zamknij

Wiadomości

Rozebrali most w samym centrum Wrocławia. Odbudują go dopiero wiosną

2012-11-19, Autor: jg
Właśnie dobiegły końca prace rozbiórkowe mostu Słodowego w centrum Wrocławia. Przeprawa będzie przebudowana i oddana do ponownego użytku do końca kwietnia 2013 roku.

- Rozbiórka, a właściwie przygotowania do niej, rozpoczęły się na początku listopada. Najpierw powstał pomost techniczny pod przeprawą, z którego później prowadzono i monitorowano demontaż. Stara konstrukcja zniknęła. Wykonawca prowadzi prace związane z przebudową sieci - opowiadają urzędnicy z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta odpowiedzialny za to zadanie.

Prace remontowe, które wykonuje firma Kolbet będą kosztowały ponad 2 mln 700 tysięcy złotych.


Most Słodowy, który łączy wyspę Słodową z wyspą Młyńską, nie jest jedynym "aktywnym ruchowo" stulatkiem. To właśnie dzięki niemu obsługa komunikacyjna wyspy Słodowej jest w ogóle możliwa, zarówno jeśli chodzi o mieszkańców położonej na niej kamienicy, jak i dojazd służb komunalnych, ratowniczych i porządkowych.

Tuż za nim usytuowany jest najstarszy wrocławski most Św. Klary, wybudowany w 1799 roku, który łączy wyspę Słodową z wyspą Bielarską. Jako obiekt przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszego nie podlega równie mocnej i postępującej w czasie degradacji, co most Słodowy.

W ramach prac zaplanowano roboty mostowe, drogowe, konstrukcyjne, teletechniczne, kanalizacyjne, elektroenergetyczne, gazowe, wodociągowe oraz wycinkę drzew.

- Cała konstrukcja zostanie wzmocniona, umocnione będzie też posadowienie przeprawy na gruncie. Konstrukcja będzie podniesiona o około 40 centymetrów ze względu na wymogi przeciwpowodziowe – mówiła w kwietniu Katarzyna Hawrylak-Brzezowska, miejska konserwator zabytków.

Reklama

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~kubu 2012-11-19 16:05:57

  kretyński tytuł. To nie jest centrum Wrocławia, tylko Śródmieście. A most jest dla pieszych i nie jest jakiś strasznie ważny. Tytuł brzmi jakby rozebrali mosty warszawskie..

  0 0
 • ~Dr Wiktor 2012-11-19 18:18:37

  Wyspa Słodowa jest oddalona od Rynku o około 700 metrów. Nie ma ściślejszego centrum Wrocławia. A z mostu jak najbardziej korzystają również samochody i nie myl go z kładką nad kanałem Klary. Jeśli nie znasz topografii miasta nie wypowiadaj się w kretyński sposób.

  0 0
 • ~kubu 2012-11-20 10:22:25

  Dziękuję doktorze za ten konstruktywny komentarz. Jedyne samochody, jakie korzystają z tego mostu to radiowozy i pewnie też WPO Alba. I podejrzewam, że w zimie bardzo rzadko. Nie mylę tego mostu z żadną kładką, wiem doskonale gdzie się znajduje. Po prostu uważam, że jego remont nie jest aż takim wielkim wydarzeniem. Na wiosnę będzie gotowy, a zimną nikt tam nie chodzi. Centrum to rynek i jego okolice, a ta wyspa jak dla mnie do niego nie należy. Należy do zachlanych studentów i licealistów.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy więcej zieleni na ul. Kazimierza Wielkiego to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 515