Kultura

Rodzinna „Książka” Mikołaja Łozińskiego

2011-03-30, Autor: js
Każdy z nas opuszcza rodzinny dom obarczony pewnym bagażem doświadczeń. Co się w nim znajduje? Tego postanowił się dowiedzieć Mikołaj Łoziński, który już jutro w księgarni Tajne Komplety zaprezentuje swoją najnowszą powieść „Książka” - owoc jego poszukiwań.

Reklama

- „Książka” nie jest dosłowną historią mojej rodziny. Ale jest nią inspirowana. Myślę, że każdy już na starcie przychodzi na świat z bagażem doświadczeń rodziców i dziadków. A potem z czasem dochodzą jeszcze jego własne przeżycia. I robi się coraz ciężej. Dlatego postanowiłem zajrzeć do tych bagaży - zobaczyć, co jest w środku i czy jest coś, czego mogę się pozbyć, żeby było mi lżej iść dalej - mówi o swojej powieści autor.

Książka Łozińskiego inspirowana jest osobistą historią pisarza. Na jej kartach odsłania on tajemnice i losy trzech pokoleń: od drugiej wojny światowej przez stan wojenny aż do czasów współczesnych. Czułość i empatia dla najbliższych nie wykluczają bezwzględności widzenia, dlatego też postaci z "Książki" wydają się czytelnikom jeszcze bardziej prawdziwe i bliskie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00, a poprowadzi je Agnieszka Wolny-Hamkało.

Mikołaj Łoziński - ur. 1980 r., pisarz, którego debiutancka powieść „Reisefieber” (2006) została niezwykle gorąco przyjęta przez krytyków i czytelników. Skończył socjologię na Sorbonie. Laureat Nagrody Kościelskich, Nagrody Pawiego Pióra i Nagrody Fundacji Kultury.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kogo w wyborach we Wrocławiu powinna poprzeć Koalicja Obywatelska?
Oddanych głosów: 1977