Wiadomości

Radni nie chcą komisji ds. Euro 2012

2010-07-08, Autor: bk
Głosami radnych Rafała Dutkiewicza oraz Prawa i Sprawiedliwości rada miejska zdecydowała, że nie powstanie komisja ds. kontroli przygotowań Wrocławia. Powstania takiej komisji chciała PO.

Reklama

Platforma Obywatelska tłumaczyła, że chce powołać taką komisję, bo, jak tłumaczył radny Tomasz Hanczarek: - od samego początku widać, że wokół przygotowań do Euro coś nie gra.Radni PO nie pozostawali gołosłowni i wymieniali:
- zmiana wykonawcy stadionu (Mostostal Warszawa został zastąpiony Maxem Boeglem),
- zmiana kredytodawcy stadionu (spółka Wrocław 2012 odwołała przetarg na kredytodawcę i rozpisała go na nowo),
- zmiana firmy, która przygotowuje projekty wykonawcze (JSK zastąpiło niedawno pracownię projektową Walas).
- Pamiętajmy, że przygotowania to nie tylko stadion, ale także budowa terminalu, drogi, linie tramwajowe – wymienia Renata Granowska, radna PO.

Radni Rafała Dutkiewicza o pomyśle nie chcieli nawet słyszeć. Stwierdzili tylko, że od kontrolowania jest komisja rewizyjna rady miejskiej.

Pomysł upadł przez PiS. Radni tej partii uznali, że czas pozostający do końca kadencji to za mało, żeby skontrolować tak obszerny temat. Zamiast tego zaproponowali komisję ds. kontroli przygotowań do powodzi.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~ 2010-07-08
  16:10:23

  0 0

  Na zdjęciu widać, że radni z PO też głosowali przeciwko tej nie potrzebnej komisji: Hanczarek, Zieliński, Wyszkowski, Stanko. Są za, a nawet przeciw.

 • ~ 2010-07-08
  16:27:42

  0 0

  Zdjęcie daliśmy z archiwum, gdyż odkąd rada miasta uznała, że dziennikarze nie mają prawa korzystać z internetu na sali obrad bywamy tam nieregularnie. Podczas głosowania nie robiliśmy zdjęć, tylko sprawdzaliśmy kto jak głosował. PO było za, SLD było za, reszta była przeciw.

 • ~ 2010-07-08
  16:57:34

  0 0

  Jeszcze raz- rada miasta Wrocławia uznała, że dziennikarze na sali obrad nie mają prawa korzystać z internetu??? Dlaczego nikt o tym głośno nie mówi? Przecież równie dobrze można od Was oczekiwać, byście zostawiali notatki i szkice tekstów po wyjściu z sali obrad, by urzędnicy miejscy zweryfikowali ich treść i ocenzurowali, co trzeba. Syndrom oblężonej twierdzy, jak nic - ta ekipa musi odejść, i to w najbliższych wyborach samorządowych.

 • ~ 2010-07-08
  19:31:21

  0 0

  Łukaszu Maślanka i kto ma objąć władzę po Dutkiewiczu? PO, PIS, SLD? Podaj konkretne nazwiska i konkretne uzasadnienie.

 • ~ 2010-07-08
  19:44:36

  0 0

  Na Sali Sesyjnej nie ma możliwości podpięcia się do sieci Urzędu Miejskiego przez osoby z zewnątrz. To fakt. ale jest to zwiazane z polityką bezpieczeństwa. Nie ma natomiast zakazów korzystania z prywatnych łączy. Taki sygnał nie jest ani blokowany, ani ograniczany.
  Dodatkowo mamy na sali miejską sieć WiFi, choć przyznaję, ze jej sygnał w niektórych miejscach jest bardzo, bardzo słaby. To powinno zmienić sie po wakacjach, ponieważ choć na tej sali znajduje się nadajnik do sieci miejskiej "nadajacy" na Rynek, to okazuje się, że jego moc na przestrzeń sali jest nie wystarczająca. Tak jak pisałem, na sesji 9 września powinno być już znacznie lepiej w tej kwestii.

  Bartłomiej Świerczewski
  BRM
  [email protected]

 • ~ 2010-07-08
  20:32:18

  0 0

  Łukaszu - nie żalimy się ani nie płaczemy, że nie można się tam już podpiąć do sieci, bo praca dziennikarza nie polega na użalaniu się nad sobą. Bartku - dodaj tylko, że najpierw przez ponad pół roku nie było "problemów z bezpieczeństwem". Na marginesie dodam, że kilkoro radnych obiecało się "wstawić" za powrotem internetu "z kabla" dla dziennikarzy i nic z tego nie wyszło. Co nie oznacza, że notes i długopis wyszedł z mody.

 • ~ 2010-07-08
  20:41:18

  0 0

  Bartku, faktycznie tak było, ale była to można powiedzieć dziura, która mogła sieci urzedowej sprawić naprawdę sporo kłopotu. I tego problemu już nie ma. Ale tak jak mówiłem, żeby dzinnikarzom ułatwić pracę [bo nikt inny z WiFi na sali raczej nie korzysta] będzie od września na Sali Sesyjnej mocniejszy sygnał internetu miejskiego.
  A poza tym, biorąc pod uwagę że wcześniej korzystac można było, a od września znów będzie można, to ten czas po środku naprawdę nie daje podstaw do tak mocnego stwierdzenia - że RMW odcina dziennikarzy od internetu na swoich posiedzeniach. Co jak co, ale naszym problemem jest raczej niewielkie zaitneresowanie mediów tym co dzieje się na Sali Sesyjnej :)
  b.świerczewski BRM

 • ~ 2010-07-08
  20:46:29

  0 0

  Nie pisałem o odcinaniu, Bartku, i też nie mam pretensji. A co do zainteresowania obradami - wiesz, że siedziałem na sali od początku do końca obrad, gdy mogłem się zalogować do sieci. Teraz najczęściej słucham tego co się dzieje przez internet z redakcji.
  Ale zdaje się, że od września wracam:)

 • ~ 2010-07-08
  21:44:01

  0 0

  Śmieszy mnie ten problem, LTE, Wimax, HSPA a na końcu GPRS - przecież internet jest wszędzie. Zapinasz komórkę do lapcia i jedziesz. Ale tak właściwie to się zastanawiam po co tam chodzić, przecież ta rada miejska to maszynka do głosowania... Nie tak ma demokracja lokalna wyglądać.

 • ~ 2010-07-09
  12:54:15

  0 0

  Przepraszam, ale co ma za przeproszeniem piernik do wiatraka? Pierwszy komentujący stwierdził, że radni PO głosowali za, a nawet przeciw. Odpowiedzią ze strony redakcji było stwierdzenie, że zdjęcie jest z archiwum bo cyt: "rada miasta uznała, że dziennikarze nie mają prawa korzystać z internetu na sali obrad". Ja się pytam co ma jedno wspólne z drugim? To aparatu fotograficznego nie można wnieść? albo wpuścić fotoreportera na te 5 minut? To jest zwykła i w dodatku kiepska wymówka. A. K.

 • ~ 2010-07-09
  12:55:59

  0 0

  "Podczas głosowania nie robiliśmy zdjęć, tylko sprawdzaliśmy kto jak głosował. PO było za, SLD było za, reszta była przeciw. "

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.