7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Wygrał Etiopczyk, ale Polacy też wysoko [WIDEO]

2019-06-16, Autor: Paweł Prochowski, bas

Punktualnie o godzinie 22 ponad 11 tysięcy biegaczy ruszyło w trasę 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Pierwszy na mecie, chwilę po 23:00 zameldował się Getaye Gelau z Etiopii. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli Polacy. Wśród pań triumfowała Ukrainka Oleksandra Shafar.

Zawodnicy na linii startu usłyszeli sygnał do rozpoczęcia biegu o godzinie 22. W organizacji imprezy nie przeszkodziła burza, która późnym wieczorem przeszła przed Wrocław. Organizatorzy poinformowali, że do ostatnich chwil trwały prace związane z przygotowaniem trasy, na której leżały dwa drzewa.

Ciekawostką jest też fakt, że w tym roku po raz pierwszy przed biegiem na stadionie został zapalony znicz olimpijski, który jak tłumaczyli organizatorzy nawiązywał do symbolu, który był obecny na imprezach sportowych w niemieckim Breslau.

Biegacze ruszyli ze Stadionu Olimpijskiego, przez Most Szczytnicki w kierunku Ronda Reagana. Po minięciu Ronda, skierowali się na Most Grunwaldzki i dalej ulicami Traugutta, Pułaskiego, Piłsudskiego, Borowską, Ślężną, Wiśniową i ul. Powstańców Śląskich. W tym miejscu minęli połowę dystansu biegu i zaczęli kierować się z powrotem w kierunku Centrum. Stare Miasto i Rynek obiegli jednak od północnej strony, dlatego ulicami Podwale, Ruską i Grodzką i dalej przez Most Piaskowy w stronę pl. Bema. Następnie ulicami Sienkiewicza, Wyszyńskiego, przez Most Pokoju, Purkyniego, Oławską, Most Grunwaldzki, wrócili tą samą trasą w kierunku mety na Stadionie Olimpijskim.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Getaye Gelau z Etiopii, któremu przebiegnięcie trasy zajęło 1 godz. 4 minuty i 38 sekund. Tuż za nim zameldowali się dwaj Polacy. Drugie miejsce wywalczył Artur Kozłowski (1:05:03), trzecie Szymon Kulka (1:05:13). Spośród pań najszybsza była Ukrainka Oleksandra Shafar (1:12:15).

W biegu wrocławskimi ulicami wzięło udział około 12 tys. osób. Jednym z uczestników był prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który ukończył bieg z czasem 2:09:40.

ZOBACZ TRASĘ BIEGU

Transmisja wideo na żywo:

Pierwsi zawodnicy na mecie spodziewani są kilka minut po godzinie 23, ostatni o 1:30.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 12