Biznes

Rusza budowa ogromnego osiedla na wschodzie miasta. Jest też konkurs fotograficzny

2013-09-13, Autor: tm
Nowy Port, czyli ogromna inwestycja mieszkaniowa na wrocławskich Swojczycach ma już pozwolenie na budowę i lada dzień ruszą tam prace budowlane. Pierwszy etap będzie gotowy pod koniec przyszłego roku, a docelowo powstanie tam niemal 1,5 tys. mieszkań. Deweloper ogłosił też konkurs fotograficzny, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody.

Reklama

Jak informują przedstawiciele dewelopera, Nowy Port otrzymał już pozwolenie na budowę, a aktualnie na terenie inwestycji trwają prace porządkowe i rozbiórki pozostałości istniejących zabudowań. Pierwszy etap inwestycji (110 mieszkań) zakończy się w IV kwartale 2014 roku, a ostatni – siódmy – w roku 2024. Łącznie ma tam powstać 1400 mieszkań i około 50 lokali usługowych.

 

Ruszyła już także nowa strona internetowa inwestycji, a wraz z nią konkurs fotograficzny. Zdjęcia można nadsyłać do 7 października za pośrednictwem formularza na stronie www.nowy-port.pl, w dwóch kategoriach tematycznych:

 

Moje Miejsce – kategoria ogólnopolska, w której uczestnicy z całego kraju mogą zaprezentować swoje miejsce zamieszkania, najbliższą okolicę, przestrzeń, w której czują się dobrze i ludzi, z którymi spędzają czas;

 

Relaks nad Odrą – kategoria związana z miastem Wrocław i Odrą oraz okolicą Nowego Portu, w ramach której przyjmowane są fotografie z wrocławskich nadrzecznych spacerów, pikników i wycieczek, a także te, które przedstawiają interesujące miejsca nad Odrą.


Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: 1000 zł, aparat do natychmiastowych zdjęć Fuji Instax 210 oraz torby na sprzęt fotograficzny. Wyniki obrad jury, w skład którego wchodzą m.in. przedstawiciele serwisu fotograficznego Fotoblogia.pl, zostaną ogłoszone do 20 października 2013 roku.

 

Nowy Port, położony w bezpośrednim sąsiedztwie Sępolna, ma być - jak zapewnia deweloper - kompleksowo zaplanowany i w pełni samowystarczalny. Jego projekt opracowany został na bazie szczegółowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zakładającego powstanie wokół osiedla m.in. skwerów i wewnętrznych parków o łącznej powierzchni ok. 29 tys. m kw.

 

Zgodnie z planem, w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdą się także liczne strefy handlowo-usługowe, szkoły, przedszkola, a także aleje spacerowe oraz ścieżki rowerowe. Autorem projektu architektonicznego jest renomowana wrocławska Pracownia Projektowa Maćków.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~biba 2013-09-13
  18:00:38

  2 0

  Uwaga,
  budowane mieszkania są przy samym cmentarzu!

 • ~ee 2013-09-13
  18:55:23

  4 0

  No i co że niedaleko jest cmentarz? Jedna z lepszych lokalizacji - cisza, zieleń, nikt nie zabuduje nigdy itd. Jakieś bajki opowiadasz

 • ~TT 2013-09-13
  19:43:54

  5 0

  A tam zdaje się miał stanąć jakiś wieżowiec. I jak zwykle nic z tego nie wyszło. Angel Wings się wysypało, Odra Tower wyszła karłowata a w miejscu wież na Krakowskiej powstał selgross

 • ~Jack 2013-09-14
  10:35:21

  6 0

  Będą jeździć do miasta helikopterami (albo kajakami) bo zapomniano o rozwiązaniu problemu komunikacji na Swojczycach.

 • ~Dariusz 2013-09-15
  07:50:29

  3 0

  Architektonicznie to późny Gierek. Żenujące, że można zrobić taki projekt w XXI wieku...

 • ~Sushi 2013-09-15
  16:26:19

  2 0

  Tak! O szkole pomyśleli, o przedszkolu pomyśleli, osiedle ma być samowystarczalne.Będzie bo musi - wyjścia nie ma. Dla tych co zasiedlą te 1,4 tys. mieszkań powinna na osiedlu znaleźć się też praca, bo nikt się stamtąd do swojej obecnej nie wydostanie! Już teraz wyjazd z Wojnowa i Strachocina w godzinach porannych i powrót tam wieczorem to istny horror, a co dopiero, jak oddadzą Olimpia Port i to osiedle! Niewyobrażalne. Tam nawet nie ma alternatywy dla drogi, bo przecież nikt nie zaora Orlenu, by coś nowego wymyślić. W tej sytuacji nie pozostanie chyba nic innego jak uciekać ze Strachocina na dobre

 • ~R. 2013-09-16
  13:34:08

  0 0

  \"Ogromne osiedle\" i 1,5 tys. mieszkań ? A niby od czasów tzw. \"komuny\" zrobiliśmy postęp - jak widać nie do końca - toć to ogrom ale z perspektywy dzisiejszego tzw. \"dewelopera\" - Ogromne to może być osiedle na 50 - 100 tys ludzi ale nie na góra 5 tys. Stosując tą skalę to osiedle budowane dawniej są gigantyczne ;]

 • ~Janek 2013-09-16
  14:03:04

  0 0

  Jak czytam na stronie inwestycji: "Dogodna komunikacja z centrum miasta, 10 minut jazdy tramwajem do placu Grunwaldzkiego. W pobliżu Trasy Warszawskiej i budowanej Wschodniej Obwodnicy Wroclawia" to mam wrażenie, że inwestor kpi z przyszłych mieszkańców.

  Ostatnio bylem światkiem paraliżu komunikacyjnego w tym rejonie, a zepsuł się tylko jeden samochód na moście Swojczyckim. Do tego tramwaju też tak blisko nie jest jak to autor tekstu sugeruje.

  Szanowny inwestorze trochę więcej szacunku dla przyszłych klientów !

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.