zamknij

Akademia Piłkarska Śląska Wrocław

Rezerwy Śląska mistrzem jesieni. Kolejne dwa gole Michała Bartkowiaka

2018-11-21, Autor: prochu

Zespół trenera Jawnego pewnie wygrał u siebie z MKP Wołów 4:1, zapewniając sobie tym samym pozycję lidera IV ligi po rundzie jesiennej.

W spotkaniu z 9. drużyną w tabeli w rezerwach Śląska zagrali również piłkarze z I zespołu. Kadrę wzmocnili między innymi Maciej Pałaszewski, Farshad Ahmadzadeh, Daniel Łuczak i Mariusz Pawelec. Mecz od początku toczył się pod dyktando wrocławian, którzy wypracowali sobie dużą przewagę na boisku.

Na pierwsze trafienie kibice czekali ponad kwadrans. Dokładnie w 17. minucie Daniel Łuczak obsłużył dobrym podaniem Michała Bartkowiaka, a ten otworzył wynik. 10 minut później Bartkowiak zrewanżował się i to on tym razem asystował przy golu Łuczaka. Po drodze na listę strzelców wpisał się również Farshad, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Irańczyka. W ostatniej minucie pierwszej połowy jeszcze raz trafił Bartkowiak, który wykończył ładną akcję wrocławian. Asystą popisał się Farshad.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Śląsk był w ciągłym ataku pozycyjnym, a rywale szukali swoich szans w kontratakach. W 66. minucie prowadzenie WKS-u na 4:0 podwyższył Mateusz Młynarczyk, który zdecydował się na strzał z dystansu, a asystował mu Mariusz Pawelec. Goście pod koniec meczu zdobyli bramkę honorową, wykorzystując rzut karny.

Rezerwy Śląska zakończyły rundę jesienną z 14 wygranymi i jedną porażką. Depcze im po piętach Górnik Wałbrzych, który ma jeden punkt mniej.

Śląsk II Wrocław - MKP Wołów 4:1 (3:0)
Bramki: Bartkowiak dwie, Młynarczyk, Łuczak.

Śląsk: Wadach - Pawelec, Pałaszewski, Srnić (70 Sztylka), Łuczak, Bartkowiak, Farshad, Kucharczyk (45 Łazarowicz), Młynarczyk (70 Pasternak), Sobczak (70 Kierkiewicz), Caliński (70 Tabaka).