy z sektorem pozarządowym i zwiększę udział podmiotów pozarządowych w prowadzeniu szkół i przedszkoli”).

- W jaki konkretny sposób Sławomir Piechota zamierza wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa, ponad programy: lokal za złotówkę i  zwolnienie z podatku od nieruchomości?
(pytanie odnosi się do punktu: „niezapominając o wielkich inwestorach zagranicznych, zapewnię konsekwentne wspar­cie dla rodzimych przedsiębiorców, małych i średnich, w tym zwłaszcza rodzinnych firm, które stanowią o sile wrocławskiej gospodarki”).

- W jaki sposób Sławomir Piechota zamierza zwiększyć nakłady na NGO bez zwiększenia zadłużenia? Czy nakłoni rząd do zwiększenia nakładów na organizacje pozarządowe?
(pytanie odnosi się do punktu: „zapewnię zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach, także we współpracy z sektorem pozarządowym i zwiększę udział podmiotów pozarządowych w prowadzeniu szkół i przedszkoli”).

- W jaki sposób Sławomir Piechota zamierza wybudować baseny na każdym osiedlu bez  zwiększenia zadłużenia?
(pytanie odnosi się do punktu: "zapewnię warunki dla rozwoju sportu masowego – na każdym wrocławskim osiedlu powinny być dostępne boiska, baseny i sale, a władze miasta powinny wspierać działania klubów sportowych i organizacji pozarządowych,").
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~ 2010-10-15
  18:42:48

  0 0

  "- Nasz program prezydent przedstawi w przyszłym tygodniu. Będzie jakieś 4 razy grubszy i dużo konkretniejszy niż ten pokazany przez PO – mówi Szymon Hotała, radny klubu Rafała Dutkiewicza."

  Oczywiście, papier wszystko przyjmie. W czym jak w czym ale w wizjach, programach, strategiach, planach... to Prezio jest najlepszy. Obiecać to wszystko ale gdy przychodzi do realizacji, to NIEDASIĘ.

 • ~ 2010-10-15
  22:51:02

  0 0

  Dupkiewicz jak to powiedział on sam UMIE tylko TUPAĆ bo matoł nic innego nie potrafi robić

 • ~ 2010-10-15
  23:52:06

  0 0

  jeśli by nie Rafała wielki TAK

  Co on Ci obiecał takiego?

 • ~ 2010-10-16
  01:14:48

  0 0

  Kto Was POrachuje , czekamy na baseny w każdym osiedlu ( siostro basen ) , kursy autobusów będą dopasowane do potrzeb mieszkńców ,( każdy wrocławianin bedzie miał autobus dla własnych potrzeb ) , zmiejszymy zatrudnienie w UM ( zwiększyliśmy zatrudnieinie w administracji centralnej o 40 tys. urzędników ) , zlikwidujemy spółki miejskie ( zwolnimy z pracy ludzi PO - jestem ZA )
  Tylko kurna skąd na to KASA , tego pan POseł wzorem swoich Pryncypałów ( NIe Mówi ) , zostaje podniesieni POdatów lokalnych , BO już podatki ogólnopolskie patrz VAT pan poseł kandydat NAM wszystki - ZAFUNDOWAŁ

 • ~ 2010-10-16
  11:30:21

  0 0

  Dutkiewicz - człowiek, który zepsuł nam tramwaje.

  Piechota - uwaga temu panu przeszkadzają tramwaje na Nowowiejskiej i Straż Pożarna na Gdańskiej.

 • ~ 2010-10-17
  20:44:39

  0 0

  @maro
  poziom wypowiedzi godny P?Oplecznika feldmarszałka Sejmu :/

  wrzuc na luz i napisz coś z sense-aby nie po dopalaczach :/

 • ~ 2010-10-17
  20:49:02

  0 0

  Pan Piechota osiagnął nowy - najwyższy - poziom populizmu... Lepper nie ma czego szukać w polityce - szkoda zachodu...

  boli go natomiast to, że został przyparty do muru i odpytany z możliwosci realizacji - sprawa jest Prosta- Poseł Piechota jest posłem i mylą mu sie kompetencje - nie wie co może poseł a co prezydent i stąd potem takie farmazony w programie...

  z czego radny Hotała nie omieszkał skorzystać - słusznie zresztą bo takie POpulistyczne POmysły należy tępić - to nam uzdrowi klasę polityczną...
  \
  czego sobie i Wam życzę

 • ~ 2010-10-17
  22:07:55

  0 0

  Wielu narzekaczy tutaj widzę, ale żadnych argumentów. Przecież tak łatwo, schowanym za monitorem komputera, anoninowo, tak łatwo kogos opluć. Kogoś, kto pracuje dla tego miasta. Może nie wszystko się udało tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale nasze miasto się rozwija, pięknieje i to jest najważniejsze. Jak to jest, że zawsze swoi dokopują najbardziej, że u swoich nie znajduje się uznania? Wszyscy zazdroszczą nam prezydenta, a niektórzy Wrocławianie, co? Jak Wam się nie podoba to, co prezydent robi, jego polityka, strategia rozwoju, to macie 2 możliwości: albo się wyprowadzić, albo samym się zająć pracą dla miasta i pokazać na co was stać. Krytykować każdy poptrafi, a pracowac?

 • ~ 2010-10-18
  13:41:48

  0 0

  Współczuje panu Piechocie. Przed nim beznadziejne zadanie przekonania mieszkańców Wrocławia, ze trzeba wymienić „dobre” na "nowe".
  Jeśli więc debata ma być taka jak program PO, to szkoda na nią czasu. Zwłaszcza, ze sztabowcy pana Piechoty mogą na debatę nie dotrzeć. ( z powodu beznadziejnej, złośliwej komunikacji, dramatycznego braku parkinów piętrowych i słabej kondycji spowodowanej niską ilością obiektów sportowych na osiedlach.
  Zamiast więc kumulować w sobie nerwy, może przejść się po Wrocławiu i zobaczyć jak się zmienia? Trzeba naprawdę dużo złej woli aby tego nie dostrzec.

 • ~ 2010-10-18
  13:54:02

  0 0

  Współczuje panu Piechocie. Przed nim beznadziejne zadanie przekonania mieszkańców Wrocławia, ze trzeba wymienić „dobre” na "nowe".
  Jeśli więc debata ma być taka jak program PO, to szkoda na nią czasu. Zwłaszcza, ze sztabowcy pana Piechoty mogą na debatę nie dotrzeć. ( z powodu beznadziejnej, złośliwej komunikacji, dramatycznego braku parkinów piętrowych i słabej kondycji spowodowanej niską ilością obiektów sportowych na osiedlach.
  Zamiast więc kumulować w sobie nerwy, może przejść się po Wrocławiu i zobaczyć jak się zmienia? Trzeba naprawdę dużo złej woli aby tego nie dostrzec.

 • ~ 2010-10-18
  21:19:13

  0 0

  Bo może ci ignorowani na każdym kroku wrocławianie mają już dość tych prowincjonalnych obietnic! Mają dosyć strażaka z Podkarpacia, który zrujnował tramwaje, mają dość robienia z nich stada baranów. ślepi nie jesteśmy, że miasto się zmienia widzimy. Ale też nie jesteśmy zamknięci w szklanym kloszu i widzimy, że gdzie indziej coś funkcjonuje, a u nas nie.

  I właśnie oto inni nam zazdroszczą prezydenta. Przyjadą "do Wrocka" się pobawić, się rozerwać, się odprężyć, a my - jak te matoły - mamy się głupio uśmiechać, choć spokojnie do domu z roboty nie możemy wrócić, bo albo prądu nie ma, albo korek, albo i nie ma prądu i korek.

  To nie jest prezydent nasz - wrocławian. On jest obcy. Nie jest jednym z nas. Nie mieszka z nami, nie jeździ z nami, nie czuje naszych problemów.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.