Real Astromal lepszy od Forzy. Pierwsza porażka od czterech miesięcy [RELACJA]

2019-02-17, Autor: prochu

Piłkarze ręczni Forzy Wrocław przegrali pierwsze spotkanie od czterech miesięcy. W niedzielne popołudnie podopieczni braci Paliców ulegli Realowi Astromal Leszno 24:28.

Początek spotkania wcale nie zapowiadał takiego scenariusza, bo pierwsze dwie bramki były dziełem skrzydłowego Forzy Wrocław, Bartosza Markiewicza. Im jednak dalej trwała pierwsza połowa, tym bardziej można było zaobserwować na parkiecie przewagę zawodników z Leszna. Skuteczny do bólu był zwłaszcza Marcin Jaśkowski. W zespole prowadzonym przez braci Paliców niewidoczne były najmocniejsze strony, czyli skrzydłowi i gra z kontry. Efekt tego był taki, że wrocławianie przegrywali do przerwy różnicą pięciu bramek - 9:14.

- Mieliśmy kilka sytuacji stuprocentowych, których nie potrafiliśmy zakończyć bramką. Zabrakło również twardej walki na parkiecie, chociaż wiedzieliśmy, że ten zespół dysponuje jedną z najlepszych formacji obronnych w tej lidze - ocenia Marcin Palica, trener Forzy Wrocław.

- W drugiej połowie naszym zadaniem było wyeliminowanie Marcina Jaśkowskiego i w tym momencie przewaga gości zaczęła topnieć. Nie zbliżyliśmy się jednak na odległość trzech bramek, a gdyby tak się stało, to wynik mógłby być bliższy remisowi. Nasi rywale zagrali bardzo mądrze i długo w ataku, więc nie mieliśmy zbyt dużo czasu, by móc odrobić straty - dodaje szkoleniowiec wrocławskiego zespołu.

W czterdziestej dziewiątej minucie dystans dzielący oba zespoły zmalał do czterech trafień, jednak późniejsze bramki m.in. Mariusza Rogozińskiego rozstrzygnęły losy spotkania. Zawodnicy Forzy Wrocław nie zwiesili jednak głów i zmniejszyli rozmiary porażki. Było to możliwe dzięki Piotrowi Burzyńskiemu, który zdobył cztery z sześciu trafień wrocławskiego zespołu w ostatnich czterech minutach meczu.

Forza Wrocław - Real Astromal Leszno 24:28 (9:14)
Forza: Antosik, Galle - Urbańczak, Misiurka 2, Markiewicz 3, Tkaczyk 1, Burzyński 5, Mistak 1, Palica 1, Koprowski 4, Massopust, Herudziński 3, Borszowski 3, Wiewiórski 1, Kuczyński.
Real Astromal: Kruk, Musiał, Skorupiński - Rogoziński 3, Nowak, Misiaczyk 1, Wierucki 4, Meissner 2, Łuczak 4, Jaśkowski 9, Szkudelski 3, Buda, Zdobylak 1, Raczkowiak, Frieske 1, Rybarczyk.