Wiadomości

Radny PIS do prezydenta Dutkiewicza: Zachęcam by choć raz przejechał się pan MPK [LIST]

2013-07-30, Autor: red
– Dotąd starałem się zrozumieć Pana intencje, jeśli chodzi o „obcinanie” linii autobusowych i tramwajowych w wakacje. Trafiały do mnie argumenty, że w lecie we Wrocławiu jest o wiele mniej osób, stąd też częstotliwość nie musi być taka jak w pozostałe miesiące roku. Jednak to, co dzieje się w tym roku w moim odczuciu jest kompletnym nieporozumieniem – pisze radny PIS Rafał Czepil, w liście otwartym do prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Reklama

Oto pełna treść listu:

 

Szanowny Panie Prezydencie!

Dotąd starałem się zrozumieć Pana intencje, jeśli chodzi o „obcinanie” linii autobusowych i tramwajowych w wakacje. Trafiały do mnie argumenty, że w lecie we Wrocławiu jest o wiele mniej osób, stąd też częstotliwość nie musi być taka jak w pozostałe miesiące roku. Jednak to, co dzieje się w tym roku w moim odczuciu jest kompletnym nieporozumieniem.

 

Przez prawie cały lipiec codziennie jeździłem MPK i sprawdzałem na własnej skórze Pana pomysły na wakacyjne kursy autobusów i tramwajów. I jakie z tego wnioski? Że Pan bardzo źle traktuje wrocławskich pasażerów.

 

Jak to możliwe, że jednocześnie zachęcając mieszkańców Wrocławia do przesiadki z samochodów do MPK, doprowadza Pan do tego, że komunikacja w wakacje jest zupełnie upośledzona i niewydolna? Na tramwaje czy autobusy nie dość, że czeka się bardzo długo (mój rekord to blisko 20 minut na tramwaj linii 5, w pełnym słońcu), to jeszcze pojazdy są najczęściej zapchane. Proszę zrozumieć, że pasażerowie MPK to nie są mieszkańcy drugiej kategorii.

 

 

Panie Prezydencie!

Czy Pan kiedykolwiek jechał pojazdem MPK w godzinach szczytu, gdy na dworze temperatura sięgała 30-kilku stopni? Czy wie Pan, w jakim ukropie muszą jeździć pasażerowie? Jestem pewien, że nie. Zachęcam do tego, żeby Pan przejechał się choć raz, to wtedy może Pan zrozumie, że obcinanie kursów w wakacje to cios we wrocławian. I nie ma się co tłumaczyć oszczędnościami. Na zwykłych ludziach oszczędzać nie można.

 

Rozumiem, że tylko co 10 pojazd MPK jest klimatyzowany, ale i ta znikoma ilość, często jest wyłączona, nie mając czym oddychać! Rozumiem, że, jak zapewniają szefowie MPK, każdy kolejny zakupiony autobus czy tramwaj ma ją już mieć. Ale na teraz fakty są takie, że ogromna większość jej nie ma, a pasażerowie którzy mają wybór pomiędzy samochodem a usługami przewoźnika, nie zastanawiają się ani chwili i wybierają cztery kółka.

 

Mamy jeszcze ponad miesiąc wakacji i na pewno wiele upalnych dni. Apelują do Pana, Panie Prezydencie, aby Pan przywrócił choć część „obciętych” kursów – przynajmniej na tych trasach, które są najpopularniejsze. Mam nadzieję, że pracownicy wydziału transportu wiedzą, które to linie.

 

Z naprawianiem sytuacji nie ma co czekać do przyszłych wakacji. Wtedy, z uwagi na zbliżające się wybory, nie mam wątpliwości, że kursów będzie więcej, niż teraz.  

 

Z wyrazami szacunku

Rafał Czepil

Radny Rady Miejskiej Wrocławia

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Adi 2013-07-30
  14:36:58

  5 0

  też mi coś chyba pojeździł z dwa dni i zgrywa wariata, takie czekanie i tłoki to standard

 • ~lulu 2013-07-30
  14:59:09

  4 0

  a dlaczego od razu "wariata"!!!!

 • ~Adi 2013-07-30
  15:15:24

  10 0

  bo takie tłoki, niepukntualność i długie oczekiwanie to nie tylko problem który spotyka nas we wakacje, fajnie że ktoś o tym mówi ale problem z mpk trwa przez cały rok

 • ~lulu 2013-07-30
  15:29:02

  4 0

  skoro tak jest w wakacje to tym bardziej w ciągu tzn. roku szkolnego! dlatego dobrze, że ktoś wyszedł z taka inicjatywą! Co nie upoważnia do pisania "zgrywa wariata". Dlaczego od razu tym tonem?

 • ~R2r 2013-07-30
  18:55:17

  7 0

  Tylko, co dudu to obchodzi?
  Inna kwestia, to kiedyś w komunikacji jakoś dało się żyć. Okna były duże i otwieralne. Teraz są malutkie, przystosowane do klimy, albo zaśrubowane.

 • ~Wroc22 2013-07-30
  22:04:48

  6 0

  Prawda jest taka, że wrocławska komunikacja miejska nie jest wydolna i nie jest żadną alternatywą dla własnego auta, a korzystający z tramwajów i autobusów to starsze biedne osoby, studenciaki i sztajmesy. Żadnych ludzi sukcesu. Trafią się jeszcze czasami osoby, które normalnie korzystają ze swojego auta, ale z przyczyn losowych w danej chwili są zmuszeni do skorzystania z mpk.

 • ~ja 2013-07-30
  23:21:47

  6 0

  Pytanie jest proste:
  - mam klimatyzowane auto
  - tramwaje na mojej trasie są zapchane i nieładnie w nich pachnie

  W aucie, ile bym nie stał w korkach, mam świeże powietrze...

  Co wybrać?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.