Remis Polski na Euro U-21, cały mecz Wrąbla

2017-06-20, Autor: prochu

Reprezentacja Polski zremisowała 2:2 ze Szwedami w drugim meczu na Mistrzostwach Europy do lat 21. Kolejny mecz z orzełkiem na piersi rozegrał bramkarz WKS-u Jakub Wrąbel.

Podopieczni Marcina Dorny znów świetnie rozpoczęli mecz, bo już w szóstej minucie Łukasz Moneta wyprowadził Polskę na prowadzenie. Jednak chwile dekoncentracji przed przerwą spowodowały, że Szwedzi pokonali Jakuba Wrąbla dwukrotnie - w 36. i 41. minucie. Golkiper WKS-u zagrał lepiej niż w pierwszym meczu, ale co najmniej jedna bramka obciąża jego konto.

Polacy uratowali remis w doliczonym czasie gry, kiedy rzut karny wykorzystał Dawid Kownacki. Bramka ta była szczególnie ważna, bo przedłuża nadzieje Polaków na wyjście z grupy. Biało-Czerwoni, by zająć pierwsze miejsce, musieliby w ostatnim meczu pokonać Anglię 3:2 lub różnicą dwóch goli i liczyć na remis w starciu Słowacji ze Szwecją.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Polacy przegrali ze Słowacją 1:2. Ostatni mecz fazy grupowej Biało-Czerwoni rozegrają z Anglią, a odbędzie się on w czwartek w Kielcach.

Polska - Szwecja 2:2 (1:2)
Bramki: Moneta 6, Kownacki 90 (k) - Strandberg 36, Une Larsson 41

Polska: Wrąbel - Kędziora, Jach, Bednarek, Jaroszyński, Frankowski, Dawidowicz (88 Piątek), Linetty, Kownacki, Moneta (75 Lipski), Stępiński (58 Niezgoda).
Szwecja: Cajtoft - Wahlqvist, Une Larsson, Dagerstal, Lundqvist, Tibbling (60 Tankovic), Hallberg, Olsson, Fransson (87 Mrabti), Strandberg (69 Engvall), Cibicki.

Żółte kartki: Kownacki, Niezgoda, Bednarek, Linetty oraz Olsson, Strandberg, Cibicki, Hallberg, Dagerstal, Wahlqvist.
Sędzia: Slavko Vincic.
Widzów: 14 651.