Wiadomości

Rafał Dutkiewicz chce być bliżej ludzi. Nowa kampania na ostatniej prostej przed drugą turą

2014-11-25, Autor: Tomek Matejuk
Na tydzień przed drugą turą wyborów prezydenta Wrocławia w mieście pojawiły się nowe plakaty Rafała Dutkiewicza z hasłem "BLIŻEJ". - Najbliższe cztery lata będą czasem inwestycji w największy kapitał Wrocławia - ludzi. Priorytety to rozwój edukacji, budownictwa mieszkaniowego i kompleksowe wsparcie rodzin - zapowiada Dutkiewicz.

Reklama

Już w zeszłym tygodniu donosiliśmy, że po słabym wyniku w pierwszej turze wyborów samorządowych urzędujący prezydent Wrocławia wyszedł do ludzi i zapowiedział zmianę stylu zarządzania miastem.

 

- Z jednej strony wyborcy znowu obdarzyli mnie sporym zaufaniem, dlatego że wygrałem pierwszą turę. Z drugiej strony jest część wyborców, i to trzeba bardzo pokornie przyjąć, która zwraca mi uwagę na niekoniecznie dla nich właściwy styl zarządzania miastem. Ci wyborcy oczekują zmiany stylu, którą właśnie usiłuję zaoferować - podkreślał tuż po pierwszej turze Rafał Dutkiewicz.

 

Na tydzień przed drugą turą w mieście pojawiły się też nowe plakaty wyborcze Rafała Dutkiewicza z hasłem "BLIŻEJ".

 

 

Jak tłumaczy urzędujący prezydent naszego miasta, chodzi o to, by być bliżej ludzi, bliżej wrocławian. Zapowiada, że najbliższe cztery lata będą czasem inwestycji w największy kapitał Wrocławia, czyli właśnie ludzi, a jego priorytety to rozwój edukacji, budownictwa mieszkaniowego i kompleksowe wsparcie rodzin.

 

- Dbaliśmy o rozwój różnych dziedzin życia. W ostatnich latach nie brakowało bardzo ważnych inwestycji, jak i tych drobnych. Chcę zapewnić wrocławian, że nie zaniedbamy budowy obwodnicy Leśnicy, mostu na Wielką Wyspę. Zbudujemy kilka nowych szkół, wyremontujemy te już istniejące, oraz zapewnimy nowe miejsca we wrocławskich przedszkolach - podkreśla Rafał Dutkiewicz.

 

Prezydent zapewnia, że najważniejsze w przyszłej kadencji będą tereny osiedlowe, a co za tym idzie, dbałość o podstawowe problemy, tak by mieszkańcom Wrocławia żyło się dobrze i wygodnie.

 

- Jeszcze intensywniej wejdziemy we wnętrza osiedli. Będziemy budować kolejne boiska sportowe, rewitalizować podwórka, budować chodniki i ścieżki rowerowe. Włączymy wrocławian w proces współdecydowania i konsultacji poprzez budżet obywatelski, organizacje pozarządowe, Europejską Stolicę Kultury, działalność Rady Miejskiej, a przede wszystkim spotkania i rozmowy - zapowiada Rafał Dutkiewicz.

 

Jak oceniacie zmianę stylu i priorytetów przez Rafała Dutkiewicza? Zapraszamy do dyskusji.
Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~wrocek 2014-11-25
  10:35:02

  0 7

  wcale nie potrzebuję osobistego kontaktu z tym Panem żeby coś w Urzędzie załatwić. Dobrze są zorganizowane punkty obsługi klienta i to mi wystarczy. Idę 30 zagłosować i każdemu to proponuję wybierzcie dobrze ja wybiorę Dutkiewicza

 • ~gzegorz 2014-11-25
  10:48:02

  11 0

  Pierwszą turę Dutkiewicz przebimbał i zignorował, bo uważał, że zwycięstwo ma w kieszeni. Gdy okazało się, że lakoniczne plakaty \"Proszę o głos, Dutkiewicz\" zostały tak samo zignorowane przez wyborców, nagle poczuł, że traci grunt pod nogami i się obudził. Wzmożona aktywność agitacyjna prezydenta w ostatnim czasie to dowód na to, że zaczął obawiać się o wyniki.

 • ~Obserwator 2014-11-25
  20:07:13

  2 0

  BEZPARTYJNY KANDYDAT PO w debacie w TVP 3 - Dutkiewicz obiecał, że będzie "Bliżej" , ale chyba establishmentu, a Wrocławianie mogą się z nim kontaktować z drugiej strony telewizora, jak będzie ich zaszczycał swoimi oświadczeniami, albo zerkając na jego portrety na drzewach. Uwaga, będzie w kolejnej kadencji:"wnikał do przestrzeni osiedli", "zwiększał mobilność Wrocławian" budując kolejne parkingi kubatorowe jak przy ZOO, dla bogaczy, będzie "dokonywał pewnych korekt inwestycji" - bardzo konkretnie i będzie nadal nagradzał swoich prezesów miejskich spółek za realizacje założeń programowych, które oczywiście nie są jawne, oczywiste i nic nie mają wspólnego z regułami ekonomii spółek handlowych. Będzie dobrym Panem D. który nienawidzi PIS.

 • ~roch 2014-11-26
  00:14:24

  1 0

  takie pokątne obiecanki to za mało żeby Panu zaufać - proponuje uroczystą przysięgę przed mieszkańcami na wrocławskim rynku i wydłużenie listy spraw do naprawienia i zrealizowania - a nazbierało się tego - może wtedy uwierzymy

 • ~borek 2014-11-26
  11:17:22

  0 0

  Obietnice wyborcze każdy z kandydatów składa i prawnie nigdy nie są realizowane. Mnie zastanawia inna rzecz. Dlaczego dopiero teraz zrobiło się głośno o firmie InterSystem? Wiem, kampania wyborcza... ale tak naprawdę osoby biorące udział w przetargach i te z najbliższego otoczenia prezydenta od dawna doskonale zdają sobie sprawę, że coś jest na rzeczy. Kolejna bulwersująca sprawa to, że prezydenckie kolegia nadal są tajne, pomino wyroku sądu, żeby były jawne - "Protokoły z kolegiów są informacją publiczną - argumentowała sędzia Wanda Wiatkowska-Ilków". Z drugiej strony na PiS nigdy nie głosowałem (im również mam wiele do zarzucenia) i nie zapowiada się, żebym zmienił zdanie. Jak dla mnie wybór jest bardzo trudny. Jestem w kropce.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.